Koldūnų salotos

Mano šeimoje naminiai koldūnai yra didelis hitas. Gaminu tikrus koldūnus, formuotus koldūnus, tinginius koldūnus ir pačius mažiausius koldūnus… kaip salotos. Pastarąjį gaminimo būdą radau pageltusiuose lapeliuose, kuriuos prieš kurį laiką išplėšiau iš senų žurnalų (laikau juos byloje ir kartais ką nors gaminu pagal tuos receptus). Šiandien nusprendžiau pasigaminti šias gardžias, sultingas ir labai aromatingas karštas salotas! Šis receptas tiktų kaip „greiti” pietūs ar vakarienė. Koldūnus galite pasigaminti iš anksto ir užšaldyti šaldiklyje, o gerai aprūpintoje šeimininkėje, manau, visada rasite faršo, kurį nesunku bus atitirpinti ir paruošti. Šį patiekalą reikia patiekti „karštą ir šaltą”, todėl prieš patiekiant jį reikia išvirti. Kraštutiniu atveju salotas galite sudėti į karščiui atsparų indą ir prieš patiekdami 7-10 minučių pašildyti 220 laipsnių temperatūros orkaitėje, tada užpilti padažą ant viršaus arba paprasčiausiai apvynioti salotinę su indu į foliją. Pabandykite pagaminti šį nepretenzingą patiekalą – šeima ir svečiai jį tikrai įvertins!

Suddamosios dalys

Koldūnų salotoms paruošti reikės (3-4 porcijoms):

 • Tešlai:
 • miltų – 230 g;
 • vienas mažas kiaušinis – 1 vnt;
 • druskos – 1/4 šaukštelio;
 • vandens – 80 ml.
 • Mėsos sluoksniui:
 • maltos kiaulienos ir jautienos – 350 g;
 • svogūnas – 1 vnt;
 • Druskos, maltų juodųjų pipirų – pagal skonį.
 • Padažui:
 • grietinės – 1 puodelis;
 • česnako – 1-2 skiltelės;
 • krapų – kelios šakelės;
 • druskos, maltų juodųjų pipirų.
 • Taip pat:
 • sviesto galuškoms – 30 g.

Maisto gaminimo procesas

 1. Aš tešlą gaminau duonos kepimo mašinoje, galite tai daryti įprastu būdu: sumaišykite vandenį, druską, kiaušinius, suberkite persijotus miltus – užminkykite minkštą, elastingą tešlą, uždenkite ją maistine plėvele ir palikite 10 minučių.
 2. Aš tešlą gaminau duonos kepimo mašinoje arba galite tai daryti įprastu būdu: sumaišykite vandenį, druską ir kiaušinį, suberkite persijotus miltus ir užminkykite minkštą ir elastingą tešlą, uždenkite ją maistine plėvele ir palikite maždaug 10 minučių. Tada padalykite tešlą į kelias dalis ir iš kiekvienos iškočiokite plonus gabalėlius tarp rankų arba ant švaraus stalo (ant miltais pabarstyto paviršiaus tešla nelips).
 3. Tada padalykite tešlą į kelias dalis ir iš kiekvienos iškočiokite plonas lazdeles tarp rankų arba ant švaraus stalo (ant miltais pabarstyto paviršiaus jos nesusidarys).
 4. Tada pabarstykite miltais (kad tešla neliptų prie peilio) ir supjaustykite juos mažais gabalėliais – žirneliais (kuo mažesniais, tuo geriau), pabarstykite miltais, sudėkite ant lentelės vienu sluoksniu ir dėkite į šaldiklį.
 5. Tada apvoliokite juos miltuose (kad tešla neliptų prie peilio), supjaustykite nedideliais gabalėliais (kuo mažesniais, tuo geriau), pabarstykite miltais, sudėkite ant lentos vienu sluoksniu ir dėkite į šaldiklį.
 6. Arba įmeskite juos į verdantį pasūdytą vandenį ir virkite, kol jie bus paruošti. Laikas priklauso nuo galuškų dydžio (jų paruošimą tikrinu pagal galuškos pjūvį; jei jų konsistencija ir spalva tokia pati, jie paruošti), apie 20-30 minučių. Tuomet dantyta skepetaite sudėkite galuškes į gilų dubenį, įdėkite sviesto ir pakratykite, kad visos galuškės pasidengtų sviestu.
 7. Arba iš karto meskite juos į verdantį pasūdytą vandenį ir virkite, kol jie bus paruošti, laikas priklauso nuo galuškų dydžio (aš tikrinu paruošimą pagal galuškos pjūvį, jei konsistencija ir spalva yra tokia pati – vadinasi, jie paruošti), apie 20-30 minučių. Tuomet dantyta skepetaite sudėkite galuškes į gilų dubenį, įdėkite sviesto ir pakratykite, kad visos galuškės pasidengtų sviestu.
 8. Kol galuškai kepa, paruoškite faršą: sudėkite jį į keptuvę, užpilkite vandeniu, sutrinkite šakute, kad neliktų stambių gabaliukų, sudėkite smulkintą svogūną, uždenkite ir troškinkite, kol išvirs ir visiškai išgaruos skystis, retkarčiais pamaišydami. Baigiant troškinti pagardinkite druska ir pipirais.
 9. Kol verda galuškai, paruoškite faršą: sudėkite jį į keptuvę, užpilkite vandeniu, sutrinkite šakute, kad neliktų stambių gabaliukų, sudėkite smulkiai supjaustytus svogūnus, uždenkite ir troškinkite, kol išvirs ir visiškai išgaruos skystis, retkarčiais pamaišydami. Baigiant troškinti pagardinkite druska ir pipirais.
 10. Padažui smulkiai supjaustykite česnaką ir krapus, suberkite į grietinę, pagardinkite druska ir pipirais ir išmaišykite.
 11. Padažui smulkiai supjaustykite česnaką ir krapus, suberkite į grietinę, pagardinkite druska ir pipirais ir išmaišykite.
 12. Kai visi ingredientai paruošti, sudėkite koldūnų salotas: į gilią salotinę sluoksniais dėkite: pusę galuškų – pusę grietinės padažo – pusę koldūnų – pusę grietinės padažo.
 13. Kai visi ingredientai paruošti, sudėkite raviolių salotas: į dubenį sluoksniais sudėkite: pusę galuškų – pusę grietinėlės padažo – pusę
 14. – visa malta mėsa – likę koldūnai –
 15. – malta mėsa – likusi dalis akmenukų –
 16. – Ant viršaus užpilkite grietinės padažo, papuoškite žalumynais ir patiekite.
 17. – Ant viršaus užpilkite grietinės padažo, papuoškite žalumynais ir patiekite. 
 18. Koldūnų salotos yra skanios ir sočios.
 19. Koldūnų salotos pasirodo skanios ir maistingos.
 20. Gero apetito!