Didelis ir stiprus laikantis veganiškos dietos

Laikydamiesi vegetariškos dietos, negalite būti dideli ir stiprūs! Aš tai visą laiką girdėjau iš savo mėsą valgančių draugų. Sakau, įpratęs, nes niekada nebegirdžiu žmonių, kurie mane pažįsta, arba iš žmonių, mačiusių mano nuotraukų mano svetainėje. Taip, mano draugai, iš tikrųjų galite tapti didesni ir stipresni laikydamiesi vegetariškos dietos. Tai galite padaryti net laikydamiesi veganiškos dietos (be jokių gyvūninės kilmės produktų).

Kaip pradėti

Kai buvau penkiolikos, skaičiau interviu su Harley Flannagan (legendinės NYC hardcore grupės „Cro-mags“ atlikėjas), kuriame jis pareiškė, kad tapo vegetaru, norėdamas gyventi taikesnį gyvenimą ir kad negalima kalbėti apie taiką, kai jie lėkštėje turi kepsnį, nes ten patekęs gyvūnas nugaišo nuo skausmo. Tai tikrai užmušė man laidą ir privertė mane galvoti apie tūkstančius gyvūnų, kurie kasdien kenčia fabrikų ūkiuose. Toliau su tėvais aplankiau Keniją ir patyriau vienybės jausmą su ten esančiais gyvūnais.

Supratau, kad nenoriu prisidėti prie nereikalingos kitų būtybių kančios ir žinojau, kad turiu atlikti tam tikrus pokyčius. Galiausiai pamačiau filmą, pavadintą „The Fly II“, kuriame auksinis retriveris yra sužalotas eksperimento metu. Tai privertė mane galvoti apie tai, kaip laboratorijose skriaudžiami gyvūnai, ir tai dar labiau sustiprino naują kryptį, kuria aš vadovavausi. Be to, atsisakydamas mėsos nusprendžiau įsigyti tokius produktus kaip: dantų pasta, šampūnas, muilas ir kt., Kurie nebuvo išbandyti su gyvūnais.

Mėsos atsisakiau pamažu. Aš atsisakiau atsisakydamas visos mėsos, išskyrus žuvį. Tada atsisakiau žuvies, bet toliau valgiau kiaušinius ir pieno produktus. Kai supratau, kad dauguma kiaušinių ir pieno produktų yra iš gyvūnų, kurie fabrikų ūkiuose gyveno varganą gyvenimą, atsisakiau visų gyvūninių produktų. Tai buvo prieš dešimt metų, ir aš niekada neatsigręžiau atgal. Nors esu etiškas veganas, nėra jokių abejonių, kad veganų dieta yra sveika ir kad galiu gauti viską, ko mano kūnui reikia dėl intensyvaus gyvenimo būdo. Nepaisant to, kaip ir bet kurios kitos dietos, reikia planuoti.

Svarbiausias dalykas, kurio žmonės visada manęs klausia, yra iš kur gauti baltymų. Daugelis mano sutiktų veganų daro klaidą manydami, kad jums visiškai nereikia daug baltymų. Aš net turėjau vieną vaikiną, kuris man pasakė, kad tik 5% dietos turi būti pagaminti iš baltymų. Žinoma, šis vaikinas atrodė kaip Don Knots ir, jei papūs stiprus vėjas, jis bus nupūstas kaip aitvaras. Turėjau kitą vaikiną, kuris man pasakė, kad baltymų galiu gauti iš agurkų ir kad dėl to net neturėčiau jaudintis.

Žinoma, šis vaikinas taip pat nebuvo formos ir negalėjo man duoti mitybos patarimų. Turime būti daug protingesni už tai. Ypač, jei tikimės, kad kas nors atsisakys mėsos ir laikysis vegetariškos dietos. Pasakyti žmonėms, kad valgydami špinatus ir lapines žalias daržoves, jie gali gauti visų reikalingų baltymų, yra nepraktiška. Tai, kad jis tinka goriloms, dar nereiškia, kad jis bus naudingas mums. Negavęs pakankamai baltymų ir galvodamas, kad tik 5% dietos turi sudaryti baltymai, yra tikri būdai būti veržliais ir silpnais visą likusį gyvenimą. Dabar nesakau, kad jums reikia dviejų gramų baltymų vienam svarui kūno svorio, kaip teigiama kultūrizmo žurnaluose.

Tai yra per daug baltymų ir perteklius. Sportininkams, norint padidinti jėgą ir dydį, optimalus yra 0,7–1 g baltymų vienam svarui liesos raumens. Pvz., Jei jūs sveriate 180 svarų ir turite dešimt procentų kūno riebalų, tada turėtumėte pašauti už 150–160 gramų baltymų, kad sukurtumėte daugiau raumenų. Jei norite išlaikyti savo dydį, tikriausiai pakaks 100-120.

Be to, veganams, kaip ir kitiems, reikia pasisemti sveikų riebalų šaltinių. Jei maiste nebus pakankamai riebalų, oda išdžius, energija smuks ir atrodysite kaip mirtis. Gauti 20–30% kalorijų iš riebalų yra geras būdas. Apkraukite sveikų riebalų, tokių kaip: linų sėmenų aliejus, alyvuogių aliejus, migdolai, graikiniai riešutai, migdolų sviestas ir avokadai. Be to, veganiškose dietose nėra jokių sočiųjų riebalų, o tai daugeliu atvejų yra puiku. Tačiau optimaliai sveikatai reikalingi šiek tiek sočiųjų riebalų, todėl dietos metu taip pat gaukite šiek tiek kokosų aliejaus ar kokosų pieno.

Galiausiai įsitikinkite, kad valgote įvairų maistą, kad gautumėte visą masę raumenų stiprinimo amino rūgščių. Keletas gerų derinių pavyzdžių: juodosios pupelės ir kvinoja, lęšiai ir rudieji ryžiai, sumuštinis su migdolų sviestu, ryžių baltymų / sojos pieno kokteilis, žalieji žirneliai ir migdolai. Kartkartėmis turėkite keletą daržovių mėsainių ir kitų netikrų mėsos gaminių, tačiau įsitikinkite, kad didžioji jūsų dietos dalis yra šviežias ekologiškas maistas.

Dietos pavyzdys

Baltymų kokteilis

1

Razinos

1/2 puodelio

Veggie Burger

2

Purtymas po treniruotės
Pastaba: aš įmetu 1 šaukštą linų sėmenų aliejaus ir 1/2 puodelio šaldytų vaisių.

Baltymų kokteilis

3 samteliai

Salotos

1 porcija

Lęšiai

1 puodelis

Kvinoja

1 puodelis

„Apple“

1