Ar galite valgyti nepakankamai iškeptą lašišą? Kaip žinoti, kada baigta

Visi žinome, kad sušiai dažniausiai gaminami iš žalios lašišos, todėl jei gaminate šviežią ar šaldytą lašišą ir kažkaip nepavyksta iškepti, visiškai normalu savęs paklausti, ar galite valgyti nepakankamai iškeptą lašišą.

Lašišą galima virti keliais skirtingais būdais, pavyzdžiui, kepti, kepti keptuvėje arba kepti ant grotelių, tačiau visi jie turi vieną bendrą bruožą. Palyginti su kitomis mėsos rūšimis, kurios kepamos kiekvienu atitinkamu būdu, lašiša pagaminama gana greitai.

Tai labai padeda, kai norite greitai paruošti maistą, tačiau taip pat galite būti ypač atsargūs, nes iš pakankamai paruošto jis greitai virsta perkeptu. Taigi galite jį sustabdyti anksčiau, kad įsitikintumėte, jog ji neperkepa, ir gausite nepakankamai iškeptą lašišą.

Ištyriau, ar bus saugu valgyti nepakankamai iškeptą lašišą, ir šiame straipsnyje pasidalinsiu su jumis įdomiais faktais, kuriuos sužinojau.

lašiša

Turinys

Rodyti

Ar galima valgyti nepakankamai iškeptą lašišą?

Valgyti nepakankamai termiškai apdorotą lašišą gali būti pavojinga jūsų sveikatai, nes yra tikimybė, kad lašišoje esančios bakterijos vis dar bus gyvos. Norėdami sunaikinti visas blogąsias bakterijas iš maisto, turite gaminti maistą 165 laipsnių F ar daugiau mažiausiai 2 minutes.

Valgant nepakankamai iškeptą lašišą taip pat gali būti keista guminė tekstūra, kuri gali būti atstumianti ir keisto, per daug žuvies skonio, o gerai iškeptos lašišos tekstūra yra labai minkšta ir lengvai pjaustoma, o skonis – švelniai žuvies.

Taip pat skaitykite: Ar lašiša turi kaulų?

Ar galima valgyti žalią lašišą?

Galite valgyti žalią lašišą, tačiau turite įsitikinti, kad lašiša buvo tinkamai laikoma, nes joje gali būti parazitų, bakterijų ar kitų toksinų, kurie gali pakenkti jūsų sveikatai.

Toje pačioje situacijoje yra ir sušių, juos valgyti gali būti saugu, bet jei kažkaip žalia lašiša buvo laikoma prastai, kambario temperatūroje ar tiesioginiuose saulės spinduliuose, didelė tikimybė, kad ji kenksminga.

Ar saugu valgyti rūkytą lašišą?

Rūkyta lašiša laikoma saugia valgyti. Tačiau tai taip pat priklauso nuo to, kaip ji buvo rūkyta, nes yra du lašišos rūkymo būdai: šalta ir karšta.

Šaltas rūkymas atliekamas 75–90 laipsnių F temperatūroje. Dėl to jis yra daug nesaugesnis nei karštas rūkymas 120–225 laipsnių F temperatūroje.

Būtinai patikrinkite, kaip jūsų lašiša buvo rūkyta. Šaltai rūkyti yra daug rizikingesni, ypač žmonėms, kuriems gresia pavojus, pavyzdžiui, vyresnio amžiaus ar nėščioms moterims.

Kaip žinoti, kada lašiša iškepa?

Kai tai bus padaryta, lašiša pakeis savo spalvą iš permatomos į nepermatomą. Galite patikrinti šakute arba peiliu, kad pamatytumėte, ar viskas padaryta iki galo; Be to, lašiša turi pradėti dribsėti, kai ją liečiate šakute ar peiliu. Geriausias momentas sustabdyti liepsną yra tada, kai jos viduryje vis dar yra šiek tiek raudonos spalvos.

Laikas, kurio reikia lašišai virti, priklauso nuo naudojamo metodo. Paprastai kepimas keptuvėje trunka apie 5–7 minutes. Taigi turėtumėte tikėtis, kad jūsų lašiša bus paruošta gana greitai. Ant grotelių kepta lašiša gali užtrukti panašiai, o kepta – apie 15 minučių 325 laipsnių F temperatūroje.

Taip pat galite naudoti maisto termometrą, geriausia vidinė temperatūra yra apie 125 laipsnių F.

Šviežia ar šaldyta lašiša?

Kalbant apie žalios arba nepakankamai termiškai apdorotos lašišos valgymą, pirmiausia labai svarbu, kiek lašiša buvo šviežia. Atšildytos šaldytos lašišos viduje yra didesnė tikimybė, kad bakterijos augs, nei šviežioje lašišoje.


šaldyta lašiša

šaldyta lašiša

Taip pat turėtumėte būti atsargūs pirkdami šviežią lašišą, nes ji turi būti labai gerai laikoma žemoje temperatūroje, geriausia ant ledo.

Taigi tiek šviežia, tiek šaldyta lašiša gali būti žalinga, jei ji netinkamai laikoma ar atšildyta. Abiem atvejais lašišos kepimas iki galo gali padėti sunaikinti kenksmingas bakterijas žuvyje.

Jei turite galimybę nusipirkti šviežios lašišos, kuri buvo tinkamai laikoma, rinkitės, net jei ji brangesnė. Jei ne, pasirūpinkite, kad atšildydami šaldytą lašišą neleiskite jos kambario temperatūros ilgiau nei dvi valandas.

Taip pat skaitykite: Ar lašišos ikrai?

Kaip išsirinkti gerą lašišą?

Norint turėti puikios patirties valgant lašišą, labai svarbu iš rinkos išsirinkti geriausią.

Pateiksiu keletą patarimų, kad žinotumėte, ko ieškoti, kai esate ten, kad tai įvyktų:

– Spalva. Šviežios lašišos spalva yra ryškiai rausva arba raudona. Įsitikinkite, kad nepirkite blyškios spalvos ar kokių nors keistų dėmių turinčios žuvies.

– Kvapas. Jei esate pakankamai arti, kad užuostumėte lašišą, šviežia neturėtų kvepėti labai žuvies, o turėti vandenyno vėjelio kvapą.

– Tekstūra. Šviežia lašiša turi atrodyti drėgna ir nebūti sausa. Sausa lašiša, kurios minkštimas susiraukšlėja, yra aiškus įspėjamasis ženklas.

Išvada

Net jei yra tikimybė, kad nepakankamai iškeptą lašišą valgyti vis tiek saugu, rizikuoti neverta.

Jei gaminote patys, yra didelė tikimybė, kad galėsite virti šiek tiek daugiau. Jei esate restorane, turėtumėte paprašyti padavėjo naujo, nes tai gali būti žalinga ir neverta mokėti už nepakankamai iškeptą lašišą. Žinau, kad laukimas gali erzinti, bet geriau saugotis nei gailėtis.

Nesvarbu, ar nepakankamai iškeptos lašišos skonis gali būti geras; tuo pavojingesni dalykai yra viduje esančios bakterijos, kurių nesimato.

Tikiuosi, kad perskaitę šį straipsnį aiškiai suprasite, kada saugu valgyti lašišą ir kaip išsirinkti gerą.