Aktyvūs pavieniai tempimo pratimai gali būti saugus sprendimas

Kaip veikia aktyvūs izoliuoti tempimo pratimai?

Aktyvūs izoliuoti tempimo pratimaiAktyvūs izoliuoti tempimo pratimai yra natūralios gydomosios terapijos forma, padidinanti judesio amplitudę ir leidžianti kūnui efektyviau funkcionuoti. Aktyvus izoliuotas tempimas yra veiksmingas terapinis gydymas giliam ir paviršiniam fascijų išsiskyrimui. Aktyvius izoliuotus tempimo pratimus daugelyje sveikatos priežiūros ir sporto sričių praktikuoja daugybė specialistų, įskaitant masažo terapeutus, kineziterapeutus, chiropraktikus, asmeninius trenerius ir sportininkus.

Aktyvūs izoliuoti tempimo pratimai yra pirmoji išsami ir progresyvi tempimo technika, pagrįsta moksliniais stebėjimais, metų klinikine patirtimi ir moksliniais tyrimais. Kai aktyvūs izoliuoti tempimo pratimai naudojami reguliariai, tai ne tik užkerta kelią traumoms, bet ir padeda greičiau atsigauti. Aktyvus izoliuotas tempimas yra miofascialinio atpalaidavimo technika, pasiekianti visas kūno raumenų grupes.Aktyvūs izoliuoti tempimo pratimai yra palengvinta tempimo technika, kurioje naudojamas aktyvus judėjimas ir abipusis slopinimas, kad būtų pasiektas optimalus lankstumas.

Tempimas – tai veikla, apeinanti daugumą mūsų kaip bėgikus, vaikštynes ​​ir žygeivius. Kai paklausiu savo klientų: „Ar pasitempei nuo tada, kai mačiau tave?“ labiausiai žvelgdamas žvilgsniu nusikvatoja: „Nooo“. Tempimas yra tai, ką mes visi norime padaryti ir žinome, kad tai naudinga mums, tačiau kažkaip atsisakykite jo iš savo mankštos programų. Dažnai girdžiu žmones sakant, kad jie labiau ištemptų, jei tai ne taip skaudėtų ir jei iš tikrųjų matytų savo lankstumo skirtumą.

Ko jie nežino, yra tai, kad pasitempę turėtų pamatyti skirtumą ir tai neturi būti skausminga. Aktyvus izoliuotas tempimas (AIS) yra technika, padedanti žmonėms maksimaliai padidinti tempimo efektyvumą, nesukeliant tokio nepatogumo, kuris nuo mūsų atitolina daugelį.

Galbūt klausiate savęs: „Kas yra aktyvus izoliuotas tempimas?“ AIS yra specifinė tempimo programa, kurią prieš daugiau nei 30 metų sukūrė Aaronas Mattesas. Mattesas yra registruotas kineziterapeutas ir licencijuotas masažo terapeutas, savo praktiką paskyręs padėti profesionaliems ir mėgėjams sportininkams tapti judresniems ir mažiau sužeistiems. Skaitykite daugiau čia.

Kaip veikia aktyvūs izoliuoti tempimo pratimai, pagrindinis aktyvaus izoliuoto tempimo bruožas yra atlikti kelis pakartojimus, kurie vienu metu laikomi tik dvi sekundes.

Kaip veikia aktyvus izoliuotas tempimas (AIS)

Taigi kuo AIS skiriasi nuo daugybės būdų, taikomų skausmams, skausmams ir didesniam sportiniam rezultatui pasiekti? Yra trys pagrindiniai AIS principai, kurie padės suprasti šį lankstumo metodą.

Pirma, aktyvus izoliuotas tempimas naudoja jūsų kūno dėsnius, kad palengvintų rezultatus, apie kuriuos kalbu. Ištempimai laikomi tik 1,5–2 sekundes ir yra užbaigiami pakartojimais. To priežastis yra ta, kad kai tempimas laikomas ilgiau nei dvi sekundes, suveikia apsauginis mechanizmas, vadinamas „myotatic stretch reflex“. Šis refleksas jūsų kūne įvyksta daugeliu įprastų aplinkybių. Tačiau elito veikloje, traumų reabilitacijoje ar noro sukelti ilgalaikius kūno pokyčius šis refleksas yra nepageidaujamas.

Pirmiau minėta yra tiesa, nes kai prasideda miotatinis tempimo refleksas (laikant ruožus daugiau nei maždaug 2,5–3 sekundes), tempiamas raumuo pradės susitraukti, sukurdamas vadinamąjį ekscentrinį susitraukimą – tai, ką mes nereikia nori atsitikti. Leidžiant atsirasti miotatiniam tempimo refleksui tempimo metu, deguonis išsenka iš tempiamo audinio. Deguonies sumažinimas yra priešingas tam, ko norite atsitikti reabilitacijos ar veiklos situacijose. Daugiau žiūrėkite čia.

Aktyvūs izoliuoti tempimo pratimai yra kertinis verslo kūnas; tai yra gyvybiškai svarbi traumų prevencijos ir reabilitacijos dalis.

AIS pranašumai

Aktyvus izoliuotas tempimas ne tik pagerina judesių amplitudę ir lankstumą, bet ir naudingas jūsų širdies ir kraujagyslių sistemai bei limfinei sistemai. Atliekant aktyvius izoliuotus ruožus, pagerėja kraujotaka, o deguonis ir maistinės medžiagos patenka į nervų skaidulas ir raumenų audinius, o tai skatina sveikatą ir augimą. Raumenų tempimas skatina limfinių skysčių srautą, kad pašalintų ląstelių atliekas. Lankstūs, ištempti raumenys sumažina raumenų spazmus, patempimus ir traumas dėl plyšusių raumenų.

Pratimai

Kiekvieną aktyvų atskirą ruožą laikykite ne ilgiau kaip dvi sekundes. Jūsų tempimo refleksas suaktyvės ir paskatins ištemptą raumenį susitraukti, jei tempimą laikysite ilgiau nei apie dvi sekundes. Atsipalaiduokite ir tada pakartokite ruožą iki 10 kartų. Pagalbiniai tempimai leidžia ištempti raumenį šiek tiek toliau, nei galėtumėte be pagalbos. Naudokite partnerį ar virvę, kad padėtumėte savo raumenį labiau ištempti. Padedami tempimai turi būti švelnūs ir nesukelti skausmo.

Aktyvių izoliuotų atkarpų raumenų izoliacijos aspektas yra naudingas reabilitacijai po traumos. Raumenų izoliacija užtikrina, kad ištempta tik tikslinė raumenys ar raumenų grupė. Mobilumo ir judesio amplitudės apribojimai gali būti tiksliniai. Tempimas gali būti taikomas tiesiai į ribotą plotą ir artimus raumenis bei raumenų grupes, kad pagerėtų judrumas. Aktyviems izoliuotiems ruožams padeda šiek tiek didesnis ruožas, kuris didinamas palaipsniui. Švelnus tempimas, viršijantis jūsų dabartines lankstumo ribas, treniruoja jūsų nervus ir smegenis, kad atpažintų naują, didesnį judesio diapazoną. Visą straipsnį skaitykite čia.

Aktyvus izoliuotas tempimas gali išplėsti bet kurio kūno galimybes

Pagrindinė aktyvių izoliuotų tempimo pratimų teorija yra ta, kad jei raumuo yra ištemptas per toli, per greitai arba per ilgai, jis sukelia apsauginį veiksmą, vadinamą miotatiniu refleksu, todėl jis automatiškai ir balistiškai atsitraukia bandydamas užkirsti kelią raumenys nuo ašarojimo. Aktyvūs izoliuoti tempimo pratimai yra veiksmingi, nes jie neišprovokuoja apsauginio tempimo reflekso, todėl leidžia realiai, laipsniškai pailginti raumenų skaidulas. Kai kurie veiksniai, iliustruojantys aktyvių izoliuotų tempimo pratimų unikalumą, yra tikslus atskirų raumenų ir raumenų dalių nukreipimas vietoj didelių raumenų grupių.

Aktyvūs izoliuoti tempimo pratimai sugeba generuoti pailgėjimą elastingai, efektyviau užkirsti kelią traumoms, padidinti sąnarių judesio amplitudę ir užtikrinti optimalią funkciją, taip pat spręsti nervų ir raumenų perprogramavimą. Jei kamuoja kaklo, nugaros, pečių, klubų ar kelių skausmas ar sąstingis, aktyvūs izoliuoti tempimo pratimai yra saugus sprendimas, kuris greitai suteikia didžiulį palengvėjimą. Norėdami gauti daugiau informacijos apie įvairias tempimo pratimų technikas, mes adresu Chiropractor San Diego misijos slėnis galėtų jums padėti, tiesiog paskambinkite mums čia: (619) 831-8777 bet kada. Aktyvus izoliuotas tempimas gali žymiai padėti išvengti sportinių traumų ir leidžia sustiprinti treniruotes, apsaugoti nuo skausmo, spazmų ir įtampos, kurios galiausiai slopins jūsų judesius.

Susiję straipsniai:
Trys paprasti išialgija
Nugaros skausmo pratimai

Paskutinį kartą atnaujino Allison Yardley prie .

Autorius: Allison Yardley

Allisonas 6 metus dirba kaip chiropraktiko padėjėjas ir yra licencijuotas masažo terapeutas, rašantis daugybei tinklaraščių internete. Nesivaržykite komentuoti ar užduoti klausimų apie bet kurį Alley tinklaraščio įrašą. Peržiūrėti visas Allison Yardley žinutes