Koldūnai su malta vištiena

Kas gali būti geriau už naminius koldūnus? Dažnai susitinkame su šeima ir draugais ir gaminame naminius koldūnus. Prie didelio stalo, prie kurio gaminame koldūnus, tvyro nepaprastai šilta atmosfera. Koldūnų būna įvairių rūšių: galite gaminti koldūnus su malta mėsa, vištiena ar žuvimi. Tešlą galima gaminti iš vandens, pieno, kefyro ar net gazuoto vandens. Šiandien siūlau gaminti koldūnus su malta vištiena. Koldūnai yra labai skanūs ir juos gaminti malonu. Nebūkite tinginiai ir gaminkite savo koldūnus.

Sudedamosios dalys

Norėdami pasigaminti koldūnų su malta vištiena, mums reikės:

 • Tešlai
 • kvietiniai miltai – 900 g (+/-);
 • vandens – 450 ml;
 • vienas kiaušinis – 1 vnt;
 • druskos – 1 šaukštelis.
 • Įdarui:
 • vištienos filė (turiu krūtinėlę) – 700 g;
 • svogūnas – 1 vnt;
 • maltų juodųjų pipirų – žiupsnelis;
 • druskos – pagal skonį.

gaminimo procesas

 1. Pirmiausia užminkysime tešlą. Tešlą koldūnams galima gaminti duonos kepimo mašina arba rankomis. Mėgstu tešlą kepti rankomis, bet kai nėra laiko, kartais į pagalbą pasitelkiu duonos kepimo mašiną. Persijokite miltus į gilų dubenį ir įberkite druskos. 
 2. Pirmiausia užminkykime tešlą. Koldūnams skirtą tešlą galima gaminti duonos kepimo mašina arba rankomis. Mėgstu tešlą kepti rankomis, bet kai neturiu laiko, kartais naudoju duonos kepimo mašiną. Į gilų dubenį persijokite miltus ir įberkite druskos. 
 3. Tada įmuškite kiaušinį.
 4. Užminkykite minkštą ir prie rankų nelipnią tešlą. Jei tešla šiek tiek lipni prie rankų, įberkite šiek tiek miltų, arba atvirkščiai, jei tešla vis dar trupa, įpilkite šiek tiek vandens. Tai plona riba, nes kiekvienas turi skirtingą miltų ir vandens kiekį. Todėl būtina atkreipti dėmesį į tešlos konsistenciją. Gerai išminkykite tešlą, ji turi būti lygi, glotni ir elastinga. Suvyniokite tešlą į maistinę plėvelę ir palikite 20-30 minučių pailsėti.
 5. Užminkykite minkštą ir nelipnią prie rankų tešlą. Jei tešla šiek tiek lipni prie rankų, įberkite šiek tiek miltų, arba atvirkščiai, jei tešla vis dar trupa, įpilkite šiek tiek vandens. Tai plona riba, nes kiekvienas turi skirtingą miltų ir vandens kiekį. Todėl būtina atkreipti dėmesį į tešlos konsistenciją. Gerai išminkykite tešlą, ji turi būti lygi, glotni ir elastinga. Koldūnų tešlą suvyniokite į maistinę plėvelę ir palikite 20-30 min. pailsėti.Koldūnams paruošti paėmiau vištienos krūtinėlę, bet jei nėra laiko, galite imti ir nusipirkti mėsos.
 6. Koldūnų įdarui naudojau vištienos krūtinėlę, bet jei nėra laiko, galite naudoti ir parduotuvėje pirktą maltą mėsą.
 7. Vištieną sumalkite mėsmale.
 8. Nulupkite svogūną, susmulkinkite jį, sudėkite į maltą mėsą, pagardinkite druska ir pipirais. Pasirinktinai į maltą mėsą galite įdėti 1-2 skilteles česnako. Maltą vištieną gerai išminkykite ir įdaras koldūnams jau paruoštas.
 9. Svogūną nulupkite, susmulkinkite, sudėkite į maltą mėsą, pasūdykite ir papipirinkite. Jei norite, į įdarą įdėkite 1-2 skilteles česnako. Gerai išminkykite įdarą ir koldūnų įdaras paruoštas.
 10. Tešlą plonu sluoksniu iškočiokite kočėlu. Šaukšteliu iš tešlos išpjaukite apskritimus.
 11. Tešlą plonu sluoksniu iškočiokite kočėlu. Šaukšteliu iš tešlos išpjaukite apskritimus. Likusią tešlą gerai išminkykite ir vėl iškočiokite.
 12. Likusią tešlos dalį dar kartą gerai išminkykite ir vėl iškočiokite, tada ant tešlos dėkite 1 arbatinį šaukštelį įdaro.
 13.  Ant tešlos dėkite 1 arbatinį šaukštelį įdaro. Uždenkite tešlą įdaru ir gerai užspauskite kraštus.
 14. Į tešlą sudėkite įdarą ir gerai susekite kraštus.Koldūnus su malta vištiena dėkite ant miltais pabarstyto paviršiaus. Taip paruoštus koldūnus galite užšaldyti. 
 15.  Išvirtus maltos vištienos koldūnus sudėkite ant miltais pabarstyto paviršiaus. Taip pagamintus koldūnus galite užšaldyti. 
 16. Koldūnus išvirkite dideliame kiekyje vandens. Užvirinkite koldūnams skirtą verdantį vandenį, įberkite druskos ir, jei reikia, lauro lapą. Atsargiai įmeskite koldūnus į verdantį vandenį. Koldūnus pilu po vieną ir nuolat maišau, kad nesuliptų.
 17. Koldūnus išvirkite dideliame kiekyje vandens. Užvirkite koldūnus, įberkite druskos ir, jei reikia, lauro lapą. Atsargiai įmeskite koldūnus į verdantį vandenį. Koldūnus dedu po vieną ir nuolat maišau, kad nesuliptų.
 18. Virkite koldūnus apie 10-15 minučių nuo virimo temperatūros. Tada atsargiai ištraukite juos dantytu šaukštu. Apetiški, labai skanūs koldūnai su malta vištiena patiekiami karšti ir, žinoma, su šviežia grietine.
 19. Virkite koldūnus apie 10-15 minučių nuo virimo temperatūros. Tada atsargiai ištraukite juos iš vandens skepetaite. Patiekite apetitiškus, labai skanius įdarytus vištienos koldūnus karštus ir, žinoma, su šviežia grietine.
 20. Gero apetito!