Kodėl bekonas toks brangus? Štai kodėl ir ką galime padaryti

Šoninė yra vienas iš labiausiai mėgstamų maisto produktų Šiaurės Amerikoje. Niekada nerasite žmogaus, kuris būtų laimingesnis, kai suvalgys gerą, traškų šoninės gabalėlį. Beveik kiekvienas, kuris nėra veganas, mato džiaugsmą pusryčiams suvalgyti keletą traškių riekelių.

Tačiau kai šoninę gausite iš tikrai gero mėsininko, kaina bus kiek didesnė nei tikėjotės. Maisto prekių parduotuvėje yra lašinių, kurie yra daug pigesni, tačiau daug aukojama dėl kokybės. Bekonui naudojamas kiaulienos pilvas, kuris laikomas vertingiausia kiaulės dalimi.

Taigi pakalbėkime apie tai, kodėl šoninė tokia brangi, ir mėgaukitės šiuo gardžiu mėsos gabalėliu dar labiau.

bekonas brangus

Turinys

Rodyti

Kodėl bekonas toks brangus?

Šoninė brangi, nes gali būti gaminama tik iš kiaulienos pilvo, o už vieną kiaulienos pilvą turi būti paskersta visa kiaulė. Yra labai didelė pasiūlos paklausa, kuri iš tikrųjų negali jos patenkinti.

Pagrindinė to priežastis yra ta, kad bekonas tapo labai populiarus šalyse, kuriose anksčiau jo nebuvo, todėl padidėjo bendra jo kaina.

Be viso šito, bekonas užtrunka šiek tiek laiko išgydyti ir rūkyti, o tokio tipo produktas visada bus brangus.

Trumpai tariant, gerą, kokybišką šoninę pagaminti reikia laiko ir galima pagaminti tik iš vienos kiaulės dalies. Toliau išsamiai išnagrinėsime šias priežastis, nes galbūt rasime viso to sprendimą.

Gydo, sūrymus ir rūkymą

Rūkymas šoninei daugeliui žmonių suteikia labiau priklausomybę sukeliantį skonį. Šoninė pati savaime skani, o dėl riebalų tikrai niekada neišsausėja.

Geriau turėti mažesnį, nuoseklesnį šoninės gabalėlį nei didesnį bekono gabalėlį, kuris neturi dūmų ir daug sumažina. Norint tinkamai išrūkyti kiaulienos pilvo gabalėlį, reikia bent jau silpno skonio, kad skonis būtų tinkamas.

Sužinosite, kad tai padaryta, kai mėsos kraštai atrodys kitaip nei mėsos centras.

Mėsos sūdymas taip pat yra procesas, kuris gali užtrukti ilgai. Mėsininkas nusprendžia, kada naudoti šlapią ar sausą gydymą. Tačiau jei jie nuspręs išdžiovinti, prireiks savaičių, kol gaus norimą skonį.

Kai kas nors užtrunka tiek ilgai, to maisto gamintojas turi pakelti kainą, kad kompensuotų prarastą laiką, kai jis neparduodamas produkto. Bekonas taip pat turi didelę paklausą dešimtmečius, todėl būtų kvaila, jei jie nepadidintų to produkto kainos.

Dideli, ploni šoninės gabalai naudoja labai pigius procesus, kad jų produktas patektų į parduotuvių lentynas. Jie naudoja skystus dūmus, kurių galutiniame produkte tikrai neparagausite.

Dažnai galite pamatyti mažytes skylutes, naudojamas dūmams įleisti, o tai pablogina mėsos kokybę. Palyginti su aukštesnių rūšių šonine, tai labai susitrauks. Juo siekiama kainos taško, už kurį paprastas žmogus yra pasirengęs mokėti, ir dauguma vis tiek mėgaujasi tais lašinių gabalėliais, kai nueina į bakalėjos parduotuvę.

Taip pat skaitykite: 3 skirtumai tarp Prosciutto, Pancetta ir Bacon

Ne visi lašiniai yra kokybiški

Šoninės kokybę išlaikyti daug sunkiau nei kitų rūšių mėsos. Tai nėra amžinai trunkantis dalykas, o pirkėjai turi jį nusipirkti per kelias dienas, nes jie nori sočiųjų lašinių, kurie būtų geriausios kokybės.

lašinių

Užšaldymas visada yra galimybė, tačiau tada kokybė žymiai sumažėja. Puiku, jei šoninę galite pasigaminti patys. Vis dėlto sulauktumėte kritikos, jei restorane patiektumėte anksčiau šaldytą šoninę.

Šoninė turi daugiau riebalų nei kitų rūšių mėsa, kuri netinka, kai norisi ją atšildyti. Jame yra natūralūs skysčiai liesoje šoninės dalyje ir riebalai, kurie atšalus tampa standūs ir standūs.

Dėl to labai sunku tinkamai paruošti jį tolygiai, kai greitai užšaldote. Ekspertai tai labai pastebi, kai žiūri į bakalėjos parduotuvėje parduodamą šoninę. Daugelis žmonių mato, kaip liesos lašinių dalys šiek tiek plyšta ir trūksta bendros kokybės kontrolės.

Kai gauni šoninės griežinėlius iš mėsinės ar geresnės bakalėjos parduotuvės. Pastebite, kad juostelės laikosi daug geriau nei kitų rūšių šoninės. Jis tikrai išlieka kartu, o nuo liesos mėsos dalių nesimato.

Net ir grynai estetiniu požiūriu jis daug patrauklesnis paprastam žmogui, kuris mato pigesnę versiją. Lyginant pigų šoninės gabalą ir brangų šoninės gabalą, brangesnis paprastai atrodo daug patrauklesnis, bent jau žalias.

Taip pat skaitykite: Ar jums reikia aliejaus norint virti šoninę?

Didelė paklausa, palyginti maža pasiūla

Nepaneigiama, kad per pastaruosius kelerius metus šoninės paklausa labai išaugo. Šoninės skonis daugeliui žmonių yra tiesiog patrauklus, kai jis pagamintas teisingai ir puikiai dera su daugeliu dalykų. Jei kas nors nori gaminti makaronus ir nori suteikti sodrumo, pjaustyta šoninė yra puikus būdas tai padaryti.

Šoninė yra klasikiniuose sumuštiniuose, kuriuos paprastas žmogus mėgsta. Nesvarbu, ar tai būtų standartinis pusryčių sumuštinis, BLT, ar tiesiog naudojamas kaip gabalėlis, suteikiantis traškumo konkrečiam sumuštiniui. Labai nedaugelis ne veganų mano, kad šoninė yra blogas dalykas, kurį reikia įtraukti į patiekalą dėl skonio.

Traški šoninė labai geidžiama, bet sunkiai pagaminama, nes labai lengvai dega. Gaminant jį keptuvėje, sunku rasti saldžiąją vietą, kad jis nebūtų per riebus, bet ir nesudegtų.

Tinkamai paruoštas, jis puikiai papildys salotas, įprastą pusryčių lėkštę, susmulkintas ir sumaišytas su makaronais ar ryžiais. Kai jis sudeginamas arba per riebus, maistas tampa per sodrus arba skonis sugenda, nes šoninė buvo sudeginta.

Paprastai jūs galite pasiekti tobulą lygį arba traškumą tiesiog įdėję į panini presą.

Šoninė paprastai būna labai riebi, bet tuos riebalus galite naudoti ir kitiems patiekalams, kuriuos norėtumėte gaminti. Pavyzdžiui, lankstiems buritams reikia riebalų, kad jie surištų aplink tai, ką jie dengia.

Jei turite šoninės, galite lengvai ją virti ir sumaišyti su burito, kad suteiktumėte restorano kokybę. Taip pat galite jį naudoti bulvių košei, sausainiams, spragėsiams, kaip glajų prie picos plutos ar bet ko kito, ko tik širdis geidžia.

Šoninės pakaitalai mėsos pagrindu

Galime arba papildomai mokėti už šoninę, arba ieškoti alternatyvių kiaulienos gabalų. Ko turėtume ieškoti, yra kažkas, kas turi šiek tiek riebalų, todėl pažvelkime į kelis pavyzdžius.

Kalakutienos šoninė

Nors ir nebus tokio paties skonio kaip kiaulienos šoninė, kalakutienos šoninė yra labai geras pakaitalas. Jame yra riebalų, mėsos, panašaus skonio ir jis gražiai apskrus.

Pancetta

Nors pancetta nėra šoninė, ji taip pat yra riebaluota ir labai gražiai traška. Jį galite rasti kubeliais arba plonais griežinėliais, kaip ir šoninę.

pancetta

Kaizeris

Rytų Europos bekono versija, todėl galite rasti specializuotose parduotuvėse. Jis nėra toks ilgas ir plonas, o iš tikrųjų yra storos, ilgos plokštės, kurios yra daugiau aukštos nei plačios. Skonio labai panašus, teks pjaustyti patiems.

Kanados šoninė

Kitaip žinomas kaip nugarinė šoninė, šios rūšies mėsos dalis yra platesnė, o aplink kraštus – balti riebalai. Tiesa, jis skiriasi nuo įprastos šoninės, bet savo skoniu labai artimas.

Kumpis

Jame nebus riebalų, kurių gausite šoninėje, ir jis gali būti ne taip pat traškus, bet gausite tą patį rūkytos ir vytintos skonį, kokį turi šoninė. Tai tikrai priklauso nuo to, ką gaminate.

Gerai, tai buvo viskas, ką galėjome pagalvoti. Tikimės, kad turite gerų idėjų ir pakaitalų.