Kas yra optimali vaisingumo dieta?

vaisingumo mityba Moterų ir kūdikių vaisingumo centras, RI | | moteris apsiperka maisto prekėmis

Pacientai dažnai stebisi, kaip pasirinktas valgyti ar nevalgyti maistas veikia jų gebėjimą susilaukti vaikų. Prieš pasineriant į šią temą, svarbu pripažinti, kad net ir sveikiausia laikantis dietų negalima išgydyti rimtesnių sąlygų, sukeliančių nevaisingumą vyrams ir moterims. Pavyzdžiui, jei moters kiaušintakiai yra užblokuoti ir neleidžia spermatozoidams apvaisinti kiaušialąstės, mitybos pokyčiai nieko nepadarys, kad pašalintų šį užsikimšimą. Laimei, tokiems atvejams gali padėti tokios paslaugos kaip apvaisinimas in vitro (IVF), kurias teikia vaisingumo gydytojai.

Be to, nereikėtų pamiršti dietos ir kitų susijusių gyvenimo būdų įtakos vaisingumui. Dietos pokyčiai gali turėti reikšmingą ir išmatuojamą poveikį vaisingumui, neatsižvelgiant į tai, ar jie derinami su vaisingumu, ar savarankiškai.

Bene svarbiausias veiksnys, į kurį reikia atsižvelgti, yra kūno svoris.

Gerai nustatytas vaisingumo ir svorio ryšys

Pacientai vyrai ir moterys turėtų žinoti, kad antsvoris ar nutukimas gali turėti reikšmingą poveikį jų vaisingumui. Vyrų ir moterų reprodukcinės sistemos, norėdamos tinkamai veikti, remiasi subtilia hormonų pusiausvyra, o kai dėl mažo ar didelio kūno svorio šioms sistemoms tenka stresas, natūralūs jų cheminiai ritmai ima irti.

Visų pirma buvo įrodyta, kad nutukusių ar per mažo svorio moterų nevaisingumas yra aukštesnis, o nėštumas pagal IVF yra mažesnis. Įrodyta, kad vyrų nutukimas neigiamai veikia vyrų vaisingumą, nes tai susiję su spermatozoidų skaičiumi ir spermatozoidų judrumu (spermatozoidų judėjimo greičiu).

Be to, antsvoris siejamas su policistinių kiaušidžių sindromo (PCOS) – dažnos moterų nevaisingumo priežasties – išsivystymu ir pablogėjimu, dažniausiai dėl netaisyklingų ciklų ir nenuoseklios ovuliacijos. PCOS simptomus, įskaitant nevaisingumą, galima sumažinti, kai nukentėjusi moteris, turinti antsvorio, netenka vos 10–15 procentų savo kūno svorio.

Pritaikykite savo gyvenimo būdą, kad adresas būtų PCOS

Kaip sužinoti, ar svoris turi įtakos jūsų vaisingumui? Tinkama vieta pradėti yra pasidomėti savo kūno masės indeksu (KMI). Nors KMI negali atsižvelgti į svarbius veiksnius, tokius kaip raumenų masė ir kūno riebalų procentas, pacientams tai gali suteikti idėją, ar jiems būtų naudinga numesti ar priaugti svorio, siekiant maksimalaus vaisingumo. Paprastai KMI iki 18,5 (per mažas svoris) arba virš 30 (nutukimas) gali reikšti, kad paciento svoris neigiamai veikia jo vaisingumą.

Apskaičiuokite savo KMI

Štai ką turėtumėte pridėti prie „vaisingumo dietos“

Medicinos žurnale paskelbtas 2009 m. Tyrimas Vaisingumas ir sterilumas nustatė, ar tam tikri mitybos veiksniai turėjo įtakos poroms, gydomoms IVF. Tyrimo metu nustatytas statistiškai reikšmingas porų, kurios laikėsi Viduržemio jūros dietos, nėštumo rodiklių padidėjimas, tyrime apibrėžtas kaip „didelis augalinių aliejų, daržovių, žuvies ir ankštinių daržovių suvartojimas ir mažai užkandžių“. Tai taip pat parodė, kad mažas tam tikrų maistinių medžiagų, tokių kaip B grupės vitaminai, vartojimas neigiamai paveikė vaisingumą.

Kitas žurnale paskelbtas tyrimas Akušerija ir ginekologija padarė panašias išvadas. Tai sekė tūkstančiai moterų, bandžiusių pastoti, ir nustatė, kad „didesnis mononesočiųjų, o ne trans-riebalų, augalinių, o ne gyvūninių baltymų šaltinių, mažai glikemizuojančių angliavandenių, daug riebalų turinčių pieno produktų, multivitaminų ir geležies iš augalų ir papildų vartojimas“ buvo susijęs su padidinti vaisingumą.

Atsižvelgiant į turimus tyrimus, pateikiamas sąrašas maisto produktų, kurie gali būti naudingi asmenims, norintiems optimizuoti savo mitybą dėl vaisingumo:

 • Augalinis maistas, įskaitant sveikus vaisius ir daržoves.
 • Jūros gėrybės, kuriose gausu omega-3 riebalų rūgščių, tokių kaip lašiša, skumbrė ir ežerinis upėtakis.
 • Pilno grūdo.
 • Neapdoroti riešutai.
 • Ankštiniai augalai (pupelės, lęšiai ir kt.).
 • Pirmojo spaudimo alyvuogių aliejus (mononesočiųjų riebalų).

Mokslininkai taip pat dažnai atkreipia dėmesį į tai, kad Viduržemio jūros šalyse randamos dietos dažniausiai gaunamos iš kultūrų, vertinančių dalijimąsi ir maisto skanavimą. Tai smarkiai kontrastuoja su mūsų amerikiečių polinkiu šalinti perdirbtus maisto produktus kelyje ar praryti išnešiojimą po ilgos dienos biure. Viduržemio jūros regiono kultūros taip pat linkusios įveikti daugiau fizinio aktyvumo, todėl bendras nutukimo lygis yra mažesnis.

Keletas dalykų, kuriuos reikia nutraukti iš „vaisingumo dietos“

Natūralu, kad turimi optimalios vaisingumo dietos tyrimai leidžia mums išvardyti maisto produktus, kurių reikėtų vengti arba jais mėgautis tik kartais. Jie apima:

 • Paprasti arba rafinuoti angliavandeniai.
 • Transriebalai.
 • Labai perdirbti maisto produktai.
 • Alkoholis (aktyviai pastoti bandančios ar vaisingumą gydančios poros turėtų vengti alkoholio vartojimo).
 • Per didelis kofeino vartojimas (daugiau nei 500mg per parą).

Prenatalinė mityba moterims

Idealiu atveju moterys, kurios bando pastoti, turėtų pradėti koreguoti savo mitybą likus daug laiko iki pastojimo (geriausia – tris mėnesius). Tai gali būti papildai ir paprastai apima tam tikrą prenatalinį vitaminą. Kai moteriai atliekamas vaisingumas, atlikus kraujo tyrimą, kartais nustatomi mitybos trūkumai, kurie gali neigiamai paveikti jos vaisingumą, taip pat jos gebėjimą pastoti iki nėštumo.

Nėščios mitybos ir papildų tikslas yra išspręsti abi šias problemas ir užtikrinti, kad svarbios maistinės medžiagos, įskaitant folio rūgštį, geležį, B grupės vitaminus ir vitaminą D, būtų optimalios.

Stengiatės pastoti? Konsultacijos su vienu iš mūsų gydytojų gali padėti geriau suprasti veiksnius, turinčius įtakos vaisingumui.

Susisiekite su mumis ir paprašykite paskyrimo