Štai kaip ilgai išsilaiko gruzdintos bulvytės (visi scenarijai)

Sunkiausias sprendimas, kurį turi priimti kiekvienas keptų bulvyčių mėgėjas – valgyti likusias gruzdintas bulvytes, ar išmesti jas į šiukšliadėžę. Priimant šį sprendimą atsižvelgiama į keletą dalykų.

Ar jie buvo virti? Ar jie buvo nevirti? Ar jie buvo užšaldyti? Ar jie sėdėjo kambario temperatūroje? Ar padėjote juos į šaldytuvą ar šaldiklį?

Šiandien kalbėsime apie tai, kiek laiko išsilaiko gruzdintos bulvytės, kartu apsvarstysime visus galimus scenarijus ir kai kuriuos būdus, kaip pratęsti jų gyvenimą. „Prisijunkime“!

skrudintos bulvės

Turinys

Rodyti

Kiek laiko virtos gruzdintos bulvytės išsilaiko šaldytuve?

Paprastai šaldytuve esanti virtų gruzdintų bulvyčių pakuotė išliks šviežia ir tinkama valgyti 3–5 dienas.

Tačiau šis laikotarpis priklauso nuo kai kurių veiksnių. Pavyzdžiui, jei jūs asmeniškai nustatėte šaldytuvo temperatūrą, tai turi didelės įtakos tam, kiek laiko gali trukti ar trumpai.

Be to, jei paliksite bulvytes neuždengtas šaldytuve, jos greičiau išdžius ir tikrai nieko gero nebus.

Ar galite leisti bulvytes kepti per naktį?

Nesaugu leisti gruzdintas bulvytes per naktį, nes po dviejų valandų jose augs bakterijos. Ši taisyklė galioja virtoms gruzdintoms bulvytėms, taip pat šaldytoms gruzdintoms bulvytėms, šaldytos gruzdintos bulvytės gana greitai suges po atšildymo.

Įsitikinkite, kad juos tinkamai laikote, jei planuojate suvalgyti daugiau nei po dviejų valandų. Šiame straipsnyje kalbėsime apie tai, kaip tinkamai juos laikyti, atsižvelgiant į tai, kada planuojate juos valgyti.

Kiek laiko šaldytos, termiškai neapdorotos bulvytės išsilaiko šaldytuve?

Nusprendę šaldytas bulvytes išimti iš šaldiklio ir įdėti į šaldytuvą atšildytas ir atšildytas gruzdintas bulvytes, galite jas ten laikyti 2–5 dienas. Po to jūs turite juos nedelsiant virti.

Nepamirškite, kad atitirpę jie išskiria daug drėgmės. Tai gali labai paveikti galutinę bulvyčių tekstūrą, todėl stenkitės išvengti šio scenarijaus.

Taip pat atminkite, kad jei gruzdintas bulvytes atitirpdėte ir atitirpdėte šaltame vandenyje arba mikrobangų krosnelėje, turėtumėte jas išvirti ir suvalgyti iš karto, nes jų galiojimo laikas žymiai trumpesnis.

šaldytos gruzdintos bulvytės

Kiek laiko šaldytos, termiškai neapdorotos bulvytės išsilaiko šaldiklyje?

Visos šaldytos, nevirtos gruzdintos bulvytės gali išsilaikyti šaldiklyje iki 12 mėnesių, tačiau geriausia jas sunaudoti per 3 mėnesius nuo įsigijimo. Tačiau šis laikas taip pat priklauso nuo jūsų šaldiklio temperatūros ir nuo to, kaip dažnai atidarote šaldiklį bei patį bulvyčių maišelį.

Jei dažnai išimate maišelį iš šaldiklio, kad išimtumėte dalį tų bulvyčių, o tada grąžinate maišelį į šaldiklį, dažnai jį palaikote kambario temperatūroje. Taigi, tai padarius, gali šiek tiek svyruoti bendra bulvyčių naudojimo trukmė šaldiklyje.

Jei žinote, kad vienu metu reikia tik kelių bulvyčių, o ne viso maišelio, galite visą maišelį suskirstyti į mažesnes talpyklas. Tokiu būdu vienu metu išimsite tik vieną porciją.

Taip pat skaitykite: Kodėl bulvės tampa žalios?

Kiek laiko iškeptos bulvytės išsilaiko kambario temperatūroje?

Jei jūsų kambario temperatūra svyruoja nuo 40 laipsnių Farenheito iki 140 laipsnių pagal Farenheitą, maksimalus saugus laikas palikti bulvytes ant prekystalio yra 2 valandos.

Šios taisyklės priežastis yra ta, kad bakterijos linkusios daugintis tarp šių temperatūrų diapazono, o palikus keptas bulvytes lauke, bakterijos gali labai greitai daugintis.

Tačiau šis laikas gali skirtis priklausomai nuo to, kaip padėjote arba laikėte bulvytes. Pavyzdžiui, jei laikėte juos sandariai uždarytoje talpykloje, temperatūra padidės pakankamai greitai ir padidės drėgmė.

Šie didėjantys veiksniai gali paskatinti greitesnį bakterijų augimą ir dar labiau sumažinti saugaus laiko langą.

Geriausia bulvyčių nepalikti kambario temperatūroje, nes jos praras visą struktūrą ir tekstūrą.

kambario temperatūros gruzdintos bulvytės

Kiek laiko kambario temperatūroje laikosi šaldytos, nevirtos bulvytės?

Išėmus šaldytas, nevirtas gruzdintas bulvytes iš šaldiklio ir padėjus jas ant stalviršio kambario temperatūroje, jos yra saugios ir valgomos ne ilgiau kaip 6 valandas. Po to turite išmesti šias gruzdintas bulvytes, nes jų valgyti nebepakanka.

Atminkite, kad ši laiko trukmė taikoma kambario temperatūrai nuo 40 laipsnių Farenheito iki 140 laipsnių pagal Farenheitą. Logiškas paaiškinimas yra tas, kad, kaip minėta anksčiau, bakterijos pradeda daugintis šiame temperatūros diapazone.

Ar galima šaldytuve laikyti virtas bulvytes?

Atsižvelgiant į tai, kad virtos gruzdintos bulvytės ilgai neišgyvena ant stalo kambario temperatūroje, geriausia jas nedelsiant atšaldyti. Norėdami laikyti ir atšaldyti virtas gruzdintas bulvytes, galite atlikti šiuos veiksmus:

  • Laikykite gruzdintas bulvytes hermetiškame inde. Įsitikinkite, kad tai sekli dėžutė.
  • Talpyklą taip pat galite sandariai apvynioti plastikine plėvele arba tvirta aliuminio folija.
  • Įdėkite gruzdintas bulvytes į šaldytuvą, kur atidarius dureles temperatūra nesunkiai svyruotų. Ši vieta paprastai yra tolimiausias šaldytuvo galas, o ne šalia durų.

Kaip pasakyti, kad gruzdintos bulvytės sugedo

Pirmas dalykas, kurį reikia padaryti, yra skrudintų bulvyčių kvapas. Jei jie skleidžia įžeidžiantį ar neįprastą kvapą, nedelsdami išmeskite juos.

Kitas būdas patvirtinti, kad gruzdintos bulvytės sugedo, yra patikrinti išvaizdą. Jei matote stiprią spalvos pakitimą ar pelėsį, gruzdintas bulvytes išmeskite.

Nepamirškite niekada ragauti bulvyčių, kad patikrintumėte, ar jos yra valgomos. Jei bulvytės sugedo arba užsikrėtė bakterine infekcija, maisto ragavimas yra paskutinis dalykas, kurį norite padaryti.

Kaip padaryti, kad gruzdintos bulvytės ilgiau išsilaikytų

Tinkamai laikant jas, gruzdintos bulvytės gali trukti ilgiau. Tinkamas būdas šaldyti arba laikyti nevirtas gruzdintas bulvytes yra jas išvirti. Štai ką turime omenyje:

Iš anksto išvirkite supjaustytas bulves verdančiame vandenyje iki 5 minučių. Tai sumažina fermentų, dėl kurių pakinta spalva ir blogėja bulvytės, poveikį. Kai sulėtinsite arba išjungsite šiuos fermentus, bulvytės automatiškai išsilaikys ilgiau.

Tada išimkite juos iš puodo ir įmeskite tiesiai į dubenį su lediniu vandeniu. Tai padarius, virimo procesas bus sustabdytas.

Dabar paskleiskite juos ant skardos ir užšaldykite. Įsitikinkite, kad jokia bulvių griežinėlis neliečia kitos ir kad tarp kiekvieno kepinio yra pakankamas atstumas.

Jei bulvyčių yra per daug, kad būtų galima laikyti lakštinėje keptuvėje, galite sukrauti bulvių skilteles vieną ant kitos, naudodami pergamentinį popierių tarp sluoksnių. Dabar įdėkite juos į šaldiklį.

Jei norite šias bulvytes laikyti ilgiau, maždaug po valandos išimkite iš šaldiklio ir suskirstykite į sandarias pakuotes. Tada pjaustytas ir laikytas bulvytes vėl įdėkite į šaldiklį, kad laikytųsi iki trijų mėnesių.

Taip pat skaitykite: Kiek bulvių salotų vienam asmeniui?

Paskutinės mintys

Kiekvienas maisto entuziastas mėgsta gruzdintas bulvytes ir nori žinoti, kiek laiko jas galima laikyti saugiai ir valgomai. Kad ir kokie skanūs būtų šie bulvių šedevrai, visi žino, kaip greitai jie gali sugesti. Tikimės, kad dabar žinote, kiek laiko išsilaiko gruzdintos bulvytės ir kaip jas tinkamai laikyti!