Koldūnai su mėsa ir kopūstais

„Varenyky” su mėsa ir kopūstais yra puikus, sotus ir skanus ukrainietiškas patiekalas. Tešlą šiems koldūnams siūlau ruošti iš kreminės tešlos – ji minkšta ir švelni. Galite naudoti bet kokią mėsą: kiaulieną, jautieną, kalakutieną, vištieną ir t. t.

Sudedamosios dalys

Norėdami pagaminti koldūnus su mėsa ir kopūstais, jums reikės:

Tešlai:

 • vanduo (verdantis vanduo) – 150 ml;
 • miltai – 250 g;
 • augalinis aliejus – 2 šaukštai;
 • druskos – 1 gr.
 • Įdarui:
 • mėsos (savo nuožiūra) – 250 g;
 • baltagūžiai kopūstai – 150 g;
 • svogūnas – 1 vnt;
 • druskos, maltų juodųjų pipirų – pagal skonį;
 • augalinio aliejaus kepimui.

Maisto gaminimo procesas

 1. Persijokite miltus į dubenį. Padarykite duobutę, supilkite augalinį aliejų, šiek tiek sumaišykite su miltais.
 2. Persijokite miltus į dubenį. Padarykite įdubimą, supilkite aliejų ir šiek tiek sumaišykite su miltais.
 3. Užvirinkite vandenį ir druską. Supilkite verdantį vandenį į miltus (įduboje).
 4. Užvirinkite vandenį ir druską. Supilkite verdantį vandenį į miltus (įduboje).
 5. Šaukštu greitai sumaišykite miltus ir verdantį vandenį, užminkykite tešlą. Toliau minkykite rankomis (būkite atsargūs – tešla yra karšta). Tešlą minkykite apie 10-15 minučių – ji taps elastinga, minkšta, panaši į plastiliną. Uždenkite tešlą rankšluosčiu ir palikite atvėsti.
 6. Šaukštu greitai įmaišykite miltus ir verdantį vandenį, užminkykite tešlą. Tada toliau minkykite rankomis (būkite atsargūs – tešla karšta). Tešlą minkykite apie 10-15 minučių – ji taps elastinga, minkšta ir panaši į plastiliną. Uždenkite tešlą rankšluosčiu ir palikite atvėsti.
 7. Mėsą sumalkite mėsmale. Smulkiai susmulkinkite kopūstus, šiek tiek pasūdykite ir sutrinkite rankomis. Susmulkintą svogūną pakepinkite augaliniame aliejuje, kol suminkštės, sudėkite kopūstus. Kopūstus su svogūnais troškinkite apie 7 minutes ant silpnos ugnies. Palikite atvėsti. Į maltą mėsą sudėkite kopūstus, įberkite druskos ir pipirų. Maišykite.
 8. sumalkite mėsą mėsmale. Smulkiai susmulkinkite kopūstus, juos pasūdykite ir sutrinkite. Susmulkintą svogūną pakepinkite augaliniame aliejuje, kol suminkštės, sudėkite kopūstus. Kopūstus su svogūnais troškinkite apie 7 minutes ant silpnos ugnies. Palikite atvėsti. Į maltą mėsą sudėkite kopūstus, įberkite druskos ir pipirų. Maišykite.
 9. Tešlą susukite į ryšulius ir supjaustykite nedideliais gabalėliais. Kiekvieną iš jų susukite į kamuoliukus ir suformuokite tortilijas. Į pyrago vidurį įdėkite 1 valgomąjį šaukštą įdaro.
 10. Suvyniokite tešlą į ritinį ir supjaustykite nedideliais gabalėliais. Kiekvieną iš jų susukite į kamuoliukus ir suformuokite tortilijas. Į koldūnų vidurį įdėkite 1 valgomąjį šaukštą įdaro.
 11. Koldūnus gaminkite įprastu būdu.
 12. Koldūnus gaminkite įprastu būdu.
 13. Šiuos gardžius ukrainietiškus koldūnus su mėsa ir kopūstais virkite pasūdytame pasūdytame vandenyje 10-12 minučių (po užvirimo). Kai koldūnai plūduriuoja, vadinasi, jie paruošti! Patiekite su grietine ir sviestu. Ant viršaus pabarstykite šiek tiek maltų juodųjų pipirų.
 14. Skanius ukrainietiškus koldūnus su mėsa ir kopūstais virkite pasūdytame verdančiame vandenyje 10-15 minučių (po užvirimo). Patiekite su grietine ir sviestu.