Orkaitėje kepta skumbrė, silkė

Neseniai pamačiau neįprastą receptą, pagal kurį skumbrė kepama orkaitėje eglutės formos. Nusprendžiau ją išvirti ir paaiškėjo, kad žuvis ir labai skani, ir graži. Šiam receptui reikia visos žuvies skerdenos, kurią reikia supjaustyti specialiu būdu. Esu tikras, kad jums ir jūsų šeimai patiks ši skani ir švelni kepta skumbrė!

Sudedamosios dalys

Norėdami paruošti orkaitėje keptą skumbrę, jums reikės:

 • skumbrė – 1 vnt;
 • augalinio aliejaus – 1 šaukštelis;
 • sojų padažas – 2 šaukštai;
 • paprikos – 1 šaukštelis;
 • česnako – 1 skiltelė.

gaminimo procesas

 1. Paruoškite ingredientus. Paėmiau atšaldytą žuvį. Jei naudojate šaldytą skumbrę, visiškai atšildykite ją kambario temperatūroje.
 2. Norėdami paruošti marinatą, sumaišykite sojų padažą, augalinį aliejų, papriką ir česnako skiltelę, gerai išmaišykite.
 3. Skumbrę nuplaukite vandeniu, perpjaukite išilgai stuburo (t. y. pjaukite ne nuo pilvo, o nuo nugaros). Išimkite vidaus organus ir pagrindinį kaulą. Išimkite smulkius kaulus. Abiejose filė pusėse padarykite maždaug 2 cm pločio pjūvius (kaip parodyta paveikslėlyje).
 4. Kepimo skardą išklokite pergamentu. Žuvies gabalėlius dėkite oda į viršų. Filė gabalėlius iškočiokite vertikaliai.
 5. Apšlakstykite skumbrę marinatu ir dėkite į įkaitintą orkaitę.
 6. Kepkite silkės formos skumbrę 200 laipsnių orkaitėje apie 20 minučių (kol taps gražios auksinės spalvos). Skanią, patrauklią, minkštą žuvį sudėkite į lėkštę ir patiekite su šviežiomis daržovėmis arba garnyru.
 7. Gero apetito!