Kultūrizmo dietos privalumai ir trūkumai

Kultūristai yra žinomi dėl savo griežto požiūrio į mitybą, kuris yra daugiau nei vien tik dietos planas. Rimti konkurentai stebi ir matuoja viską religiškai, pradedant suvalgytu maistu ir skaičiuojamomis kalorijomis, iki porcijos dydžio ir valgio dažnio. Kultūrizmo dieta yra orientuota į švarų valgymą ir apima visą maisto ruošimo procesą, taip pat nuolatinį kalorijų ir makroelementų stebėjimą. Nors individuali informacija skirsis, daugumos elito lygmens konkurentų mitybos planai paprastai atitinka pagrindinį modelį.

Ar turėtumėte išbandyti tokią dietą, kad palaikytumėte savo treniruočių tikslus? Pažvelkime į privalumus ir trūkumus, norėdami sužinoti, ar jūs turėtumėte valgyti kaip kultūristas.

Kultūrizmo dieta: privalumai

1. Jūs laikotės griežto požiūrio į savo tikslus

Kultūristai mano, kad norintiems laimėti būtina laikytis dietos. Profesionaliems konkurentams jie užsidirba pragyvenimui, o griežtos treniruočių ir mitybos programos išlaikymas ilgesnį laiką yra geriausias būdas užtikrinti sėkmę. Kultūristai niekuo nesiskiria nuo profesionalių jūsų mėgstamos sporto žaidėjų. Jie laikosi griežto dietos plano, kad žaidimo dieną būtų optimalūs. Taikant įprastą dietą, galite pasiekti savo fitneso tikslus.

2. Tu kontroliuoji

Valgant švariai ir patiekiant porcijas iš kiekvieno valgio, lengva patekti į makroelementų taikinius. Jūs visiškai kontroliuojate į jūsų kūną patenkančius baltymus, angliavandenius ir riebalus, daugiausia todėl, kad juos ruošiate patys. „Paslėptų“ kalorijų, riebalų ar cukraus nėra, todėl galite būti tikri, kad kiekvienas kąsnis, kurį vartojate, skatina jūsų sėkmę.

Valgio ruošimo indai

3. Jūs valgote dažnai

Kitas svarbus tradicinės kultūrizmo dietos aspektas yra valgio dažnis. Kultūristai paprastai valgo kas 3-4 valandas, ir tai yra geras bendras tvarkaraštis, kuris padės jums siekti savo tikslų. Pvz., Baltymai organizme ilgai nelaikomi taip, kaip angliavandeniai ir riebalai. Raumenų baltymų sintezę reikia nustatyti iš naujo kas 4–4,5 valandos, todėl dažnas maitinimas padeda išlaikyti procesą.

Kultūrizmo dieta: trūkumai

1. Sunku turėti socialinį gyvenimą

Fizinė sveikata yra tik vienas iš jūsų gerovės aspektų, todėl būtina išlaikyti socialinę įtaką jūsų psichinei sveikatai. Nebūtina kiekvieną dieną religingai sekti savo kalorijas ir makrokomandas. Tai reiškia, kad gali būti naudinga sekti valgį pradiniam dviejų savaičių laikotarpiui, nes maždaug tiek užtrunka įprotis. Tada turėtumėte sugebėti prisiminti baltymų šaltinius, porcijų dydžius ir valgio laiką, nereikalaudami kreiptis į stebėjimo priemonę. Jei lankysitės restorane su svarstyklių rankomis, ateityje pasiruoškite valgyti vieni!

2. Yra mažai lankstumo

Dieta veiks tik tuo atveju, jei jos laikysitės. Taigi, jei laikysitės dietos ir laikysitės jos principų, greičiausiai pasieksite rezultatų. Tačiau dažnai tai tampa komplikuota pernelyg agresyvių, nepasiekiamų dietų atveju. Kultūrizmo dieta kritikų dažnai vadinama „vištienos, brokolių ir rudųjų ryžių metodu“. Tai nuobodu ir švelnu, o nesimėgavimas maistu yra pagrindinė priežastis, kodėl tiek daug žmonių nukrenta nuo dietinio vagono. Apatinė eilutė: Paprasta, švelni dieta rečiau duos rezultatų.

Sveiko maisto gaminimas.

3. Jūs negaunate daug maistinės įvairovės

Iš pažiūros gali atrodyti, kad švarioje kultūrizmo dietoje yra visi jūsų organizmui reikalingi mikroelementai, tačiau vištienos, rudųjų ryžių ir brokolių lėkštė yra tinkama kaip vienas valgis, tačiau jei to tik valgote, jums trūksta maistinių medžiagų. Sprendimas yra pakeisti baltymų šaltinius. Pavyzdžiui, kalakutiena yra daugiausia baltymų leucine, o kinoja, kaip angliavandenių šaltinis, yra vienintelis augalinis maistas, turintis visą nepakeičiamų amino rūgščių profilį. Brokoliai yra fantastiška daržovė, tačiau pridėjus špinatų gaunama labai reikalinga geležis, folio rūgštis ir niacinas, kad būtų galima pagerinti energijos gamybą.

Ar kultūrizmo dieta jums tinka?

Ar turėtumėte patvirtinti kultūrizmo stiliaus valgymo planą, priklauso nuo jūsų individualios situacijos. Jei esate konkurencingas kultūristas, poreikis matuoti ir pasverti maistą yra daug didesnis nei tuo atveju, jei esate tik atsitiktinis treneris. Jei netrukus nestovėsite scenoje, jums reikia tik dietos plano, kurio galėtumėte laikytis. Mažai tikėtina, kad skaičiuojant kiekvieną kaloriją šiuo klausimu bus veiksminga, todėl turėtumėte sutelkti dėmesį į maistinių medžiagų turinčius sveikus maisto produktus ir pasinaudoti įvairove, kad viskas būtų įdomu ir sveikas protas būtų tvarus. Prieskonių ir naminių padažų naudojimas ir baltymų šaltinių keitimas yra sveiki būdai, kaip skaniai pavalgyti.