Zeppelinai su grybų įdaru

Cepelinai yra nacionalinis lietuvių patiekalas, kurio tešla gaminama iš virtų ir tarkuotų žalių bulvių. Jis taip pavadintas dėl savo formos, primenančios cepelinus – dirižablius. Cepelinus galite gaminti su mėsos, grybų ar varškės įdaru. Jie labai paprasti, sotūs ir skanūs.

Sudedamosios dalys

Norėdami pagaminti cepelinus su grybų įdaru, turime:

 • 400 g žalių bulvių (2 vnt.);
 • 150 g virtų bulvių (1 bulvė);
 • 5 dideli grybai;
 • 1 svogūnas;
 • 1 žiupsnelis maltų juodųjų pipirų;
 • druskos.

Virimo procedūra

 1. Paruoškite grybų įdarą. Augaliniame aliejuje pakepinkite mažais kubeliais supjaustytus grybus, sudėkite mažais kubeliais supjaustytą svogūną, dar šiek tiek pakepinkite, pasūdykite ir išmaišykite. Dalį įdaro atidėkite paruoštiems cepelinams.
 2. Paruoškite grybų įdarą. Augaliniame aliejuje pakepinkite mažais kubeliais supjaustytus grybus, sudėkite mažais kubeliais supjaustytą svogūną, dar šiek tiek pakepinkite, pasūdykite ir išmaišykite. Dalį įdaro atidėkite paruoštiems cepelinams.
 3. Nulupkite ir sutarkuokite virtas bulves arba sutarkuokite jas stambia tarka.
 4. Nulupkite virtas bulves ir jas sumalkite arba sutarkuokite.
 5. Žalias bulves nulupkite ir sutarkuokite smulkia tarka. Sutarkuotas bulves sudėkite į durtuvą, uždengtą audiniu arba marle dviem sluoksniais, ir gerai nuspauskite.
 6. Žalias bulves nulupkite ir sutarkuokite smulkia tarka. Bulves sutarkuokite ant durtuvo, uždengto audiniu arba marle dviem sluoksniais, ir gerai nuspauskite.
 7. Išspaustas sultis reikia palikti 10-15 minučių pastovėti. Pasibaigus šiam laikui, reikia nusunkti skystį ir nusodintą krakmolą įpilti į išspaustas bulves. Sudėkite bulvių košę, druską, pipirus ir išmaišykite.
 8. Išspaustas sultis palikite 10-15 minučių pastovėti. Pasibaigus šiam laikui, nusunkite skystį ir į išspaustas bulves suberkite nusodintą krakmolą. Sudėkite bulvių košę, druską, pipirus ir išmaišykite.
 9. Į vidurį dėkite grybų įdarą.
 10. Iš bulvių tešlos iškepkite pyragą. Į vidurį sudėkite grybų įdarą. 
 11. Priklijuokite klijais, kad cepelinas įgytų pailgą dirižablio formą. Jei tešla lipdosi prie rankų, sudrėkinkite rankas vandeniu. Suformuotus cepelinus sudėkite ant vandeniu suvilgyto stalo. Pageidautina cepelinus iškepti iš karto, nes ore jie patamsėja.
 12. Glazūruokite juos, kad cepelinai įgytų pailgą dirižablio formą.
 13. Jei gaminant tešlą ji ima lipti prie rankų, sudrėkinkite rankas vandeniu. Suformuotus cepelinus sudėkite ant vandeniu suvilgyto stalo. Pageidautina cepelinus iškepti iš karto, nes ore jie patamsėja.
 14. Bulvių tešloje cepelinams nėra nei miltų, nei kiaušinių. Iš tiesų tokia tešla gali suirti ir galiausiai gali būti, kad gausite bulvių košės sriubą su mėsos kukuliais. Šią problemą galima išspręsti (cepelinų virimo gudrybė): prieš verdant į 1,5-2 litrus vandens įpilkite 2 valgomuosius šaukštus šaltame vandenyje atskiesto krakmolo, t. y. virkite silpnoje grietinėje. Jokiu būdu nemaišykite. Keptuvę reikia sukti iš vienos pusės į kitą, kol cepelinai plūduriuos. Kartais cepelinai suyra dėl to, kad bulvės yra mažai krakmolingos. Tokiu atveju į tešlą galite įberti 0,5 šaukšto sauso bulvių krakmolo.
 15. Virkite cepelinus pasūdytame vandenyje 20 minučių. Virkite juos erdviame puode, kad verdant jie laisvai plūduriuotų.  Atsargiai išimkite paruoštus cepelinus ir sudėkite juos į lėkštę. Ant viršaus užbarstykite likusį grybų įdarą.
 16. Virkite cepelinus pasūdytame vandenyje 20 minučių. Virkite dideliame puode, kad verdant jie laisvai plauktų.  Atsargiai išimkite paruoštus cepelinus ir sudėkite juos į lėkštę. Ant viršaus sudėkite likusį grybų įdarą
 17. ir pabarstykite žaliaisiais svogūnais.
 18. Ir pabarstykite žaliaisiais svogūnais. 
 19. Dabar belieka paragauti rezultato, kuris jus nustebins!