Koldūnų su rūgpieniu receptas

Varenyky – vienas iš garsiausių ukrainietiškų patiekalų. Receptų įvairovė labai didelė. Tikrai skanių ukrainietiškų varenyky tešla gaminama tik iš raugintų pieno produktų. Štai koldūnų su rūgpieniu receptas. Galite eksperimentuoti su įdaru, ragaudami kiekvieną patiekalą pagal savo skonį. Aš juos gaminau su mėlynėmis.

Sudedamosios dalys

Norint pagaminti koldūnus su rūgpieniu, reikia:

 • Tešlai
 • kvietinių miltų – 420-500 g;
 • vienas kiaušinis – 1 vnt;
 • rūgusio pieno (arba išrūgų) – 200 ml;
 • sodos – 1/2 šaukštelio;
 • druskos – žiupsnelis;
 • cukraus – 1 šaukštelis.
 • Įdarui:
 • mėlynių – 1,5 puodelio;
 • cukraus arba cukraus pudros – 70 g (arba pagal skonį).

Maisto gaminimo procesas

 1. Tešlos gaminimas: į kambario temperatūros raugintą pieną įberkite sodos, palikite kelioms minutėms užvirti. Persijokite miltus į dubenį, suberkite druską, cukrų ir kiaušinį. Palaipsniui supilkite raugintą pieną. Švelniai išmaišykite. Užminkykite tešlą. Koldūnų su rūgpieniu tešla turi būti tampri, elastinga, nelimpanti prie stalo ir rankų. Suformuokite rutulį, pabarstykite miltais, uždenkite rankšluosčiu ir palikite pakilti bent pusvalandį.
 2. Tešlai minkyti: į kambario temperatūros rūgusį pieną įberkite sodos, palikite kelioms minutėms pastovėti. Persijokite miltus į dubenį, suberkite druską, cukrų ir kiaušinį. Palaipsniui supilkite raugintą pieną. Švelniai išmaišykite. Užminkykite tešlą. Koldūnų su rūgpieniu tešla turi būti tampri, elastinga, nelimpanti prie stalo ir rankų. Suformuokite rutulį, pabarstykite miltais, uždenkite rankšluosčiu ir palikite pakilti bent pusvalandį.
 3. Ant miltais pabarstyto stalo iškočiokite tešlą į ploną lakštą. Iškirpkite apskritimus naudodami stiklinę arba mažą apskritimą.
 4. Ant miltais pabarstyto paviršiaus iškočiokite tešlą plonu sluoksniu. Naudokite stiklinę arba nedidelį apskritimą, kad išpjautumėte apskritimus.
 5. Į kiekvieno apskritimo vidurį dėkite po 1/2 arbatinio šaukštelio mėlynių, pabarstykite cukrumi (arba cukraus pudra).
 6. Į kiekvieno apskritimo vidurį įdėkite po 1/2 arbatinio šaukštelio mėlynių, pabarstykite cukrumi (arba cukraus pudra).
 7. Atsargiai suspauskite kraštus.
 8. Atsargiai suspauskite kraštus. Puode užvirinkite vandenį su trupučiu druskos. Atsargiai nuleiskite mėlynių koldūnus į verdantį vandenį. Kai tik koldūnai „iššoka”, virkite dar 3-5 minutes. Įsitikinkite, kad jie neperkepė. Išdėliokite koldūnus lėkštėje ir patepkite juos sviestu. Koldūnai, pagaminti su rūgusiu pienu, yra tokie skanūs!
 9. Užvirinkite vandenį puode su trupučiu druskos. Atsargiai įmeskite mėlynių koldūnus į verdantį vandenį. Kepkite dar 3-5 minutes, kai tik koldūnai iškils į paviršių. Įsitikinkite, kad jie neperkepė. Išdėliokite koldūnus lėkštėje ir patepkite juos sviestu. Koldūnai, pagaminti su rūgusiu pienu, yra tokie skanūs!