Orkaitėje kepta silkė

Iš silkės galima paruošti daugybę įvairių patiekalų. Šioje jūros žuvyje yra daug naudingų mikroelementų ir vitaminų. Šiandien norėčiau pasidalyti greitu ir paprastu receptu, kaip paruošti skanią silkę, keptą orkaitėje. Žuvį iš viso kepsite 40-45 minutes, o rezultatas jums tikrai patiks. Jį saugu duoti vaikams, nes jame nėra mažų kaulų, tik stuburas. Rekomenduoju išbandyti ir jums!

Sudedamosios dalys

Norint paruošti orkaitėje keptą silkę, reikia:

  • šviežiai šaldytos silkės – 600 gr;
  • druskos – pagal skonį;
  • maltų juodųjų pipirų – pagal skonį;
  • citrina – 2-3 žiedai;
  • grietinė – 2 šaukštai.

Maisto gaminimo procesas

  1. Patiekalui paruošti paėmiau šiuos ingredientus. Visiškai atšildykite žuvį, nuplaukite ją po tekančiu vandeniu, sudėkite į durtuvą, kad nusivarvėtų vanduo.
  2. Sudėkite silkę į dubenį, pagal skonį įberkite druskos, maltų juodųjų pipirų (aš naudojau šviežiai maltus), 2-3 citrinų žiedus, išspauskite sultis ir išmaišykite.
  3. Kadangi žuvis nėra tokia riebi kaip, pavyzdžiui, silkė, ir ją ruošiame be augalinio aliejaus, įdėkite 2 valgomuosius šaukštus grietinės. Vėl išmaišykite ir palikite 15 minučių pastovėti. Tada ant kepimo skardos išklokite pergamentą ir vienu sluoksniu išdėliokite silkes. Ant viršaus uždėkite citrinos griežinėlių ir apšlakstykite grietine, likusia nuo žuvies marinavimo. Silkę kepkite iki 170-180 °C įkaitintoje orkaitėje 25-30 minučių. Jei norite, kad žuvis labiau paruduotų, pailginkite kepimo laiką.
  4. Paruoštą keptą silkę galima patiekti su bulvių koše, virtais ryžiais arba keptomis daržovėmis. Prie jų tinka grietinės padažas su žolelėmis ir česnakais. Paprastas patiekalas, kuris puikiai papildo kasdienį valgiaraštį.
  5. Skanaus ir malonaus laiko!