Ar galite užšaldyti žemės riešutų sviestą – kiek laiko reikia užšaldyti

Ar turite daug žemės riešutų sviesto ir nežinote, ar galite jį užšaldyti? Nesijaudinkite, mes jus apsaugome.

Perteklinių maisto produktų užšaldymas yra labai įprastas dalykas, o žemės riešutų sviesto yra kiekvieno sandėliuke. Taigi šiandien kalbėsime apie tai, kaip užšaldyti žemės riešutų sviestą ir ką turėtumėte žinoti prieš tai darydami.

Pirmiausia išspręsime paplitusią klaidingą nuomonę, kad jūs negalite užšaldyti žemės riešutų sviesto, tik norėdami išvalyti orą.

žemės riešutų sviesto užšaldymas

Turinys

Rodyti

Ar galite užšaldyti žemės riešutų sviestą?

Galite užšaldyti žemės riešutų sviestą, taip! Nors jis gali elgtis šiek tiek kitaip nei kiti maisto produktai, jis vis tiek užšals.

Kai užšaldote daiktą, užšaldote vandenį arba drėgmę daikto viduje. Žemės riešutų sviesto drėgmės kiekis labai mažas, tačiau jis vis tiek užšals, tik atrodys kitaip nei įsivaizduojate.

Tai nebus vientisas rudo ledo luitas, o vientisas rudų riebalų luitas.

Nors kai kurių aliejų ar riebalų užšaldyti nepavyks, žemės riešutų sviestas užšals įprastame šaldiklyje. Žemės riešutų aliejus čia yra pagrindinė problema, o jo užšalimo temperatūra yra 3 C/37 F.

Štai kodėl taip sunku dirbti su šaldytuve laikomu žemės riešutų sviestu. Grįžtant prie užšaldymo, įprastame šaldiklyje maistas paprastai laikomas -18 C/ -0,4 F temperatūroje, todėl galite saugiai užšaldyti žemės riešutų sviestą.

Prieš atvykdami taip pat turėtume pasikalbėti apie tai, ar yra prasmės užšaldyti žemės riešutų sviestą.

Taip pat skaitykite: Sezamo sėklų pakaitalas

Ar turite užšaldyti žemės riešutų sviestą?

Ne, jūs neprivalote užšaldyti žemės riešutų sviesto, bet tai yra viena iš jūsų turimų laikymo galimybių.

Privalumas užšaldant bet ką yra tas, kad jis išsilaiko ilgiau, o porciją galite išimti, kai tik jos prireiks. Tačiau žemės riešutų sviesto tinkamumo laikas iš pradžių yra gana ilgas, o užšaldymas nepadės ilgiau išsilaikyti.

Galite tiesiog laikyti jį vėsioje, sausoje vietoje ir jis tarnaus taip ilgai, kaip užšaldęs. Tai daugiausia susiję su aliejaus kiekiu žemės riešutų svieste, kuris padeda jį ilgai laikyti, kol jis blogėja.

Bet jei norite užšaldyti žemės riešutų sviestą, štai kaip tai padaryti be jokių nesklandumų.

Kiek laiko užtrunka užšaldyti žemės riešutų sviestą?

Didelio indelio žemės riešutų sviesto užšaldymas gali užtrukti iki 24 valandų tiek naminiam, tiek parduotuvėje pirktam žemės riešutų sviestui, jei užšaldysite mažomis partijomis, tai bus daug greičiau.
Žinoma, tai priklauso ir nuo to, koks geras jūsų šaldiklis, bet apskritai tai neturėtų užtrukti ilgiau nei parą.
Nematau situacijos, kai taip reikia skubiai užšaldyti žemės riešutų sviestą, bet tikiuosi, kad tai jums padės.

Kaip užšaldyti žemės riešutų sviestą

Žemės riešutų sviesto užšaldymas yra gana paprastas ir nesudėtingas: įdedate žemės riešutų sviestą į indą ir metate į šaldiklį.

Tačiau prieš tai darydami turėtumėte žinoti keletą dalykų, o žemės riešutų sviesto atšildymas yra kita istorija dėl didelio riebalų kiekio.

žemės riešutų

Natūralus VS perdirbtas žemės riešutų sviestas

Labai svarbu, ar naudosite perdirbtą ar natūralų žemės riešutų sviestą, kai nuspręsite jį užšaldyti.

Perdirbtame žemės riešutų svieste yra daug stabilizatorių, konservantų ir tirštiklių. Jo galiojimo laikas ilgesnis nei natūralaus žemės riešutų sviesto, tačiau jis taip pat turi šiek tiek kitokį aromatą.

Dėl šios priežasties apdorotą žemės riešutų sviestą bus šiek tiek sunkiau užšaldyti, nes gali užtrukti ilgiau, kol jis visiškai sustings. Mažiau drėgmės ir mažiau žemės riešutų aliejaus.

Kita vertus, natūralų žemės riešutų sviestą bus lengviau užšaldyti. Kadangi į jį nieko nepridėta – tik žemės riešutai ir galbūt šiek tiek druskos – jis bus plonesnis ir sustings daug greičiau.

Natūralus žemės riešutų sviestas gali atsiskirti atšildžius

Riešutų sviestas labai skiriasi nuo pieno, jis nebus grūdėtas, bet gali išsiskirti. Į tai reikia atsižvelgti šaldant žemės riešutų sviestą.

Ypač jei naudojate natūralų žemės riešutų sviestą be jokių kitų aliejų ar stabilizatorių. Galite tai įveikti arba bent jau sumažinti poveikį keliais būdais, ir mes apie juos pakalbėsime šiek tiek vėliau straipsnyje.

Užšaldykite mažesnėmis porcijomis, lengviau tvarkyti

Labai geras patarimas, kurį reikia atsiminti, yra naudoti porcijas šaldant žemės riešutų sviestą. Retai kada prireiks viso stiklainio vienu kartu, todėl nereikės viso jo išimti iš šaldiklio ir laukti, kol atšils.

Verčiau padalinkite žemės riešutų sviestą į kelias porcijas (žinote, kiek jums reikia).

Tokiu būdu, kai jums prireiks žemės riešutų sviesto, išimsite tik vieną porciją, o kitas atšildysite, tik tiek, kiek jums reikia vienu prisėdimu.

Naudodami mažesnes porcijas, užšaldymo procesas bus daug sklandesnis.

žemės riešutų sviestas (1)

Būtinai naudokite sandarius indus

Naudodami tinkamus indus, šaldytas žemės riešutų sviestas pakankamai ilgai išsilaikys šaldiklyje ir nepraras savo skonio.

Norėdami įsitikinti, kad žemės riešutų sviestas visai nenukentės, naudokite tvirtą plastikinę plėvelę arba šaldiklyje saugius Ziploc maišelius. Pašalinkite visą orą iš maišelio ir įsitikinkite, kad jį išlyginote.

Jei jį išlyginsite, gausite plonus žemės riešutų sviesto lakštus, kuriuos daug lengviau užšaldyti ir atšildyti.

Jei naudojate Tupperware, ant žemės riešutų sviesto viršaus galite pridėti šiek tiek plastikinės plėvelės. Tai sukuria hermetišką sandarumą ir apsaugo sviestą bet kokių nelaimių atveju, pvz., atsidarius ar sulūžus dangteliui.

Neturėtumėte naudoti stiklinio indelio su žemės riešutų sviestu. Stiklo bėda ta, kad tai labai trapus daiktas.

Dauguma stiklinių indelių nėra grūdinti, nes jie nėra skirti išgyventi šaldiklyje ar orkaitėje. Tai taip pat taikoma žemės riešutų sviesto stiklainiams, nes jie skirti laikyti tik kambario temperatūroje arba šiek tiek vėsiau.

Jei turite plastikinį indelį, tai geriau, nes jis yra lankstesnis ir gali geriau atlaikyti plėtimąsi ir šaltą temperatūrą.

Nepaisant to, geriausia neužšaldyti viso indelio žemės riešutų sviesto, nes tai užtrunka ilgiau, o ne ploną žemės riešutų sviesto lakštą šaldymo maišelyje.

Kiek laiko žemės riešutų sviestas išsilaiko šaldiklyje?

Neužšaldykite žemės riešutų sviesto ilgiau nei 6 mėnesius. Galite laikyti jį ilgiau, bet rizikuojate, kad jis įgaus tą baisų šaldiklio skonį.

Šaldiklio nudegimai gali įvykti nedaug, nes PB beveik nėra drėgmės, kad tai įvyktų.

Kaip atšildyti žemės riešutų sviestą?

Kai būsite pasiruošę išimti žemės riešutų sviestą, būtinai atšildykite jį per naktį šaldytuve. Tai užtrunka ilgiau ir gali tekti laukti, bet galų gale tai verta.

Jei atšildytumėte jį ant prekystalio, išorėje ir galbūt viduje susidarytų kondensatas. Niekam tai nepatinka, bet tai ne didžiausias rūpestis.

Didžiausią susirūpinimą kelia tai, kad žemės riešutų sviestas atsiskirs, jei jis atšildomas šiltoje patalpoje, net jei jis tik kambario temperatūroje – apie 20 C/68 F.

Tai ypač aktualu, jei naudojate natūralų žemės riešutų sviestą. Naudodami 100 % tik žemės riešutų PB jūs vis tiek tai gausite, retkarčiais. Tai kambario šiluma ir kietosios medžiagos, esančios PB, laikui bėgant nusėda ant stiklainio dugno.

Žinoma, jei jums reikia žemės riešutų sviesto ASAP, galite jį lengvai atšildyti ant prekystalio. Tiesiog stebėkite tai.

Kalbant apie mikrobangų krosnelę, mes nerekomenduojame, nes jame yra daug aliejaus ir jis gali netikėtai sureaguoti į karštą mikrobangų krosnelę. Bet jei tikrai primygtinai reikalaujate kaitinti mikrobangų krosnelėje, būtinai darykite tai žemiausiu nustatymu ir tikrinkite kas pusę minutės.

Tai gali atrodyti daug, bet jūs nenorite, kad PB sprogtų visoje jūsų mikrobangų krosnelėje?

Ar šaldytas žemės riešutų sviestas vis dar skanus?

Teoriškai, jei padarėte viską teisingai ir naudojote hermetišką indą ir atšildyote teisingai, tada taip, PB turėtų būti geras ir po užšalimo.

Dėl tekstūros čia neturėtų kilti problemų, nes iš pradžių tai kreminis/mišrus daiktas, o susmulkinti beveik nėra skaidulų.

Kaip laikyti žemės riešutų sviestą?

Štai keli patarimai, kurių reikia atsiminti laikant žemės riešutų sviestą, nes jo užšaldymas tikrai nėra vienintelis pasirinkimas.

Jei tinkamai laikysite žemės riešutų sviestą, jis bus apdorotas iki vienerių metų ir iki 3 mėnesių, jei jis bus natūralus.

Žemės riešutų sviestą laikykite vėsioje, sausoje vietoje

Geriausias būdas laikyti žemės riešutų sviestą yra vėsioje, sausoje vietoje. Paprastai tai reiškia sandėliuką, kuriame galite laikyti žalias daržoves, pavyzdžiui, svogūnus, bulves, morkas, galbūt salotų galvą.

Ideali temperatūra tokiam saugojimui turėtų būti apie 10 C/50 F, galbūt šiek tiek žemesnė.

Žemės riešutų sviestas labai gerai išsilaikys tokioje aplinkoje, kol nebus drėgmės. Jei laikysite vėsiau, jis sunkiai pasiskirstys, o jei laikysite šilčiau (pvz., kambario temperatūroje), jis gali greičiau apkarsti.

Žinokite, kaip greitai pereinate per PB stiklainį

žemės riešutų sviesto indelis

Kai perkate naują žemės riešutų sviesto indelį, turėtumėte pagalvoti, kaip greitai ar lėtai pereinate visą stiklainį. Ar turite didelę šeimą ir visi mėgsta žemės riešutų sviestą?

Tikėtina, kad stiklainį užbaigsite per savaitę, ir tokiu atveju visai nesvarbu, kur ir kaip jį laikysite. Neturės pakankamai laiko pablogėti, todėl esate saugūs.

Bet jei esate toks žmogus, kuris retkarčiais valgo tik PB, galbūt norėsite jį laikyti vėsioje vietoje, galbūt net šaldytuve.

Taip pat skaitykite: Karamelinis padažas VS karamelės sirupas

Nelaikykite žemės riešutų sviesto ilgiau nei metus po atidarymo

Atidarę žemės riešutų sviesto indelį, tikrai turėtumėte jį išmesti per metus, nesvarbu, kaip dažnai ar retai valgote PB.

Bėda ta, kad atidarytas žemės riešutų sviestas tiesiog gauna daugiau deguonies, o tai padeda riebalams ir aliejams laikui bėgant apkarsti (neskaitant temperatūros).

Tai ypač aktualu, jei turite natūralaus žemės riešutų sviesto, kurio net ilgai neišsilaikys.

Trumpai tariant, nelaikykite žemės riešutų sviesto metų metus, jei stiklainis jau buvo atidarytas. Neatidaryti stiklainiai tarnauja daug ilgiau, o etiketėje matysite datą.

Išvada

Galite užšaldyti žemės riešutų sviestą, kad jis ilgiau išsilaikytų. Daugeliu atvejų taip yra nebūtinai todėl, kad žemės riešutų sviestas ilgai išsilaiko ir neužšalęs. Bet jei vis tiek reikia jį užšaldyti, būtinai atlikite kiekvieną šio straipsnio žingsnį, kad įsitikintumėte, jog jis bus geras, kai planuojate jį valgyti.