Ant grotelių kepti langustinai

Langustinus labai lengva kepti ant grotelių. Marinatui naudoju sviestą ir citriną. Langustinai būna labai skanūs ir minkšti. Kad kepant jie neišdžiūtų ir nesudegtų, geriau juos kepti kiaute. Juos galite patiekti su šviežiomis daržovėmis. Pagal šį paprastą receptą kepkite langustinus ant grotelių ir mėgaukitės jais iki tobulumo!

Sudedamosios dalys

Norint kepti langustinus ant grotelių, reikės:

 • langustos – 1 kg;
 • citrinos – 1/2 gabalėlio;
 • sviestas – 50 gr;
 • česnako – 2 skiltelės;
 • druskos – 1/2 šaukštelio.

Maisto gaminimo procesas

 1. Turėjau šaldytų langustinų. Juos atšildžiau kambario temperatūroje.
 2. Nuo langustinų pašalinkite galvas ir kojytes, palikdami tik uodegos dalį.
 3. Tada atsargiai nupjaukite kiauto viršų ir išimkite juodą juostelę (vidurius). Kriauklės nenuimame, bet kepame langustinus su ja, kad jie būtų sultingesni ir nesudegtų ant grotelių. Nuplaukite langustinus šaltame vandenyje ir leiskite jiems nusausėti. Langustinus sudėkite į pakankamai gilų dubenį.
 4. Paruoškite marinatą: ištirpinkite sviestą, šiek tiek atvėsinkite ir sumaišykite su citrinos sultimis, sudėkite smulkintą česnaką, druską ir gerai išmaišykite.
 5. Supilkite marinatą į dubenį su langustinais. Langustinus gerai įmaišykite į marinatą ir palikite 30 minučių.
 6. Kol langustinai marinuojami, paruoškite žarijas ir kepsninę. Palaikykite anglis be ugnies. Dėkite langustinus ant grotelių ir prispauskite antruoju groteliu.
 7. Dėkite langustinus ant grotelių ant grotelių, kepkite ant įkaitusių anglių be tiesioginės ugnies iš abiejų pusių po 2 minutes (aš kepu 1 minutę, apverčiu groteles, tada kepu langustinus 1 minutę iš kitos pusės, tada vėl apverčiu ir t. t.).
 8. Kai būsite pasiruošę patiekti skanius, apetitiškus, minkštus langustinus, išimkite juos iš kepsninės ir patiekite lėkštėje.
 9. Gero apetito!