Kopūstų sriubos dieta: ar tai padeda numesti svorį? Ar tai saugu?

Kopūstų sriubos dieta - daktaras Axas

Jei norite numesti svorio, prielaida apie kopūstų sriubos dietą gali būti gana patraukli. Dietos šalininkai teigia, kad per vieną savaitę galite numesti iki 10 svarų, paprasčiausiai pakeisdami įprastą maistą dideliu kiekiu kopūstų sriubos, vaisių ir daržovių.

Kaip ir kitos madingos dietos, ji skirta teikti trumpalaikius rezultatus be ilgalaikio įsipareigojimo tiems, kurie siekia to pasiekti greitas svorio kritimas su minimaliomis pastangomis. Taip pat lengviau laikytis nei daugelio tradicinių dietų, pateikiant paprastas gaires, kuriose tiksliai nurodoma, kurie maisto produktai yra tinkami kiekvieną dieną ir kuriuos maisto produktus apskritai reikėtų vartoti.

Tačiau tai buvo nemažai ginčų; nors vieni skelbia, kad tai yra itin veiksminga, kiti teigia, kad tai neduoda ilgalaikių rezultatų, gali būti pernelyg ribojanti ir visiškai nesveika.

Taigi ar veikia kopūstų sriubos dieta? Ar turėtumėte tai padaryti, ar pasirinkti kitą dietos planas numesti svorio vietoj to? Štai ką jūs turite žinoti.

Kas yra kopūstų sriubos dieta?

Kopūstų sriubos dietos planas yra mažai riebalų ir skaidulų turinti dieta, kurios metu bent kartą per dieną per savaitę reikia valgyti kopūstų svorio metimo sriubą. Kiekvieną dieną taip pat leidžiama naudoti kitus specifinius maisto produktus, įskaitant vaisius ir daržoves (paryškinta kopūstai, žinoma), pienas ir mėsa.

Kaip ir kitos mažai kalorijų turinčios dietos, kopūstų sriubos dieta žada greit numesti svorį. Kai kurie variantai teigia, kad besilaikantys dietos gali tikėtis numesti nuo 10 iki 17 svarų tik per vieną savaitę paprasčiausiai pakeisdami tai, ką deda į lėkštę.

Dieta vadinama daugeliu kitų pavadinimų, įskaitant modelio dietą, Mayo klinikos kopūstų sriubos dietą, šventosios širdies ligoninės dietą ir Spokane dietą. Vis dėlto įdomu tai, kad ji iš tikrųjų neturi ryšio su tokiomis įstaigomis kaip Mayo klinika ar Šventosios širdies ligoninė.

Nors tikroji jo kilmė nėra aiški, manoma, kad ji atsirado apie 1950-uosius. Kai kurie teigia, kad jis gali būti dar senesnis, pažymėdami, kad tokie receptai kaip tešlos kopūstų sriuba dažniausiai buvo vartojami per Pirmąjį pasaulinį karą, kai kareiviai turėjo mažai kitų daržovių.

Devintajame dešimtmetyje dieta greitai išpopuliarėjo ir paprastai buvo įvardijama kaip dieta, kurią naudoja modeliai, stiuardesės ir įžymybės, kad išlaikytų savo figūras ir paskatintų greit numesti svorį. Vėliau netgi teigiama, kad sveikatos organizacijos jį naudojo antsvorį turintiems pacientams numesti svorio ir pasirengti operacijai.

Atminkite, kad nėra patikimų įrodymų, jog šie teiginiai yra teisingi. Tačiau tai tapo populiari dieta tiems, kurie nori greitai numesti svorio ir nesijaudinti dėl kruopštaus kalorijų ar makroelementų skaičiavimo. Štai kaip veikia kopūstų sriubos dieta:

Diena 1:

Visą dieną valgykite tik kopūstų sriubą ir vaisius, išskyrus bananus, kurie dedami ant šios dietos pjaustymo bloko.

2 diena:

Visą dieną valgykite tik kopūstų sriubą ir supjaustytas daržoves šakniavaisiai. Venkite kukurūzų, pupelių ir vaisių. Kaip atlaidą dieną galite užbaigti kepta bulve ir sviestu.

3 diena:

Visą dieną valgykite neribotą kopūstų sriubą, vaisius ir žalias daržoves (išskyrus bulves). Nevalgykite krakmolingų daržovių, tokių kaip burokėliai, jamsai, morkos, kukurūzai ir žirniai.

4 diena:

Valgykite kopūstų sriubą, bananus ir liesą pieną. Ši diena turėtų sumažinti saldumynų troškimą.

5 diena:

Valgykite kopūstų sriubą (bent du kartus) su žole šeriama jautiena arba kepta vištiena be odos ir maistingi pomidorai. Išgerkite nuo šešių iki aštuonių stiklinių vandens, kad taip pat liktų hidratuotas.

6 diena:

Valgykite kopūstų sriubą (bent kartą) su jautiena ir daržovėmis.

7 diena:

Valgykite kopūstų sriubą (bent kartą) su rudieji ryžiai, nesaldintos vaisių sultys ir daržovės.

Privalumai

1. Pagalba metant svorį

Neabejotina, kad laikantis kopūstų sriubos dietos svoris sumažėja. Apribojus dietą tik kopūstų sriuba su keliais vaisiais, daržovėmis ir kitais mažo kaloringumo maisto produktais, galima gerokai sumažinti kalorijų kiekį ir padėti greitai numesti svorį.

Apskaičiuota, kad laikantis svorio metimo kopūstų sriubos dietos gaunama apie 1000 kalorijų per dieną, o tai yra daug mažiau nei jūsų dienos kalorijų poreikis. Žinoma, kiek kalorijų kopūstų sriuboje gali labai skirtis; tai priklauso nuo porcijų dydžio, kokių ingredientų dedate į sriubą, taip pat su kokiais kitais maisto produktais pasirenkate porą.

Atminkite, kad didžiąją šio greito svorio metimo dalį gali lemti vandens svorio sumažėjimas, palyginti su tikru riebalų praradimu. Maža to, greitai numetant svorį, svoris gali būti atkurtas atnaujinus įprastą mitybą, ypač jei įprasta dieta yra nesveika ar kaloringa.

2. Daug skaidulų

Pripildyta daug ląstelienos turintis maistas tokių kaip kopūstai, rudieji ryžiai, vaisiai ir daržovės, laikydamiesi šios dietos, būtinai gausite daug skaidulų. Pluoštas juda per kūną nesuvirškintas, palaikantis sotumas ir skatinti reguliarumą. Padidėjęs skaidulų kiekis ne tik gali padėti jaustis patenkintam sumažinant bendrą suvartojamą kiekį, bet ir siejamas su kitais privalumais, tokiais kaip geresnė cukraus kiekio kraujyje kontrolė ir mažesnis cholesterolio kiekis. (1, 2)

Viena 1/2 puodelio porcija susmulkintų virtų kopūstų gali išmušti iki 6 procentų dienos pluošto poreikio. (3) Suporavus kopūstų sriubą su kitais skaidulų turinčiais vaisiais ir daržovėmis, labai paprasta kiekvieną dieną patenkinti (ir viršyti) pluošto poreikį.

3. Kopūstuose gausu maistinių medžiagų

Mitybos požiūriu kopūstai yra vienas iš geriausių maisto produktų, kuriuos galite pridėti prie savo dietos, ir tai yra pagrindinis dalykas kopūstų sriubos dietoje. Kiekviena porcija supakuota tonomis skaidulų ir laisvųjų radikalų kova antioksidantų ir mikroelementų, tokių kaip vitaminas C, vitaminas K, manganas ir folatas. (3)

Ne tik tai, bet ir kryžmažiedės daržovės kaip kopūstai buvo susieti su tonomis naudos sveikatai. Tyrimai rodo, kad didesnis kryžmažiedžių daržovių suvartojimas gali būti susijęs su mažesne vėžio rizika, mažesniu uždegimu ir net sumažėjusia mirties nuo širdies ligų rizika. (4, 5, 6)

4. Skatina detoksikaciją

Kopūstai ir kitos kryžmažiedės daržovės yra gerai žinomos dėl daugybės sveikatą skatinančių savybių, ypač kai tai susiję su jomis kepenų sveikata. Jūsų kepenys yra vienas iš darbščiausių jūsų kūno organų, kuris nenuilstamai dirba filtruodamas toksinus ir jausdamasis sveikas.

Kryžmažiedžių daržovių sudėtyje yra junginio, vadinamo gliukozinolatu, kuris gali stimuliuoti fermentų gamybą kepenyse, kurie padeda detoksikuotis. (7) Padidėjęs suvartojamų kopūstų kiekis gali suteikti gerą kiekį gliukozinolatų, padedančių skatinti tinkamą detoksikaciją, pagerinti kepenų funkciją ir pagerinti bendrą sveikatos būklę.

5. Lengva sekti

Jei kada nors laikėtės dietos, tikriausiai gerai žinote, koks tai gali būti iššūkis. Yra daugybė dietų, reikalaujančių kruopščiai sekti kiekvieną valgomą dalyką ir kruopščiai išversti visa tai į taškus, gramus ar kalorijas. Tai ne tik gali būti varginantis, bet ir motyvacijos lygis bei sumažinti sėkmės tikimybę.

Kopūstų sriubos dieta skiriasi nuo daugelio kitų mados dietos nes tai paprasta, lengva sekti ir reikalauja minimalių darbo, pastangų ar žinių apie maistą. Dietos plane tiksliai nurodoma, kokius maisto produktus turėtumėte valgyti ir kuriuos turėtumėte praleisti, nenustačius griežtų apribojimų ar apribojimų porcijų dydžiui ir kiekiui. Tai daro ypač patrauklų variantą besilaikantiems dietos, kurie galbūt bandė ir nesėkmingai vykdė kitas griežtesnes dietas.

Rekomendacijos ir atsargumo priemonės

Dieta kopūstų sriubai neleidžia būti labai įvairi ir siūlo labai ribotus pasirinkimus, todėl galite jaustis nepatenkinti ir nuobodžiauti. Be to, nors tai tikrai gali padėti greitai numesti svorį, didžioji svorio dalis iš tikrųjų atsiras vandens svoris o ne riebalų nuostoliai. Tai reiškia, kad atnaujinę įprastą mitybą, jūs greičiausiai atgausite dalį svorio, kurį iš pradžių numetėte.

Dieta taip pat skirta tik trumpalaikiam vartojimui. Kadangi dietoje yra nedaug įvairovės, ji nesuteikia daugybės vitaminų ir mineralų ir netgi gali sukelti tam tikrų mitybos trūkumų, jei nuspręsite laikytis kopūstų sriubos dietos mėnesį ar ilgiau. Baigus vienos savaitės dietos ciklą, paprastai rekomenduojama palaukti kelias savaites prieš pradedant iš naujo, kad įsitikintumėte, jog maistinių medžiagų gausite iš įprastos dietos.

Sriuboje taip pat gali būti daug natrio, o tai gali būti problema tiems, kurių kraujospūdis yra aukštas arba kuriems seka a mažai natrio turinčios dietos. Kopūstuose taip pat yra labai daug vitamino K, kuris gali trukdyti kraują skystinantiems vaistams, pavyzdžiui, varfarinui. Jei turite kokių nors pagrindinių sveikatos sutrikimų, tokių kaip širdies problemos ar cukrinis diabetas, geriausia prieš pradedant kopūstų sriubos dietą pasitarti su savo gydytoju ar dietologu, kad įsitikintumėte, jog tai jums saugu.

Jei nuspręsite išbandyti kopūstų sriubos dietą, ji turėtų būti derinama su maistinga, gerai suplanuota dieta, kuri padėtų pagerinti bendrą sveikatos būklę, skatinti gerus valgymo įpročius ir patenkinti jūsų mitybos poreikius.

Aptarnavimo dydžiai

Nors kopūstų sriubos dieta yra labai atsaini, kalbant apie porcijų dydį, geriausia kontroliuoti suvartojamą kiekį, jei norite numesti svorio ir likti sveiki. Perkraunant kopūstų sriubą, gali padidėti natrio suvartojimas, taip pat prisidėti prie virškinimo sutrikimų ir net vidurių pūtimas.

Laikykitės maždaug dviejų puodelių sriubos valgio metu ir nepamirškite dietos laikytis ir kitų maisto produktų. Pavyzdžiui, standartinis mėsos patiekimo dydis yra maždaug 3-4 uncijos, o 1/2 puodelio rudųjų ryžių laikoma viena porcija. Kiti maisto produktai, pavyzdžiui, bananai, yra labai sveiki, tačiau saikas yra pagrindinis dalykas; Pavyzdžiui, suvalgius 10 bananų per dieną, kalio kiekis gali būti visiškai išmestas ir sukelti elektrolitų disbalansas.

Mėgaukitės įvairiais maisto produktais (kaip leidžiama) įprasto dydžio porcijomis, kad gautumėte įvairiausių maistinių medžiagų ir išvengtumėte kai kurių problemų, kurios gali kilti vartojant perteklinį kiekį.

Kaip tinkamai pereiti

Dieta kopūstų sriubai turi būti trumpalaikė dieta, naudojama vienu metu iki vienos savaitės. Kad sveikata būtų kuo naudingesnė, ji taip pat turėtų būti derinama su visapusiška dieta, užpildyta visais maisto produktais ir su minimaliais jų kiekiais ypač perdirbti maisto produktai, rafinuotų angliavandenių ir daug cukraus turinčių užkandžių.

Laikantis dietos geriausia grįžti prie įprastos dietos lėtai. Per kelias dienas palaipsniui didinkite suvartojamą kiekį ir būtinai gerai hidratuokite gerdami daug vandens. Be to, būtinai užsiimkite protingu valgymu – įsiklausykite į savo kūną, atkreipkite dėmesį į alkio ženklus ir nustokite valgyti, kai jaučiate pasitenkinimą.

Štai keletas sveikų, maistinių medžiagų turintis maistas kurį galite pridėti prie savo įprastos dietos, kuri gali padėti palaikyti svorio metimą ir bendrą sveikatos būklę:

  • Mėsa, paukštiena ir jūros gėrybės
  • Viso grūdo produktai: kinoja, avižos, rudieji ryžiai, miežiai ir kt.
  • Daržovės: brokoliai, morkos, lapiniai kopūstai, pomidorai, cukinijos ir kt.
  • Vaisiai: obuoliai, bananai, apelsinai, kriaušės ir kt.
  • Pieno produktai: žalias jogurtas, ghee, žolėmis dengtas sviestas, varškė ir kt.
  • Kaulų sultinys

Receptai

Įdomu, kaip paruošti vienodai maistingą ir skanią kopūstų sriubą? Laimei, yra daugybė sveikų kopūstų receptų, kurie gali patenkinti bet kokį gomurį. Štai keletas paprastų kopūstų sriubos dietos receptų idėjų, leidžiančių pradėti:

Paskutinės mintys

  • Kopūstų sriubos dieta yra populiarus svorio metimo metodas, kai per dieną reikia suvalgyti kelias porcijas mažo kaloringumo sriubos kartu su kitais maisto produktais, tokiais kaip vaisiai ir daržovės.
  • Yra daugybė receptų, o norint surasti geriausią kopūstų sriubą reikia šiek tiek paeksperimentuoti …