Ar ananasas yra citrusinis vaisius? Ne, ir štai kodėl

Mmmm! Ananasai! Šie skanūs, gražūs geltoni vaisiai yra beveik per geri, kad juos būtų galima valgyti! Kartu su kokosu jie yra nuostabus gėrimas ar šaldytas skanėstas. Kartu su apelsinais ir laimais jie sukuria skanias atogrąžų sultis!

Tačiau, jei jums įdomu, koks vaisius iš tikrųjų yra ananasas, ar tai iš tikrųjų citrusinis vaisius, galbūt norėsite skaityti toliau. Atsakymas gali jus nustebinti!

ananasų citrusiniai vaisiai

Turinys

Rodyti

Ar ananasas yra citrusinis vaisius?

Ananasai nėra citrusiniai vaisiai. Jie priklauso Bromeliaceae šeimos, o citrusiniai vaisiai yra iš Rutaceae šeima. Ananasų rūgštys atsiranda dėl vitamino C kiekio (47,8 mg/100 g), o ne iš citrinos rūgšties.

Galbūt jūs tuo susimąstėte, nes ananasai paprastai matomi kartu su apelsinais, citrinomis ir net laimais, kurie, žinoma, yra citrusiniai vaisiai! Be to, jie abu turi tropinį, rūgštų skonį!

Kas yra citrusinis vaisius?

Kadangi dabar žinote, kad ananasai nėra citrusiniai vaisiai, jums gali kilti klausimas, kas iš tikrųjų yra citrusinis vaisius. Paplitusi klaidinga nuomonė, kad visi atogrąžų vaisiai yra citrusiniai vaisiai vien todėl, kad citrusai jaučiasi tokie atogrąžų!

Tačiau citrusiniai vaisiai – kaip citrinos, laimai, apelsinai ir greipfrutai – net nėra toje pačioje šeimoje kaip ananasai. Jie priklauso Rutaceae, žydinčių augalų šeimai, kurios gimtinė yra ne Pietų Amerika, kaip ananasai, o Azija ir Australija!

Citrusiniai vaisiai

Taigi, kas dėl šių vaisių skonių priverčia žmones juos sujungti į tą pačią kategoriją?

Na, kiek galime pasakyti, tai tiesiog todėl, kad jie yra „tropinio“ skonio. Ką tiksliai tai reiškia? Tiek ananasai, tiek citrusiniai vaisiai yra gana saldūs ir kvapnūs, tačiau jie taip pat yra rūgštūs, juose yra ir citrinos, ir askorbo rūgšties!

Tačiau ananasai nėra citrusiniai vaisiai. Taigi kyla klausimas, kas jie yra?

Taip pat skaitykite: Ananasų pakaitalas – 5 deriniai, kuriuos reikia išbandyti toliau

Koks vaisius yra ananasas?

Taip pat žinomas lotynišku pavadinimu Ananas comosus, ananasas yra iš tropinių Bromeliaceae šeimos, kurių dauguma neduoda skanių, valgomų vaisių.

Gimtoji Pietų Amerikoje, ją iš tikrųjų atrado – oficialiai, tai yra – 1493 m. ekspedicijos į Ameriką metu ne kas kitas, o liūdnai pagarsėjęs Kristupas Kolumbas.

Pavadinimo „ananasas” kilmė

Įgulai pamatę šį keistą, bet gražų vaisių, Kolumbas ir jo įgula suprato, kaip panašus ananasas primena pušies kankorėžį.

Šis spygliuotas, kūgiškas vaisius panašus į kankorėžį iš tikrųjų yra atsakingas už pusę jo pavadinimo! Ir su tuo paneigtas kitas mitas: ananasai taip pat nėra susiję su pušimis!

Artimiausias dalykas, kurį jie turi su pušimis, yra tai, kad abu yra visžaliai augalai.

Kristoforo Kolumbo įgula taip pat išsiaiškino, kad šio aštraus atogrąžų vaisiaus skonis buvo saldus, tačiau aštrokas, kaip obuolio, todėl jie taip jį ir pavadino.

Dar vienas klaidinantis klaidingas įvardijimas, nes ananasai taip pat niekaip nesusiję su obuoliais, nes jų egzistavimas yra vaisius.

Tada kas yra ananasai?

Mes žinome, mes žinome! Norite sužinoti, kad jei ananasas nėra citrusinis vaisius ir nėra susijęs su pušimis ar obuoliais, koks tai vaisius?

Na, žmonės, įsitikinkite, kad esate pririšti prie sėdynių, nes tai jus šokiruos! Ananasai iš tikrųjų yra uogų krūvas visi susilieję į vieną vaisių ir sujungti jo centriniu koteliu.

Ar galite įsivaizduoti gražią, prinokusią, giliai purpurinę avietę? Arba nuostabios juodosios gervuogės?

Ar galite įsivaizduoti visas jų daugybę išorinių sėklų, kiekvieną jų mažytę, mažą dalį? Na, dabar pavaizduokite ananasą. Pastebite kokių nors panašumų? Turėtumėte, nes ananasai yra tos pačios rūšies vaisiai kaip avietės ir gervuogės.

Visi trys yra žinomi kaip suvestiniai vaisiai arba vienas vaisius, sudarytas iš daugelio mažesnių dalių, gautų iš vienos gėlės. Gana nuostabu, tiesa?

Kaip atrodo ananasas?

Nors jis dažnai painiojamas su citrusiniais vaisiais, dabar žinome, kad ananasai yra artimesni uogoms nei apelsinai! Tačiau dabar tikriausiai įdomu, koks jų skonis, jausmas ir išvaizda.

Jei taip, skaitykite toliau, kad sužinotumėte!

Kaip atrodo ananasas?

Na, mes nustatėme, kad ananasai atrodo kaip kankorėžiai, bent jau pagal Kolumbo įgulą XV amžiuje. Tačiau išorėje rasite ne tik rudus ir žalius dyglius.

Taip pat atrasite jo labai apsaugotas sėklas! Tiesą sakant, jums gali tekti net supjaustyti ryškiai geltonus vaisius, kad juos išskintumėte, jei planuojate juos dygti.

Vis dar prisirišę prie motininio augalo, ananasai yra gana pavojingi. Tie spygliukai, išeinantys iš viršaus, tikrai yra pakankamai aštrūs, kad pradurtų odą, net kai jie savaitę sėdi ant bakalėjos parduotuvės prekystalio.

ananasų auginimas

Viduje ananasai gana drėgni! Jie geriausiai apibūdinami kaip pusiau minkštos, švelnios tekstūros, kietos ir minkštos, panašios į melioną. Kuo arčiau vidinės pusės, vaisius kietėja.

Koks ananasų skonis?

Nors atrodė, kad Kristupo Kolumbo įgula manė, kad ananasų skonis yra pakankamai panašus į obuolius, kad būtų pavadintas šio vaisiaus vardu, šiandien žinome, kad jų skonis yra visiškai unikalus.

Tiesą sakant, daugelis sakytų, kad jų saldus ir aštrus skonis yra tiesiog neprilygstamas vaisių pasaulyje, kitaip nei obuolių ar citrusinių vaisių, nepaisant jų bendrų porų. Tai beveik tiesiog rėkia atogrąžų.

Daugelis gali sutikti, kad ananasų skonis beveik per rūgštus, kad jį būtų galima apdoroti, jei jis nėra prinokęs, nes jis visai nesaldus. Norėdami to išvengti, įtraukėme, kaip galite sužinoti, ar ananasas prinokęs, ar ne!

Taip pat skaitykite: Kodėl ananasai yra aštrūs?

Kaip sužinoti, ar ananasas prinokęs

Panašiai kaip ir kai kurie vaisiai (ypač melionai), vienas paprastas būdas sužinoti, ar ananasas prinokęs, ar ne, yra pauostyti jo pagrindą.

Jei jis prinokęs, jūsų nosis džiaugsis dėl kvapnių, saldžių tropinių natų! Jei jis nepakankamai prinokęs, jis tiesiog neturi kvapo. Bet jei jis pernokęs, kvapas tampa labiau kvapnus: aitrus, rūgštus ir labai nemalonus.

Tačiau tai nėra vienintelis būdas sužinoti, ar ananasas prinokęs; be to, tai tikrai nėra pats linksmiausias būdas!

Jei pakankamai greitai gausite šviežią ananasą vietinėje žaliųjų bakalėjos parduotuvėje, pabandykite ištraukti vieną iš žalių jo lapų pačiame centre. Jei jis išslysta iš karto, jis yra subrendęs.

Tampyti jo nereikės, taigi, jei jis nesunkiai išeina, jis dar nėra paruoštas valgyti.