Moliūgų ir bulvių koldūnai

Kviečiu paragauti nuostabaus patiekalo – koldūnų su moliūgais ir bulvėmis. Receptas yra paprastas ir labai sėkmingas. Jo ypatybė ta, kad tešla minkoma su moliūgais ir gaunama minkšta, švelni ir gražios oranžinės spalvos. Įdaras iš bulvių košės papildo patiekalą, todėl koldūnai yra sotūs ir labai skanūs. Būtina išbandyti!

Sudedamosios dalys

Norėdami pagaminti koldūnus su moliūgais ir bulvėmis, jums reikės:

 • Tešlai
 • miltai – 600-650 g;
 • moliūgas (minkštimas) – 300 g;
 • kiaušinis – 1 vnt;
 • druskos – 0,5 šaukštelio;
 • vandens – 400-500 ml.
 • Įdarui:
 • bulvių košė – 300-350 g;
 • Svogūnas – 1 vnt;
 • druskos – pagal skonį;
 • augalinis aliejus – 2-3 šaukštai;
 • Patiekite su grietine, sviestu, žolelėmis, maltais juodaisiais pipirais.

Maisto gaminimo procesas

 1. Supjaustykite 300 g moliūgo, nulupkite jį ir išimkite sėklas, sudėkite į puodą.
 2. 300 g moliūgo, nulupto ir be sėklų, supjaustykite kubeliais ir sudėkite į puodą.
 3. Įpilkite 400-500 ml vandens, užkaiskite ant ugnies, užvirkite ir virkite ant silpnos ugnies, kol suminkštės (20-30 min.). Tada sutrinkite panardinamuoju maišytuvu. 
 4. Supilkite 400-500 ml vandens, užvirinkite ir virkite ant silpnos ugnies, kol suminkštės (20-30 min.). Tada sutrinkite panardinamuoju maišytuvu. 
 5. Persijokite miltus į dubenį ir padarykite duobutę. Supilkite karštą moliūgų tyrę ir įmaišykite dalį miltų. Įmuškite kiaušinį ir greitai išminkykite tešlą.
 6. Persijokite miltus į dubenį ir padarykite įdubimą. Įmaišykite karštą moliūgų tyrę ir įmaišykite dalį miltų. Įmuškite kiaušinį ir greitai minkykite tešlą 10-15 minučių, kol ji nebelips prie rankų ir stalo. Tešla turi būti minkšta ir elastinga. Uždenkite moliūgų tešlą rankšluosčiu ir palikite 30 minučių.
 7. Minkykite tešlą 10-15 minučių, kol ji nebelips prie stalo ar rankų. Tešla turi būti minkšta ir elastinga. Uždenkite moliūgų tešlą rankšluosčiu ir palikite 30 minučių.
 8. Norėdami paruošti faršą, nulupkite bulves, sudėkite jas į puodą su vandeniu, įberkite druskos ir virkite, kol suminkštės (20-25 min.), tada nusunkite vandenį ir bulves išminkykite trintuvu. Koldūnams pagaminti reikės 300-350 g bulvių košės. Nuluptą svogūną supjaustykite nedideliais gabalėliais ir kepkite aliejuje ant vidutinės ugnies, nuolat maišydami, kol įgaus auksinę spalvą. Į bulvių košę sudėkite pakepintus svogūnus, išmaišykite, jei reikia, pagardinkite druska ir leiskite koldūnų įdarui atvėsti.
 9. Įdarui paruošti reikia nuskusti bulves, sudėti į puodą su vandeniu, druska ir virti, kol suminkštės (20-25 min.), tada nusunkti vandenį, o bulves sutrinti trintuvu. Koldūnams pagaminti reikės 300-350 g bulvių košės. Nuluptą svogūną supjaustykite nedideliais gabalėliais ir kepkite aliejuje ant vidutinės ugnies, nuolat maišydami, kol įgaus auksinę spalvą. Į bulvių košę sudėkite pakepintus svogūnus, išmaišykite, jei reikia, pagardinkite druska ir palikite koldūnų įdarą atvėsti.
 10. Moliūgų tešlą padalykite į 4 dalis. Iš kiekvieno tešlos gabalėlio iškočiokite dešrelę ir supjaustykite nedideliais gabalėliais. Kiekvieną gabalėlį pirštais suformuokite kaip paplotėlį ir į vidurį įdėkite 1 arbatinį šaukštelį bulvių įdaro.
 11. Moliūgų tešlą padalykite į 4 dalis. Iš kiekvieno tešlos gabalėlio iškočiokite dešrelę ir supjaustykite nedideliais gabalėliais. Iš kiekvieno gabalėlio pirštais suformuokite paplotėlį, į vidurį įdėkite 1 arbatinį šaukštelį bulvių įdaro ir suspauskite tešlos kraštus, kad gautųsi koldūnai. Taip pagaminkite visus moliūgų koldūnus.
 12. Užspauskite tešlos kraštus, kad susiformuotų koldūnai. Visus moliūgų koldūnus iš bulvių tešlos gaminkite taip.
 13. Puode užvirinkite vandenį su druska. Panardinkite koldūnus į vandenį ir virkite, kol jie išplauks (5-7 min.). 
 14. Puode užvirinkite vandenį su druska. Panardinkite koldūnus į vandenį ir virkite, kol jie išplauks (5-7 min.). 
 15. Į lėkštę sudėkite skanius, minkštus koldūnus su bulvėmis ir moliūgais, užpilkite grietine ir sviestu. Pabarstykite smulkintais žalumynais. Jei norite, galite pabarstyti juodaisiais pipirais. Paprasta ir labai skanu!
 16. Skanūs, švelnūs koldūnai su bulvėmis ir moliūgais dedami į lėkštę, užpilami grietine ir sviestu. Pabarstykite smulkintais žalumynais. Jei norite, galite pabarstyti juodaisiais pipirais. Paprasta ir labai skanu!
 17. Gero apetito!