Ar galite valgyti neapdorotus porus? Taip, ir štai kaip juo naudotis

Ar kada nors galvojote valgyti žalius porus? Jie atrodo ir kvepia panašiai kaip svogūnai, kuriuos galima valgyti žalius, todėl natūralu, kad jums bus įdomu, ar poras taip pat galima valgyti žalius.

Tačiau tai, kad porai ir svogūnai turi daug panašumų, dar nereiškia, kad jie yra vienodi, todėl nusprendėte tai dar kartą patikrinti.

Pietinėje mano šalies dalyje (Rumunijoje) porai yra labai populiarūs, o mūsų pietuose yra gerai žinoma, kad jie valgo daug porų. Taigi vieną kartą man kilo tas pats klausimas, ar jie gali valgyti žalius porus? Jokiu būdu jie verda tik porus.

Taigi, atlikęs kai kuriuos tyrimus, aš išbandžiau ir šiame straipsnyje pasidalinsiu su jumis, kaip valgyti žalius porus.

žali porai

Turinys

Rodyti

Ar galima valgyti porus žalius?

Taip, porus galima valgyti žalius. Jie yra švelnesnio ir saldesnio skonio, palyginti su svogūnais, todėl yra tikrai geras pasirinkimas salotoms. Vienintelis minusas, lyginant su žaliaisiais svogūnais, yra tai, kad porai yra skaidulingesnės tekstūros.

Per pusryčius galite valgyti žalius porus, nes skonis ne toks stiprus kaip svogūno, o kvapas ne toks blogas, bet tikrai juntamas.

Jie vis dar šiek tiek kvepia svogūnais, todėl nevalgyčiau žalių porų, jei po to turėčiau pasimatymą.

Prieš valgydami būtinai juos labai gerai išvalykite. Kaip ir daugelis kitų augalų ir daržovių, juos galima apdoroti pesticidais ir kitomis cheminėmis medžiagomis, kad jie geriau išsilaikytų, be to, jie gali paslėpti nešvarumus savo lapuose.

Ar galite valgyti porus kūdikiams?

Porai kūdikiams yra valgomi, o jei planuojate valgyti žalius porus, porus kūdikiams rekomenduojama naudoti net labiau nei įprastus.

Jie taip pat geriau tinka maisto ruošimui; Vienintelis trūkumas yra tas, kad paprastai jie yra šiek tiek brangesni ir sunkiau randami turguose.

Taigi, jei galite sau leisti ir galite įsigyti porų, tai yra geresnis pasirinkimas skonio ir tekstūros atžvilgiu nei įprasti porai.

kūdikių porai

Kokią porų dalį valgote?

Iš porų geriausia valgyti baltą svogūnėlį ir šviesesnę žalią dalį. Galite valgyti tamsesnius žalius lapus, tačiau jie paprastai neturi tokio puikaus skonio kaip kitos dalys. Tekstūra gali šiek tiek erzinti, nes jie yra ploni, odiški ir neturi didelio skonio.

Porai yra svogūninės daržovės, todėl pastebėsite, kad jų šaknys atrodo kaip daugybė stygų. Nevalgykite ir nevirkite jų, visada nupjaukite.

Be to, jei norite būti saugūs ir nepajusti žemiško skonio, svogūnėlį nupjaukite ten, kur su ja susijungia šaknys. Pastebėsite, kad dalis, kurios turėtumėte atsikratyti, yra tamsesnės spalvos nei likusi lemputės dalis, todėl ji turėtų būti gana intuityvi.

Taip pat skaitykite: Ar askaloniniai česnakai yra valgomi?

Kaip išsirinkti gerus porus?

Jei norite valgyti žalius porus, labai svarbu iš rinkos išsirinkti gerą, todėl pateiksiu keletą patarimų, kaip tai padaryti.

  1. Pasirinkite tokį, kuriame yra daugiau baltų arba šviesiai žalių dalių. Kadangi tai yra valgomos dalys, tai rodo, kad porai yra švieži ir tinkami valgyti, be to, jie greičiausiai išsilaikys ilgiau ir nesuges.
  2. Įsitikinkite, kad juose nėra dėmių ar spalvos pakitimų. Tai rodo, kad porai greitai suges arba buvo netinkamai laikomi.
  3. Kūdikių porai gali būti geresni; jei nerandate jauniklių porų, rinkitės mažesnius, kuriuos galite gauti. Mažesni turėtų būti švelnūs ir šviežesni.
  4. Lapai ir svogūnėlis turi būti traškūs ir švieži. Jūs nenorite valgyti žalių porų, kurie yra minkšti ir minkšti.

Ką daryti su porais?

Dabar, kai žinome, kad poras galima valgyti žalius, kitas klausimas yra, kam jie naudingi, išskyrus žalius.

Čia pateiksiu keletą idėjų, ką daryti su porais.

  1. Salotos, žinau, kad tai vis dar neapdoroti porai, bet pagalvojau, kad įdėsiu tai dar kartą, nes tai puikiai tinka porai.
  2. Sriubose. Tai tikrai priklauso, ar sriuboje norite stipresnio svogūno skonio, ar švelnesnio svogūnų skonio. Jei norite švelnesnio skonio, geriausia sriuba turėtų būti porai.
  3. Omlete. Jei esate panašus į mane ir tikrai mėgstate kūrybiškai ruošti omletą, porų naudojimas omlete turėtų būti neprotingas. Prieš dėdami omletą ant viršaus, galite susmulkinti porus mažais gabalėliais ir šiek tiek patroškinti.
  4. Makaronai ar rizotas visada suteikia svogūnų skonį. Vėlgi, jei norite išgauti švelnesnį skonį, kad nepadengtumėte skonio nuo kitų risotto ar makaronų ingredientų, porai yra puikus pasirinkimas.
  5. Įdaras. Jie yra puikus įdaras bet kokio tipo maistui, nuo įdarytos kalakutienos iki įdarytų paprikų ar moliūgų. Niekada nesuklysite pridėję porų.

Ar porai gali pakeisti svogūną?

Porai gali pakeisti svogūnus virtame maiste arba valgyti žalius, nes jų skonis yra gana panašus. Reikia atsiminti vieną dalyką, kad porai nėra tokie drėgni kaip svogūnai, todėl turėtumėte tikėtis, kad jie keps kaip žali svogūnai.

Kadangi jie nėra tokio aštrumo kaip laiškiniai svogūnai ar svogūno aštrumas, juos galima pasirinkti gaminant maistą, kuris greičiausiai patiks visiems prie stalo, todėl yra saugiau.

Tačiau atminkite, kad kai kurių maisto produktų skonis nėra toks pat be stipraus svogūno skonio, todėl norėdami turėti švelnesnį skonį, galite nepastebėti kritinio konkretaus maisto taško.

Rinkitės porus, o ne svogūnus, jei pažįstate ką nors, kam nepatinka aštrus svogūnų skonis, bet įsitikinkite, kad jų nekeisite visuose maisto produktuose.

Taip pat skaitykite: Koks askaloninių česnakų skonis ir į ką galite juos pakeisti?

Išvada

Porus galima valgyti žalius, bet ne be jų dydžio, pavyzdžiui, pluoštinės tekstūros. Išskyrus tai, saugu juos valgyti, jei labai gerai išplaunate ir nupjaunate blogas dalis, pvz., šaknį ir tamsesnes žalias dalis iš viršaus.

Naudojome juos salotose ar gaminant maistą, bet nepakeiskite svogūnų, jei tai nėra būtina, nes galite pakeisti maisto skonį. Esame pripratę prie tam tikrų maisto produktų, turinčių tam tikrą skonį, o svogūnai daug kartų yra reikšmingi.