Choux tešlos koldūnai su vyšniomis

Norėčiau pasidalyti gavėnios tešlos ir koldūnų iš jos gaminimo receptu. Tešla skani ir su ja malonu dirbti. Koldūnai su vyšniomis yra labai skanūs.

Sudedamosios dalys

Norėdami pasigaminti varškės koldūnų su vyšniomis, jums reikės:

 • 200 ml vandens;
 • 320-350 g kvietinių miltų;
 • 50 ml augalinio aliejaus;
 • 1 šaukštelis cukraus (+ pagal skonį);
 • 0,5 šaukštelio druskos;
 • 500 g vyšnių.

Virimo procedūra

 1. Į šiltą vandenį supilkite augalinį aliejų ir išmaišykite. Įberkite druskos ir cukraus, užkaiskite ir užvirinkite. Nuimkite verdantį skystį nuo ugnies, iš karto į jį suberkite pusę persijotų miltų, greitai išmaišykite mentele. Toliau maišykite, kol tešla atsiplėš nuo keptuvės sienelių. Tešla turi būti lygi ir be gumulėlių.
 2. Į šiltą vandenį supilkite augalinį aliejų ir išmaišykite. Įberkite druskos, cukraus, pastatykite ant ugnies ir užvirinkite. Nuimkite verdantį skystį nuo ugnies ir iš karto suberkite pusę persijotų miltų, greitai išmaišykite mentele. Toliau minkykite, kol tešla atsiplėš nuo keptuvės šonų. Tešla turi būti lygi ir be gumulėlių.
 3. Leiskite raugintai kremo tešlai atvėsti. Ant stalo išsijokite šiek tiek miltų, suberkite tešlą ir išminkykite. Toliau minkykite, palaipsniui berdami miltus, kol tešla taps plastiška ir lanksti, nebelips prie rankų.
 4. Leiskite raugintai kremo tešlai atvėsti. Ant stalo išsijokite šiek tiek miltų, suberkite tešlą ir išminkykite. Toliau minkykite, palaipsniui berdami miltus, kol tešla taps plastiška ir lanksti, nebelips prie rankų.
 5. Iš 2-3 mm storio tešlos išpjaukite apskritimus.
 6. Iš tešlos iškočiokite 2-3 mm storio tešlą ir išpjaukite apskritimus.
 7. Jei vyšnios užšaldytos, atšildykite jas. Ant kiekvieno tešlos apskritimo dėkite po 3-5 vyšnias, pabarstykite cukrumi ir formuokite koldūnus. Likusius vyšnių koldūnus iš kreminės tešlos pagaminkite tokiu pat būdu.
 8. Jei vyšnios užšaldytos, atšildykite jas. Ant kiekvieno tešlos apskritimo dėkite po 3-5 vyšnias, pabarstykite cukrumi ir formuokite koldūnus. Likusius vyšnių koldūnus iš kreminės tešlos pagaminkite tokiu pat būdu.
 9. Užvirinkite vandenį ir įberkite druskos. Į verdantį vandenį sudėkite koldūnus su vyšniomis, atsargiai išmaišykite, kad nepriliptų prie puodo dugno, ir virkite verdančiame vandenyje 5-7 minutes (išplaukę).
 10. Užvirinkite vandenį ir įberkite druskos. Į verdantį vandenį sudėkite koldūnus su vyšniomis, atsargiai pamaišykite, kad koldūnai nepriliptų prie puodo dugno, ir virkite verdančiame vandenyje 5-7 minutes (išplaukus).
 11. Išimkite koldūnus iš puodo ir patiekite, pavyzdžiui, pabarstę cukraus pudra.
 12. Išimkite koldūnus iš keptuvės ir patiekite, pavyzdžiui, pabarstę cukraus pudra.
 13. Iš choux tešlos pagaminti vyšnių koldūnai puošia bet kuriuo metų laiku.
 14. Vyšniniai koldūnai iš kreminės tešlos – bet kuriuo metų laiku tinkamas patiekalas.
 15. Gero apetito!