Kodėl turėtumėte pradėti Keto dietą: 5 pagrindinės priežastys

Keto mityba yra ypatinga mitybos plano rūšis, kai asmuo turi valgyti maistą, kuriame yra daug sveikų riebalų, daug baltymų ir labai mažai angliavandenių. Šios dietos tikslas yra gauti kalorijas iš riebalų, o ne iš angliavandenių.

Kaip veikia ketogeninė mityba

Ketogeninė mityba veikia išeikvodama organizmo cukraus atsargas. Geriausi keto papildai verčia organizmą naudoti riebalus energijai gauti, todėl susidaro ketonai, kuriuos organizmas naudoja kaip kurą. Tai lemia svorio mažėjimą kaip kūno riebalų deginimą.

Yra keletas ketogeninės dietos privalumų ir priežasčių. Kai kurie iš jų paaiškinti žemiau.

Keto mityba padeda sumažinti depresiją ir nerimą

Keto mityba pradedantiesiems dažnai buvo vadinama „anti-nerimo mityba“. Moksliškai įrodyta, kad dietiniai keto produktai stabilizuoja nuotaiką ir dažnai veikia kaip vaistai. Mitybos ketozės būklė gali padėti palaikyti nuotaikos stabilumą ir energijos pusiausvyrą reguliuojant cukraus kiekį kraujyje. Per šią dietą gaminami ketonai padeda įveikti kraujo ir smegenų barjerą ir paveikti sinapsę. Tai taip pat sumažina uždegimą, kuris sumažina nervų sužadinimo impulsus. Įrodyta, kad šis planas sugrąžina žmones į protą ir iš miglos ar per didelio vairavimo režimo.

Keto padeda subalansuoti hormonus

Keto maitinimo planas kaip pagrindinį kurą naudoja riebalus, kurie padeda tonizuoti reprodukcines liaukas ir skatina estrogeno, kuris buvo kaupiamas kaip kūno riebalai, sekreciją. Keto mityba laikoma naudingiausia vaisingumui skatinti, nes ji reguliuoja cukraus kiekį kraujyje, mažina insuliną ir per hipofizės mechanizmus palaiko LH ir FSH hormonų pusiausvyrą. Tačiau dėl keto išsiskiriantis estrogeno perteklius gali sumažinti pilvo riebalus, krūtų jautrumą ir nuotaikos nestabilumą.

Keto padeda didinti ir teikti tvarią energiją

Kita priežastis laikytis ketogeninės dietos yra ta, kad ji padeda padidinti energiją ir sumažina energijos poslinkius ir nuosmukius, kuriuos gauname vartodami angliavandenius. Kai vartojame riebalus, kūnas linkęs pasiekti mūsų organizme sukauptus riebalus. Tai reiškia, kad ilgesnį laiką galime išgyventi nevalgę. Laikomės dietos, kurioje yra daug angliavandenių, esame linkę valgyti daugiau. Žmonės, laikydamiesi šio valgymo plano, patvirtino, kad dėl to padidėjo energijos lygis.

Keto padeda sudeginti užsispyrusius kūno riebalus

Įrodyta, kad ketogeninis valgymo planas degina kūno riebalus dešimt kartų greičiau nei kiti valgymo planai. Palyginus keto sveikatai palankius maisto produktus su kitomis SAD dietomis, keto rodo nepaprastus svorio, kūno riebalų procentų, kūno masės indekso pokyčius ir per kelias savaites pagerina hemoglobino kiekį. Kai keto verčia kūną išgauti energiją iš organizme esančių riebalų, kalorijos sudeginamos esant ramiam poilsiui ir dėl to prarandame papildomus centimetrus nuo pradinių kūno riebalų.

Keto galima vykdyti bet kur

Jei laikysitės standartinės amerikietiškos dietos, atsisakyti angliavandenių gali būti užduotis. Bet jei esate sutelktas į sveiką gyvenimą, galite valgyti keto maistą bet kur. Šio valgymo plano galima sėkmingai laikytis tol, kol viskas paprasta. Jums tiesiog reikia paklausti, ko norite. Valgyti galite net tada, kai norite laikytis keto. Be to, keliaujant galima lengvai laikytis keto protokolo. Keto gėrimų galite lengvai rasti, pavyzdžiui, ketogeninės arbatos ar kavos. Keto taip pat leidžia pakuoti užkandžius ilgų kelionių metu. Jei norite laikytis šio valgymo plano, atostogų metu nereikia būti alkanam.

Išvada

Prieš pradedant keto dietą, reikia kreiptis į gydytoją ir patikrinti, ar turite problemų, dėl kurių gali kilti sveikatos problemų. Jei kyla problemų pradedant visaverte keto mityba, galite pradėti nuo lengvų keto patiekalų ir palaipsniui judėti pagal planą. Norint sumažinti šį papildomą svorį ir susitvarkyti, keto mityba pasirodė esanti sėkminga.