Manti ant daržovių lovos keptuvėje

Yra nemažai variantų, kaip pagaminti mantų. Dažniausiai jie ruošiami manti viryklėje arba daugiafunkcinėje viryklėje. Siūlau gaminti mantą daržovių lysvėje keptuvėje. Patiekalas labai skanus, apetitiškas ir sotus. Galite pasirinkti įdarą (aš gaminau su malta mėsa ir bulvėmis). Tešlą užminkiau su kefyru, kuris labai tinka Mantui gaminti. Aš pagaminau daržovių pagalvę iš morkų, šaldytų paprikų ir svogūnų, bet daržoves galima rinktis pagal savo skonį. Šį patiekalą kepkite keptuvėje su aukštu kraštu ir dangčiu. Esu įsitikinęs, kad daugeliui žmonių patiks manty!

Sudedamosios dalys

Norint keptuvėje paruošti mantą ant daržovių lovos, reikės:

 • kefyras – 250 ml;
 • kiaušinis – 1 vnt;
 • miltai – 500 g;
 • bet kokios rūšies maltos mėsos – 300 g;
 • bulvės (vidutinio dydžio) – 2 vnt;
 • svogūnai – 2 vnt;
 • morkos – 1 vnt;
 • Bulgariški pipirai (mano atveju šaldyti) – 200 g (neprivaloma);
 • pomidorų pasta – 2 šaukštai;
 • druskos, prieskonių – pagal skonį;
 • kepimo aliejus.

Maisto gaminimo procesas

 1. Paruoškite produktus. sumalkite mėsą ir pagal skonį įberkite druskos.
 2. Keptuvėje paruoškite daržovių lysvės mantų ingredientus. Mėsą sumalkite ir pagal skonį pagardinkite druska.
 3. Dabar užminkykite tešlą, persijokite miltus į dubenį, įberkite 1 arbatinį šaukštelį druskos, žalią kiaušinį ir supilkite kefyrą.
 4. Dabar užminkykite tešlą, persijokite miltus į dubenį, įberkite 1 arbatinį šaukštelį druskos, žalią kiaušinį ir supilkite kefyrą.
 5. Tešlą iš pradžių reikia minkyti šaukštu, o paskui minkyti rankomis. Tešla turi būti minkšta ir švelni. Suvyniokite jį į maistinę plėvelę ir palikite 1 valandai kambario temperatūroje.
 6. Iš pradžių tešlą išminkykite šaukštu, o paskui gerai išminkykite rankomis. Tešla turi būti minkšta ir švelni. Suvyniokite į maistinę plėvelę ir palikite 1 valandą kambario temperatūroje.
 7. Kol tešla ilsisi, galite paruošti daržovių lysvę. Nulupkite vieną morką ir svogūną ir nuplaukite. Į keptuvę, kurioje keps manti, supilkite augalinį aliejų, sudėkite susmulkintus svogūnus. Kepkite svogūnus ant vidutinės ugnies, kol taps skaidrūs (3-4 minutes), maišydami. Tada sudėkite kubeliais supjaustytas morkas.
 8. Kol tešla ilsisi, galite paruošti daržovių lysvę. Nulupkite ir nuplaukite vieną morką ir vieną svogūną. Į keptuvę, kurioje kepsite manti, supilkite augalinį aliejų, sudėkite susmulkintus svogūnus. Kepkite svogūnus ant vidutinės ugnies, kol taps skaidrūs (3-4 minutes), maišydami. Tada sudėkite kubeliais supjaustytas morkas.
 9. Morkas ir svogūnus troškinkite 5 minutes maišydami. Į apkeptas daržoves, jei norite, sudėkite papriką (aš turiu – šaldytą, anksčiau nebuvau atšildžiusi), išmaišykite. Vietoj paprikų galite naudoti ir kitas mėgstamas daržoves (pvz., cukiniją).
 10. Morkas ir svogūnus maišydami kepkite 5 minutes. Į apkeptas daržoves sudėkite paprikas (aš turėjau šaldytas, todėl prieš tai jų neatšildžiau), išmaišykite. Vietoj paprikų galite naudoti ir kitas mėgstamas daržoves (pvz., cukinijas).
 11. Virkite 5 minutes, kartais pamaišydami, tada sudėkite pomidorų pastą. Pagardinkite trupučiu druskos ir išmaišykite.
 12. Virkite 5 minutes, kartais pamaišydami, tada sudėkite pomidorų pastą. Pagardinkite trupučiu druskos ir išmaišykite.
 13. Supilkite į keptuvę karštą vandenį, kad daržovės būtų apsemtos. Palaukite, kol mišinys užvirs, ir išjunkite ugnį.
 14. Supilkite į keptuvę karštą vandenį, kad vanduo apsemtų daržoves. Palaukite, kol mišinys užvirs, ir išjunkite ugnį.
 15. Po valandos pradėkite formuoti mantą; ant miltais pabarstyto paviršiaus iškočiokite tešlą 2-3 mm storio sluoksniu ir stikline (arba apvaliu pjaustytuvu) suformuokite apvalius gabalėlius.
 16. Po valandos pradėkite formuoti mantą; ant miltais pabarstyto paviršiaus iškočiokite 2-3 mm storio tešlą ir stikline (arba apskrita išpjova) padarykite apvalius gabalėlius.
 17. Bulves nulupkite ir supjaustykite kubeliais, vieną svogūną nulupkite ir smulkiai supjaustykite. Dubenyje sumaišykite maltą mėsą, bulves ir svogūnus.
 18. Bulves nulupkite ir supjaustykite kubeliais, svogūną nulupkite ir smulkiai supjaustykite. Dubenyje sumaišykite maltą mėsą, bulves ir svogūnus.
 19. Į maltą mėsą su bulvėmis ir svogūnais pagal skonį įberkite druskos ir prieskonių, galite įpilti 1-2 šaukštus šalto vandens, kad įdaras išsiskirtų sulčių, gerai išmaišykite ir mantijos įdaras paruoštas.
 20. Į faršą su bulvėmis ir svogūnais pagal skonį įberkite druskos ir prieskonių, įpilkite 1-2 šaukštus šalto vandens, kad įdaras prisitrauktų sulčių, gerai išmaišykite ir manti įdaras paruoštas.
 21. Į kiekvieno tešlos apskritimo vidurį įdėkite po 1 šaukštą įdaro ir suformuokite bet kokią formą. Padariau mažą trikampio formos mantą su trimis smeigtukais.
 22. Į kiekvieno tešlos apskritimo vidurį įdėkite po 1 šaukštą įdaro ir suformuokite bet kokią formą. Padariau mažą trikampę mantą su trimis smeigtukais.
 23. Į keptuvę ant daržovių mišinio sudėkite mantą.
 24. Į keptuvę ant daržovių mišinio sudėkite mantą. 
 25. Uždėkite keptuvę ant ugnies ir palaukite, kol daržovės