Mascarpone VS kreminis sūris – kuo jie skiriasi ir kodėl

Mascarpone ir kreminis sūris yra du minkšti sūriai, kuriuos galite lengvai rasti pieninėje. Jie dažniausiai naudojami desertuose, tačiau taip pat galite juos rasti ir kai kuriuose pikantiškuose patiekaluose. Tiesą sakant, jie tokie įprasti, kad yra lengvai painiojami vienas su kitu, bent jau dėl išvaizdos.

Yra keletas pagrindinių maskarponės ir kreminio sūrio skirtumų, todėl mes esame čia, kad padėtume jums išsiaiškinti, kurį naudoti. Kai kurie receptai gali būti tinkami abiem, o kai kuriems gali prireikti konkretaus sūrio. Taigi pažvelkime į maskarponę ir kreminį sūrį ir pažiūrėkime, kuo jie skiriasi.

kreminio sūrio maskarponė

Turinys

Rodyti

Mascarpone vs kreminis sūris

Mascarpone sūryje yra daugiau pieno riebalų nei grietinėlės sūryje ir mažesnis drėgmės kiekis. Dėl to gaunama tankesnė, kreminė tekstūra nei grietinėlės sūris. Taip pat labai skiriasi skonis, nes maskarponė yra pieno saldumo pusė, o grietinėlės sūris yra gana aštrus su druskos užuomina.

Abu gali būti naudojami sūrio pyragui, nors originalioje versijoje naudojamas kreminis sūris. Abu sūriai puikiai tinka įdarams, kremams, glaistymui ir viskam, ką tik galite įsivaizduoti. Dabar pažvelkime atidžiau, kas yra kiekvienas iš šių sūrių.

Kas yra mascarpone?

Mascarpone yra itališkas minkštas sūris, pagamintas tik iš grietinėlės ir nieko kito. Grietinėlė paliekama nusistovėti ir procesui palengvinti gali būti naudojama varškė arba kai kuriais atvejais vyno rūgštis (likusi iš vyno statinių).

Rezultatas yra riebus, kreminis minkštas sūris, kuriame liko labai mažai išrūgų. Kadangi maskarponė gaminama iš grietinėlės, joje yra daugiau riebalų, todėl reikalingas papildomas apdorojimas. Dėl to jis yra brangesnis nei grietinėlės sūris, bent dvigubai ar net trigubai.

Taip pat skaitykite: Kodėl sūryje taip daug kalorijų?

Kadangi maskarponėje yra tiek daug pieno riebalų (mažiausiai 55%), ji gali lengvai atsiskirti, jei permaišysite arba paliksite šiltoje patalpoje per ilgai. dirbdami su maskarpone nepamirškite, kad viskas būtų atšaldyta ir dirbkite greitai.

Kas yra kreminis sūris?

Kreminis sūris yra visiškai amerikietiškas produktas, bandymo atgaminti Neufchatel sūrį rezultatas. Gamintojas bandė į sūrio mišinį įpilti šiek tiek grietinėlės ir vietoj to pasirinko grietinėlės sūrius, o ne Neufchatel.

Kad būtų aišku, kreminis sūris gaminamas iš nenugriebto pieno ir grietinėlės derinio, o galutiniame produkte yra daugiau išrūgų (arba drėgmės) nei maskarponėje.

Tai yra pasirinktas sūris sūrio pyragui, rytiniams riestainiams, lašišos užtepėlėms ir viskam, ką tik galite sugalvoti. Dabar atidžiau pažvelkime į maskarponės ir kreminio sūrio palyginimą, kad įsitikintume, jog viskas gerai.

sūrio kremas

1. Mascarpone turi didesnį riebalų procentą

Mascarpone turi didelį riebalų procentą, daugiau nei 55%, vien todėl, kad ji pagaminta tik iš grietinėlės. Ir ne bet koks kremas, tai kremas, kuris buvo kruopščiai atskirtas nuo pieno. Kai kas šį kremą vadina dviguba grietinėle arba riebia grietinėle, kurios riebalų procentas viršija įprastą 10%.

Dėl didelio pieno riebalų kiekio maskarponė turi subtiliai saldų pienišką skonį. Tai dar labiau išryškėja, kai sumaišote su kažkuo, kuriam reikia šiek tiek riebalų, kad skonis išryškėtų, pavyzdžiui, su kakava ar kokosu.

Ir atvirkščiai, kreminio sūrio riebalų procentas yra mažesnis (apie 33%), nes jis pagamintas iš pieno ir grietinėlės derinio. Jo drėgmės kiekis šiek tiek didesnis, o tai rodo, kaip lengvai jis gali pasiskirstyti ant skrebučio gabalėlio. Palyginimui, šaldytuve šalta maskarponė yra labai tiršta ir sunkiai tepama, beveik kaip sviestas.

2. Kreminis sūris yra aštraus, neaiškiai sūraus skonio

Svarbus skirtumas tarp maskarponės ir kreminio sūrio yra skonis. Kadangi maskarponė dažniausiai gaminama su vyno rūgštimi, o kartais ir citrinos rūgštimi, ji turi subtilų, švelnų skonį. Kai kas pasakytų, kad jis visai neturi skonio, o yra puikus būdas pristatyti kitus skonius.

Kreminis sūris gaminamas naudojant pieno rūgštį – rūgštį, kuri natūraliai susidaro, kai piene esančios bakterijos suvalgo laktozę. Taigi, rezultatas – švelniai aštrus skonis, primenantis sūrį (gerąja prasme). Taip pat į kreminį sūrį dedama šiek tiek druskos, pastebimai daugiau nei į maskarponę.

Rezultatas yra grietinėlės sūris, kuris yra aštrokas ir labai sūrus, ir puikiai tinka prie saldžių patiekalų ar net su skrebučiais ir uogiene.

Ar galima maskarponę pakeisti kreminiu sūriu?

Taip, vietoj maskarponės galite naudoti kreminį sūrį arba atvirkščiai. Turėsite atsižvelgti į mažesnį grietinėlės sūrio riebumą, pridėdami šiek tiek minkštinto sviesto. Nors kreminis sūris yra šiek tiek sūrus, jis nesugadins jūsų deserto skonio. Tiesą sakant, tai gali būti daugiau patiekalo matmenų.

Ir atvirkščiai, vietoj kreminio sūrio naudodami maskarponę, gausite labai sunkų ir sodrų desertą, o jums gali tekti įberti šiek tiek druskos. Čia nėra aštrios natos, todėl turėsite ką nors pridėti, kad perpjautumėte visą tą turtingumą. Arba galite palikti jį tokį, koks yra, ir paragauti kuo dekadentiškiausio deserto. Smagu!

Trumpai tariant, maskarponė ir kreminis sūris yra labai panašūs ir gali būti naudojami beveik vienodai. Jums tereikia atsižvelgti į nedidelį skonio skirtumą. Mūsų nuomone, kreminis sūris daug geriau dera su vaisių skoniais, o maskarponė labiau dera su sodresniais skoniais, tokiais kaip šokoladas ar karamelė.