Miltuose kepta lydeka

Keptuvėje miltuose kepta lydeka yra labai skanus patiekalas. Žuvis yra kvapni ir labai skani. Keptų smidrų pelekai ir uodegos traškios kaip duonos trupiniai. Ši labai skani žuvis nuo stalo nušluojama akimirksniu. Virtos bulvės, ryžiai, troškintos daržovės ir bulvių košė yra puikus priedas, privalote išbandyti!

Sudedamosios dalys

Norėdami pasigaminti miltuose keptuvėje keptą smidrą, turėsite:

 • lydeka – 1 kg;
 • druskos, maltų juodųjų pipirų – pagal skonį;
 • citrinos sultys – 1 šaukštelis;
 • miltų – 120 g;
 • augalinis aliejus kepimui – 5 šaukštai.

Maisto gaminimo procesas

 1. Nuplaukite smidrus po šaltu vandeniu, šiek tiek nušveiskite peiliu (kartais būna žvynelių) ir dar kartą gerai nuplaukite. Uodegų ir pelekų nepašaliname – jie patiekale yra labai švelnūs ir traškūs.
 2. Tada išilgai galvos iki pat žuvies stuburo nupjaukite galvą, nuplėškite galvą ir ištraukite vidurius, kurie lengvai pasieks galvą (ikrų neišimkite).
 3. Visą žuvį valykite taip pat.
 4. Tada paruoštą smidrą pagal skonį pasūdykite ir papipirinkite, įpilkite citrinos sulčių ir palikite marinuotis 20 minučių.
 5. Tada miltus supilkite į dubenį. Apvoliokite smidrus miltuose, apvoliodami visą žuvį, įskaitant galvų ir uodegų dalis.
 6. Į keptuvę supilkite aliejų, įkaitinkite ją ir vienu sluoksniu sudėkite smidrus.
 7. Kepkite smidrus ant vidutinės ugnies, kol iš vienos pusės apskrus plutelė (apie 7-8 min.), tada apverskite į antrą pusę ir kepkite dar 7-8 min.
 8. Išimkite žuvį iš keptuvės ir sudėkite į lėkštę, kad galėtumėte patiekti su traškia plutele. Kai visa žuvis bus iškepta, patiekite smeltę.
 9. Skanūs, traškūs ir kvapnūs smidrai puikiai tinka prie bulvių, ryžių ar daržovių garnyro. Jį galima patiekti tiek karštą, tiek šaltą, tačiau atvėsęs jis tampa traškus. Paruoškite miltuose apvoliotą smeltę ir su malonumu vėl ir vėl grįšite prie šio recepto!
 10. Gero apetito jums, draugai!