Koks citrinžolės skonis? Ar tai kažkas panašaus į citriną?

Jei kada nors valgėte azijietiškų ar indiškų patiekalų, tikėtina, kad mėgavotės citrinos skoniu, kuris atsirado ne iš šviežių citrinų ar citrinos žievelės.

Vakarų virėjai taip pat mėgaujasi citrusiniu skoniu daugelyje savo receptų. Kaip populiari Azijos žolelė, citrinžolė padeda tam tikriems patiekalams suteikti aiškų citrinų kvapą ir skonį. Citrinžolė yra kvapiųjų žolių šeimos dalis. Tai daugiametis augalas, užaugantis nuo 3 iki 6 pėdų aukščio ir toks pat platus storais gumuliais.

Jums gali kilti klausimas, koks citrinžolės skonis iš tikrųjų. Štai ką mes šiandien išsiaiškinsime, įskaitant tai, kaip tai panaudoti gaminant maistą.

citrinžolės skonio

Turinys

Rodyti

Koks citrinžolės skonis?

Citrinžolė turi išskirtinę citrusinių vaisių natą, kurią dera su žolelių, šiek tiek žemiška nata. Baltoji dalis turi daugiausiai skonio, ir kuo daugiau gaminate, tuo intensyvesnis skonis.

Tam tikra prasme citrinžolė gali priminti imbierą, be aštrumo.

Ar citrinžolės skonis panašus į citriną?

Citrinžolė turi citrusinį skonį, kuris gali būti panašus į citriną. Tačiau citrusinis citrinžolės skonis nėra toks aštrus ir yra stiprus augalinis, žemiškas skonis, kurio citrina neturi.

Citrinžolės skonis šiek tiek skiriasi nuo citrinos žievelės, nes yra lengvesnio, gaivaus skonio ir šiek tiek „vandens“.

Kur galima nusipirkti citrinžolių?

Citrinžolę nesunku rasti, tačiau gali tekti jos ieškoti konkrečiose vietose. Tai atrodo kaip laiškiniai svogūnai arba žali svogūnai su žaliais ir rudais stiebais.

Dėl žolelių populiarumo citrinžolę galima rasti Azijos įkvėptose parduotuvėse ir daugelyje vietinių prekybos centrų produktų lentynų. Vėlgi, jis atrodo kaip laiškiniai svogūnai ir taip pat yra surišti į du ar tris stiebus. Tačiau jo spalva ir kvapas skiriasi nuo laiškinių svogūnų.

citrinžolės ryšulėlis

Citrinžolės stiebus galite rasti savo bakalėjos parduotuvės šaldiklio skyriuje. Paprastai jie jau bus supjaustyti į mažesnius gabalėlius arba didelius gabalus.

Citrinžolė taip pat parduodama maišuose arba stikliniuose induose kvapnios džiovintos formos. Kaip džiovintą prieskonį, jį galima įsigyti griežinėliais arba miltelių pavidalu. Taip pat yra citrinžolės buteliukų kaip aliejaus pagrindu pagamintas ekstraktas.

Atminkite, kad nesvarbu, kokią citrinžolės formą gausite, jos skonis yra labai stiprus. Naudokite jį saikingai, o išvirę pašalinkite kotelius.

Taip pat skaitykite: Kaip laikyti citrinžolę, kad savaitės ir savaitės būtų skonio

Citrinžolę galite užsiauginti patys

Jei jums patinka auginti augalus, apdovanokite save savo žolelėmis kaip tik jums. Tokiu būdu, kai jums reikia šviežios citrinžolės, ji yra čia pat. Ir turint omeny, kiek nedaug jums reikia vienu metu, augindami savo tikrai išlaikysite ilgam.

Galite nusipirkti citrinžolės sėklų ir užsiauginti savo kieme arba savo sode. Citrinžolę lengva auginti, jai tereikia drėgmės ir reguliaraus laistymo pirmąsias savaites.

Tiesiog pasodinkite sėklas į viršutinę dirvą. Įsitikinkite, kad jis gali gauti daug šviesos ir po kelių savaičių pamatysite, kaip jis įsišaknija ir auga. Citrinžolė taip pat pasiskelbia, suteikdama daug stiebelių, kai tik prireikia citrinos skonio.

Turėkite omenyje, kad kai citrinžolė auga, ji užauga labai didelė ir užima daug vietos. Reikia tik šaknų, žali kabantys lapai nelabai ką padės.

Įsitikinkite, kad kur jį pasodinsite, turite vietos. Jei nesate atsargūs, ji gali lengvai tapti invazine rūšimi.

Kokia citrinžolės dalis yra valgoma?

Gamindami galite naudoti baltąją citrinžolės dalį. Aromatingas kvapas ir jo citrinų skonis gaunamas daugiausia iš citrinžolės mėsingų šaknų. Kalbant apie lapus, atminkite, kad turite pašalinti išorinius lapus.

Išoriniai lapai yra skirti apsaugoti vartojimui naudojamą vidinę dalį. Kai pašalinsite išorinius lapus, išmeskite juos. Liko blyškiai gelsvas kotelis, kuris yra minkštas ir naudojama gaminant maistą.

Profesionalūs virėjai sutrupina citrinžolės dalį, kad išsiskirtų citrinžolė. Apatinę dalį taip pat galite supjaustyti griežinėliais. Atminkite, kad mes nekalbame apie svogūninius citrinžolės galus, kuriuos nupjausite ir išmesite.

Šiek tiek žalios spalvos yra gerai, tik žinokite, kad kuo daugiau žalios spalvos, tuo ji sausesnė ir kietesnė. Šiaip citrinžolė yra labai pluoštinė. todėl, jei norite valgyti, supjaustykite jį labai smulkiai.

Jei norite tiesiog pagardinti patiekalą ar desertą, supjaustykite jį dideliais gabalėliais arba sutrinkite kaip česnako skiltelę.

Ar galiu valgyti žalią citrinžolę?

Taip, citrinžolę galite valgyti žalią, pašalinę išorinius lapus. Net ir tada minkštas vidinis citrinžolės stiebas yra dygliuotas ir sunkiai kramtomas, kaip cukranendrės.

Yra keletas skanių tailandietiškų salotų su krevetėmis ir vištiena, kurioms reikia smulkiai supjaustytos citrinžolės.

Kai pasieksite valgomąjį vidinį stiebą, labai gerai supjaustykite ir pridėkite prie salotų. Turite žinoti, kad valgydami žalią citrinžolę gausite citrusinių vaisių, kurie jus nustebins kiekvieną kartą.

Naudojant bet kurią citrinžolės dalį, ją reikia išvirti ir smulkiai supjaustyti. Naudojama gaminant, ši kvapni žolelių žolė padeda padaryti bet kokį patiekalą skanesnį, nesumažinant kitų jūsų prieskonių ar ingredientų skonio.

Kaip vartoti citrinžolę

Citrinžolę galima naudoti beveik visų rūšių patiekalams gaminti. Priklausomai nuo jūsų recepto, citrinžolę pirmiausia gali tekti marinuoti kelias valandas. Paprastai tai daroma siekiant suminkštinti pluoštus, nes kartais jis gali būti per kietas.

Be to, citrinžolę taip mėgsta viso pasaulio kulinarai, kad kai recepte reikalaujama šviežios citrinos, citrinžolė yra puikus pakaitalas.

Citrinžolę galite naudoti:

 • Pastos
 • Marinatai
 • Sriubos
 • Salotos
 • Troškiniai
 • Daržovių patiekalai
 • Grilio receptai
 • Kepti ir kepti patiekalai
 • Kepimo receptai
 • Desertai, ty įdarai ir vaisių desertai vietoj šviežių citrinų
 • Gėrimai, pavyzdžiui, arbata, limonadas, kokteiliai
 • Karis ir kt

Kad ir kokius receptus ruoštumėte naudodami citrinžolę, atminkite, kad gaminant ją per tam tikrą laiką, jos skonis tik stiprėja.

citrinžolės maistas

Kai citrinžolė naudojama daugelyje receptų (pvz., sriubos), norite, kad jos skonis išliktų lengvas. Tai reiškia, kad citrinžolė turi būti įdėta baigiantis kepimo laikui.

Tikri Azijos kulinarai, gamindami sriubas ar troškinius, suriša 2 ar 3 citrinžolės stiebus. Jie paima suvyniotus citrinžolės stiebus ir prideda prie ruošiamo maisto, o baigę išima.

Taip pat skaitykite: Štai kodėl citrinžolė tokia brangi

Kodėl naudoti citrinžolę, o ne šviežias citrinas?

Taip, šviežios citrinos suteikia daug skonio daugeliui patiekalų, kuriems reikalingas švelnus citrusinis skonis. Tačiau citrinžolė suteikia lengvą citrinų skonį be citrusinių vaisių rūgštingumo.

Kitas svarbus dalykas yra tai, kad citrinos skonį galite išgauti tik iš citrinos žievelės. Tai reiškia citrinų aliejų, kuris kai kuriems žmonėms gali būti per stiprus.

Citrinžolė siūlo kitokį citrinų skonį – lengvesnį.

Ir galiausiai, nors pašalinti citrinžolės stiebelį lengva, pašalinti citrinos žievelę nuo maisto ar desertų nėra taip paprasta.