Koldūnai su rausvąja lašiša

Archangelske parduotuvių lentynose galima rasti žuvies koldūnų. Tiesą sakant, Sankt Peterburge tokių koldūnų dar nebuvau matęs. Žuvies koldūnai gaminami su raudonos arba baltos žuvies filė įdaru. Nusprendžiau pagaminti koldūnus su rausvąja lašiša. Koldūnai yra labai skanūs ir sotūs, juos galima patiekti su grietine arba lydytu sviestu. Pagal šį receptą paruoškite žuvies koldūnus su rausvąja lašiša, ir esu tikras, kad jų skonis jums patiks!

Sudedamosios dalys

Žuvies koldūnams su rausvąja lašiša pagaminti reikės:

Tešlai:

 • miltai – 600 g;
 • vandens – 200 ml;
 • kiaušinis – 1 vnt;
 • druskos – 1 šaukštelis.
 • Maltai žuviai:
 • rausvosios lašišos filė – 750 g;
 • sviestas (atšaldytas) – 100 g;
 • Svogūnas – 1 vnt;
 • druskos, maltų juodųjų pipirų – pagal skonį;
 • lauro lapas koldūnams virti – 1 vnt. (nebūtina).

Maisto gaminimo procesas

 1. Tešlai užminkyti persijokite miltus, suberkite druską ir kiaušinį, išmaišykite.
 2. Tešlai užminkyti persijokite miltus, suberkite druską ir kiaušinį, išmaišykite.
 3. Tada įpilkite šalto vandens.
 4. Tada įpilkite šalto vandens.
 5. Užminkykite lengvą ir nelipnią tešlą. Kiekvieno žmogaus miltai skiriasi; jei tešla lipni, pabarstykite ją miltais. Koldūnų tešlą sudėkite į maišelį ir palikite 1 valandą kambario temperatūroje.
 6. Užminkykite švelnią, nelipnią tešlą. Kiekvieno žmogaus miltai skiriasi; jei tešla lipni, pabarstykite ją miltais. Koldūnų tešlą sudėkite į maišelį ir palikite 1 valandą kambario temperatūroje.
 7. Atšildykite rausvąją lašišą ir atskirkite filė nuo kaulų ir odos.
 8. Atšildykite lašišą ir atskirkite filė nuo kaulų ir odos.
 9. Nulupkite svogūną ir supjaustykite skiltelėmis. Sumalkite lašišos filė ir svogūną per mėsmalę.
 10. Svogūną nulupkite ir supjaustykite kubeliais. Sumalkite lašišos filė ir svogūną per mėsmalę.
 11. Sumaltos žuvies mišinį sumaišykite su druska ir maltais juodaisiais pipirais pagal skonį. Atšaldytą sviestą sutarkuokite smulkia tarka ir sudėkite į maltą mėsą, išmaišykite. Maždaug 30 minučių prieš gamindami sviestą įdėkite jį į šaldiklį, kad išlaikytų formą ir sklandžiai tarkuotųsi.
 12. Į maltos žuvies mišinį pagal skonį įberkite druskos ir maltų juodųjų pipirų ir gerai išmaišykite. Atšaldytą sviestą sutarkuokite smulkia tarka ir įmaišykite į maltos žuvies mišinį. Maždaug 30 minučių prieš gamindami sviestą įdėkite jį į šaldiklį, kad išlaikytų formą ir sklandžiai tarkuotųsi.
 13. Ant lengvai miltais pabarstyto paviršiaus tešlą iškočiokite plonu sluoksniu ir stikline išpjaukite apskritimus. Į kiekvieno tešlos apskritimo vidurį dėkite šiek tiek maltos žuvies.
 14. Tešlą iškočiokite plonu sluoksniu ant lengvai miltais pabarstyto paviršiaus ir stikline išpjaukite apskritimus. Į kiekvieno tešlos apskritimo vidurį įdėkite šiek tiek maltos žuvies mišinio.
 15. Suspauskite tešlos apskritimo kraštus taip, kad įdaras būtų viduje. Formuokite bet kokios formos kuprotus lašišos koldūnus. Sudėkite koldūnus ant lentelės ir užšaldykite šaldiklyje. 
 16. Suspauskite tešlos apskritimo kraštus taip, kad įdaras būtų viduje. Formuokite bet kokios formos kuprotus lašišos koldūnus. Koldūnus galima sudėti ant lentelės ir užšaldyti šaldiklyje. 
 17. Arba galite iš karto virti koldūnus, tam reikia į puodą įpilti vandens ir užvirinti, pagal skonį pasūdyti, jei reikia, įdėti lauro lapą. Puodą su rausvosios lašišos koldūnais nuleiskite į verdantį vandenį.
 18. Arba galite iš karto ruošti koldūnus, tam reikia į puodą supilti vandenį ir užvirinti, pagal skonį pasūdyti, jei reikia, įdėti lauro lapą. Puodą su rausvosios lašišos koldūnais įmeskite į verdantį vandenį.
 19. Virkite koldūnus nuo užvirimo momento 3-5 minutes, virimo laikas priklauso nuo koldūnų dydžio. Jei abejojate, ar koldūnai jau paruošti, galite išimti vieną virtą koldūną, perpjauti jį pusiau ir patikrinti, ar įdaras ir tešla jau paruošti.
 20. Virkite koldūnus nuo užvirimo momento 3-5 minutes, virimo laikas priklauso nuo koldūnų dydžio. Jei abejojate, ar koldūnai jau paruošti, galite išimti vieną išvirtą koldūną, perpjauti jį pusiau ir patikrinti, ar įdaras ir tešla jau paruošti.
 21. Labai skanūs ir sveiki žuvies koldūnai su rausvąja lašiša, patiekiami karšti su grietine. Pasigaminę tokius naminius koldūnus, prie šio paprasto recepto tikrai sugrįšite dar kartą!
 22. Labai skanūs ir sveiki žuvies koldūnai su rausvąja lašiša, patiekiami karšti su grietine. Pasigaminę tokius naminius koldūnus tikrai dar kartą sugrįšite prie šio paprasto recepto!
 23. Gero apetito!