Miego pozų įvaldymas gerinant sveikatą

Miego padėtis - daktaras Axas

Geros nakties miego svarbą patvirtino begalė tyrimų. Tačiau pagal Nacionalinio miego fondo atidarymą Miego sveikatos indeksas, 45 procentai amerikiečių kenčia nuo a miego trūkumas. (1)

Sutrikęs miegas gali pabloginti medicinines problemas ir trukdyti natūraliems organizmo gebėjimams pasveikti. Nors yra daugybė veiksnių, kurie palengvina ramų miegą, įskaitant kambario aplinką, čiužinį ir pagalvę, kūno padėtis dažnai nepaisoma ir yra pagrindinis miego veiksnys.


Miego padėties klausimas – ar jūs miegate nugaroje, šone ar skrandyje?

Yra trys pagrindinės miego padėties: nugaros, šono ir skrandžio. Nors dauguma miego ekspertų rekomenduoja miegoti ant nugaros ir šono, gydytojai taip pat pabrėžia, kad miego padėtis turėtų būti individualus sprendimas, atsižvelgiant į kiekvieno asmens specifinius poreikius ir komforto nuostatas.

Čia pateikiami kiekvienos miego padėties pranašumai ir galimi klausimai:

Atgal miegantis

Miegojimas ant nugaros tolygiai paskirsto svorį ir spaudimą stuburui, kaklui ir sąnariams. Taigi miegas nugaroje yra labai patogi padėtis daugeliui žmonių ir gali leisti geriau judėti bei optimaliai pailsėti. Pasak dr. Sol Cogano, Detroito liūtų chiropraktiko nuo 2002 iki 2015 m., „Miegojimas ant nugaros sumažina diskų spaudimą, todėl geriau nugarai ir kaklui“.

Vis dėlto miegas nugaroje, kaip ir visos miego padėtys, gali turėti keblumų. Daktaras Jasonas Levy, „New York Jets“ chiropraktikas, nurodo: „Jei esate užmigęs gale, norite įsitikinti, kad jūsų kaklas yra gerai palaikytas, o galva nėra per aukštai prispausta ar per daug žemai nukritusi“. Galutinis tikslas yra, kad kaklas atitiktų stuburą, o tai galima pasiekti užtikrinus tinkamą pagalvės atramą ar čiužinio padėtį, jei turite reguliuojamą lovos rėmą. Tinkamas čiužinys daro skirtumą “.

Nugaros miegas taip pat buvo susijęs su didesniu knarkimo, kuris gali atsibusti jūsų partneriu, ir miego apnėja. Tyrimas, kurį atliko NNacionalinis sveikatos institutas nustatė, kad miego apnėjos dažnis buvo dvigubai didesnis per tą laiką, kai pacientai miegojo ant nugaros, palyginti su šonu. (2) Jei jus kamuoja bet kuris iš šių reiškinių, įskaitant išsiaiškinimą kaip nustoti knarkti, galbūt norėsite aptarti miego padėtį su savo gydytoju.

Šoninis miegas

Pagal Geresnio miego taryba, 69 procentai žmonių miega ant šonų. (3) Daktaras Lou Bisogni, pagrindinis Niujorko chiropraktikas, pažymi, kad daugumai žmonių „Geriausia miego padėtis yra šoninės laikysenos vaisiaus poza, kojos susisukusios ir pagalvė tarp kelių, kuri palaiko dubenį ir sumažina apatinės nugaros dalies tikimybę. dirginimas, sustingimas ar skausmas “.

Šoniniai pabėgiai yra mažiau linkę knarkti, tačiau dažniau patiria nervų suspaudimą, kuris gali sukelti net kaklo ir nugaros skausmus sėdimojo nervo skausmas. Todėl tiek pagalvės pasirinkimas, tiek pagalvės padėtis yra svarbios. Pasak daktaro Cogano,

Šoniniam miegui pagalvė turi būti pakankamai tvirta, kad galėtumėte atremti galvą, ir pakankamai aukšta, kad galva būtų neutralioje ar lygioje padėtyje. Tai sumažina stresą ir spaudimą ant kaklo, kuris sumažins kaklo skausmus, raumenų skausmus ir standumą. Tinkamas pagalvė palaiko galvą ir kaklą, o niekada pečių.

Žinoma, yra dvi kūno pusės, o tyrimai rodo, kad yra įvairių pranašumų ir trūkumų, atsižvelgiant į tai, kurioje pusėje miegate. Pavyzdžiui, miegas kairėje pusėje gali padėti sumažinti rūgšties refliuksą. Gydytojas Bisogni pažymi, kad taip yra todėl, kad miegant kairėje pusėje skrandis yra žemiau stemplės, o gravitacija padeda išlaikyti refliuksą.

Miegoti pirmiausia kairėje pusėje nėra be apribojimų. Tai gali apkrauti tokius vidaus organus kaip kepenys, plaučiai ir skrandis. Galbūt dėl ​​to Klivlando klinika rekomenduoja, kad šoniniai pabėgiai naktį būtų pakaitiniai. (3)

Miego padėčių vadovas - daktaras Axas

Skrandžio miegas

Ekspertai sutinka, kad miego padėtis, susijusi su daugiausiai galimų trūkumų, yra ant pilvo. Miegojimas ant skrandžio gali turėti neigiamos įtakos virškinimui ir kraujotakai bei gali sukelti nugarą ir kaklą. Norint kvėpuoti, miegant skrandyje kaklas turi būti sulenktas viena ar kita kryptimi. Šis kaklo sukimas sukelia įtampą ir spaudimą. Net jei asmuo ramiai miega ant skrandžio, jis gali jausti skausmą, išsivystyti a standus kaklas arba budrumo metu skauda kaklą dėl kaklo išsiplėtimo, kurio reikia miegant skrandžiui.

Kaip pažymi dr. Coganas, „Daugumai žmonių blogiausias miego būdas yra plokščias ant pilvo, nes tai padidina juosmens stuburo (apatinės nugaros dalies) spaudimą ir, norint kvėpuoti, reikia pasukti galvą. vienaip ar kitaip, o tai spaudžia kaklą “.

Be to, miegojimas skrandyje gali daryti spaudimą vidaus organams. Pasak dr. Bisogni,

Tai sukelia didesnį spaudimą jūsų širdžiai ir plaučiams, o miegoti tokiu būdu reikia 25 procentų daugiau energijos. Nutukusiems su dideliu pilvu tai gali sukelti dar didesnį spaudimą plaučiams. Taip pat skrandžio miegas gali papildyti knarkimo ir miego apnėjos komplikacijas.

Tačiau jokia miego padėtis nėra naudinga. Gydytojas Bisogni pažymi, kad kai kurie tyrimai rodo, jog žmonėms, miegantiems ant pilvo, judesiai yra riboti, todėl miegas gali būti gilesnis.

Jei esate mieguistas skrandyje ir norite pabandyti pakeisti padėtį, dr. Levy siūlo palengvinti perėjimą į šoninę miego padėtį, įklojant pagalvę tarp skrandžio ir čiužinio. Tai gali jaustis patogiau nei miegant šonu atskirai, o miegoti įpratę miegoti skrandį žmonės negalėtų apsiversti ant pilvo.


Kiti veiksniai, turintys įtakos miegui?

Viršutinio kūno aukštis

Miegojimas, kai viršutinė kūno dalis yra pasvirusi, gali sumažinti rūgšties refliuksą ir kai kuriais atvejais padėti sušvelninti knarkimą. Pagal Nacionalinis diabeto ir virškinimo bei inkstų ligų institutas, maždaug 20 procentų gyventojų turi GERL (gastroezofaginio refliukso liga). (4) Tai pasireiškia visose amžiaus grupėse ir etninėse grupėse, o dauguma amerikiečių kenčia nuo tam tikro refliukso ar kartais rėmuo tam tikru gyvenimo momentu.

Daktaras Michaelas Schmidtas, pagrindinis šiaurės Niu Džersio gastroenterologas, rekomenduoja pacientams miegoti pakelta galva, kad būtų galima kovoti su refliuksu: „Gravitacija neleidžia rūgščiai ir kitiems koroziniams elementams grįžti į stemplę“. Dr. Schmidtas dažnai siūlo įsigyti pagalbines priemones, skirtas pakelti galvą, arba naudoti reguliuojamas galios pamatas pakelti lovos „pagalvės galą“.

Tinkamas čiužinys ir pagalvė

Ekspertai, ypač geriausi chiropraktikai, sutinka, kad tinkamas čiužinio ir pagalvės palaikymas gali palengvinti sveiką miego padėtį ir galų gale ramesnį miegą. Pasak dr. Bisogni, čiužiniai turėtų turėti tam tikrus kontūrus, kurie palaiko tris natūralias kreives, su kuriomis mes gimstame: gimdos kaklelio lordozę, krūtinės kifozę ir juosmens lordozę. „„ Memory foam “čiužiniai kontūruoja kūną, sumažina slėgio taškus ir efektyviausiai palaiko šias tris natūralias kreives“, – sako jis. Susidaro atminties putos kūnui reaguojant į šilumą ir slėgį, tolygiai paskirstant kūno svorį.

Dr. Coganas sutinka, kad kūną atitinkantis atminties putplasčio čiužinys yra sveikas: „Jis išlaiko stuburą tinkamoje padėtyje ir dėl jų naudojamų technologijų bei atminties putų suteikia jums paramą ten, kur reikia palaikymo“.

Daktaras Levy pažymi, kad tinkamas čiužinys yra ypač svarbus antsvorį turintiems žmonėms. Taip yra todėl, kad per minkštas čiužinys turės reikšmingą „hamako“ efektą (panardinamas į vidurį), kai ant jo dedamas svoris. Priešingai, jei čiužinys yra per tvirtas, jis gali sukelti didelį spaudimą ir būti labai nepatogus.

Kalbant apie pagalvės atramą, dr. Coganas pažymi: „Pagalvė, kad ir kokia būtų miego padėtis, turėtų sušvelninti ir paremti galvą. Pagalvė taip pat turėtų atitikti kaklo formą “.

Galų gale, mes visi turime rasti patogiausią ir sveikiausią miego padėtį, atsižvelgiant į mūsų fizinius rūpesčius. Miegas yra natūralus kūno atsigavimas ir gijimo procesas nuo stresorių, kuriuos jis patiria dienos metu.

Mes galime apsaugoti savo sveikatą įsitikinę, kad esame visiškai pailsėję, kad mūsų imuninė sistema turėtų išteklių, reikalingų gerai veikti. „Iš tikrųjų reikia rasti patogų miego būdą”, – sako dr. Coganas, – visa tai susiję su slėgio mažinimu ir skausmo bei sustingimo prevencija ar pašalinimu.

Šį straipsnį parašė „Dr. Ax“ dukterinė įmonė „Bioposture“, teikianti čiužinius ir pagalves iš atminties, kuriuos abu naudoja Dr. Axas. „Dr. Ax“ klientai tam tikrą laiką gaus 10 proc. Nuolaidą. „Bioposture“ jis pasirinko dėl savo unikalios misijos sukurti ekologiškus, netoksiškus ir sąmoningus sveikatai būdus gaminančius atminties putų produktus. Dr. Axas negauna jokio komisinio mokesčio už pirkinius, atliktus per šią nuorodą.