Kiek baltymų kiaušinyje ir 11 maisto produktų, kuriuose daugiau baltymų

Neabejotina, kad kiaušiniai yra puikus kelių svarbių vitaminų ir mineralų šaltinis. Jie taip pat yra vienas iš geriausių baltyminių maisto produktų, nors baltymų kiekis kiaušinyje gali svyruoti atsižvelgiant į jo dydį ir į tai, ar jame yra baltumo ir trynio.

Kiaušiniai buvo siejami su keletu naudos sveikatai, kurių daugelis tiesiogiai susiję su įspūdingu baltymų kiekiu. Tačiau yra daugybė kitų maisto produktų, kurie gali tiekti tą patį baltymų kiekį – jei ne daugiau – kiekvienoje porcijoje.

Pažvelkime atidžiau į tai, kiek baltymų yra kiaušinyje, kiek baltymų yra kiaušinio baltyme ir kai kurių kitų baltymų turinčių maisto produktų, kuriuos galite lengvai pridėti prie savo dietos.

Kiek baltymų turi kiaušinis?

Baltymai yra svarbūs keliems sveikatos aspektams, įskaitant audinių atstatymą, raumenų augimą, imuninę funkciją ir dar daugiau.

Taigi, kiek kiaušinyje yra baltymų? Konkretus kiekis gali skirtis priklausomai nuo kelių skirtingų veiksnių, įskaitant kiaušinio dydį, tačiau paprastai kiekviename kiaušinyje yra nuo 5 iki 8 gramų baltymų.

Štai kiek baltymų yra keliuose skirtingų dydžių kiaušiniuose:

 • Mažas: 4,8 gramo
 • Vidutinis: 5,5 gramo
 • Didelis: 6,3 gramo
 • Labai didelis: 7 gramai
 • Jumbo: 7,9 gramo

Palyginimui, daugumai žmonių reikia 0,8–1,2 gramo baltymų vienam kūno svorio kilogramui. Tai reiškia, kad žmogus, sveriantis, pavyzdžiui, 150 svarų arba 68 kilogramus, turėtų siekti gauti 54–82 gramus baltymų per dieną.

Kiaušinio baltymas prieš kiaušinio trynį

Kiaušinis susideda iš dviejų dalių: kiaušinio baltymo ir kiaušinio trynio, kurie abu turi skirtingą maistinių medžiagų rinkinį.

Baltymų kiekis kiaušinio baltyme gali skirtis nuo baltymų kiekio kiaušinio trynyje, todėl aptariant kiaušinių maistinę vertę svarbu suprasti skirtumą.

Kiaušinių baltymai sudaro šiek tiek daugiau nei pusę viso kiaušinio baltymų, todėl kiaušinių baltymų miltelių papildai paprastai gaminami iš kiaušinių baltymų, o ne iš trynio.

Nors 1 kiaušinio baltyme yra apie 3,6 gramo baltymų, virtuose kiaušiniuose, kuriuose yra ir baltymo, ir trynio, yra apie 6,3 gramų. Ir atvirkščiai, viename dideliame kiaušinio trynyje yra 2,7 gramo baltymų, tai yra apie 43 procentus viso baltymų kiekio.

Nors kiaušinių baltymuose yra daugiau baltymų, dauguma kitų kiaušinyje esančių maistinių medžiagų iš tikrųjų yra trynyje. Kiaušinių tryniuose yra daugiau riebalų, seleno, fosforo, vitamino B12, vitamino A, vitamino D, folatų ir riboflavino.

Pažymėtina, kad kiaušinių tryniuose taip pat yra daugiau cholesterolio su maistu. Tyrimai rodo, kad dietinis cholesterolis daugeliui sveikų suaugusiųjų neturi jokio poveikio cholesterolio kiekiui kraujyje arba neturi jokio jo, tačiau kai kurie žmonės gali būti jautresni cholesterolio kiekiui su maistu ir jiems reikia atsižvelgti į suvartojamą maistą.

Nauda sveikatai

Žvaigždžių maistinių medžiagų dėka kiaušiniai buvo susieti su daugybe galingų naudos sveikatai. Tiesą sakant, tyrimai rodo, kad kiaušinių įtraukimas į dietą gali pagerinti odos sveikatą, padidinti svorio kritimą, sustiprinti smegenų veiklą ir dar daugiau.

Kai kurie iš pagrindinių kiaušinių privalumų yra:

 • Sumažina širdies ligų riziką
 • Gali padėti išvengti ligų
 • Gerina akių sveikatą
 • Padidina svorio kritimą
 • Palaiko kepenų funkciją
 • Palaiko smegenų sveikatą
 • Saugo odą

Susijęs: Kiaušinių kolagenas naudingas jūsų sąnariams ir odai

11 maisto produktų, kuriuose yra daugiau baltymų nei kiaušinyje

1. Kaulų sultinys

Kaulų sultinys, kuriame gausu maždaug 20 gramų baltymų vienoje porcijoje, yra puikus priedas prie daug baltymų turinčios dietos. Be baltymų, šiame supermaiste yra daug kolageno, gliukozamino ir chondroitino, kurie yra svarbūs siekiant optimizuoti sąnarių sveikatą.

2. Laukinė sugauta lašiša

Lašiša yra puikus baltymų šaltinis ir vienoje trijų uncijų porcijoje yra daugiau nei 21 gramas. Be to, jis taip pat trykšta omega-3 riebalų rūgštimis – širdžiai naudinga riebalų rūšimi, kuri yra svarbi širdies sveikatai, smegenų veiklai, vaisiaus augimui ir vystymuisi.

3. Avinžirniai

Viename puodelyje avinžirnių dideliame kiaušinyje yra daugiau nei dvigubai didesnis baltymų kiekis, o kiekviename puodelyje – 14,5 gramų. Negana to, avinžirniai taip pat teikia daugybę kitų svarbių mikroelementų, įskaitant manganą, folatą, geležį, fosforą ir varį.

4. Vištiena

Vištiena, kaip vienas populiariausių baltyminių maisto produktų, yra mitybos pagrindas daugeliui namų ūkių visame pasaulyje. Nors tikslus baltymų kiekis vištienoje gali priklausyti nuo supjaustymo ir kepimo būdo, trijose uncose virtos vištienos krūtinėlės yra apie 26 gramai baltymų.

Kiekvienoje porcijoje vištienoje taip pat yra nemažas kiekis niacino, seleno, vitamino B6 ir fosforo.

5. Tempeh

Šis fermentuotas sojos produktas yra puikus augalinės kilmės baltymų šaltinis, kiekvienoje 3 uncijos porcijoje yra 15,3 gramo. Tempeh taip pat yra daug žarnyną skatinančių prebiotikų ir maistinių medžiagų, įskaitant manganą, fosforą ir riboflaviną, asortimentą.

6. Kvinoja

Kvinoja yra vienas iš nedaugelio augalinės kilmės ingredientų, kuris laikomas visaverčiu baltymu, o tai reiškia, kad jame yra visos devynios būtinos jūsų organizmui amino rūgštys.

Virtoje kinoje taip pat yra daugiau kaip 8 gramai baltymų kiekviename puodelyje kartu su daugybe skaidulų, magnio, fosforo ir folatų.

7. Varškė

Universalus, kvapnus ir skanus, varškės įtraukimas į dietą yra paprastas būdas padidinti baltymų kiekį. Kiekviename puodelyje yra 28 gramai baltymų, todėl jie lygūs kitiems baltyminiams maisto produktams, pavyzdžiui, vištienai ir žuviai.

Tai taip pat yra geras kalcio, fosforo ir vitamino B12, taip pat daugelio kitų svarbių vitaminų ir mineralų šaltinis.

8. Graikiškas jogurtas

Graikiškas jogurtas yra tirštas, kreminis ir pilnas būtinų maistinių medžiagų. Kiekvienoje porcijoje yra supakuota 11 gramų baltymų ir daug kalcio, kalio ir vitamino B12.

Kai tik įmanoma, būtinai rinkitės nesaldų graikišką jogurtą ir įmaišykite savo pasirinktus vaisius bei natūralius saldiklius, kad pagerintumėte skonį.

9. Lęšiai

Lęšiai, glaudžiai susiję su kitais ankštiniais augalais, tokiais kaip pupelės ir žirniai, yra labai maistingi ir turtingi baltymų. Viename puodelyje virtų lęšių yra 18 gramų baltymų, taip pat tonos skaidulų, folatų, magano, geležies ir fosforo.

Lęšiai taip pat yra nebrangūs, universalūs ir lengvai įtraukiami į įvairius patiekalus ir receptus.

10. Maistinės mielės

Maistinės mielės yra populiarios tarp veganų ir vegetarų dėl savo firminio sūrio skonio ir žvaigždžių maistinių medžiagų.

Dviejuose šaukštuose yra 8 gramai baltymų, be to, tai yra puikus kelių kitų vertingų maistinių medžiagų šaltinis, įskaitant B grupės vitaminus, tokius kaip vitaminas B12, tiaminas, riboflavinas ir vitaminas B6.

11. Žolinė jautiena

Jautiena ir ypač žole šeriama jautiena yra nepaprastai maistingų medžiagų. Nors tikslus baltymų kiekis gali skirtis, atsižvelgiant į mėsos išpjovą, trijų uncijų virtos jautienos porcija gali suteikti apie 23 gramus baltymų.

Kiekvienoje jautienos porcijoje taip pat yra daug cinko, seleno ir vitamino B12.

Paskutinės mintys

 • Baltymų kiekis kiaušinyje gali skirtis, atsižvelgiant į kelis skirtingus veiksnius, įskaitant kiaušinio dydį.
 • Be to, baltymų kiekis kiaušinio baltyme ir kiaušinio trynyje taip pat gali skirtis. Kiaušinių baltymuose yra daugiau baltymų, kiaušinių tryniuose paprastai yra daugiau svarbių mikroelementų.
 • Kiaušiniai buvo siejami su keletu naudos sveikatai, įskaitant pagerintą akių sveikatą, geresnę smegenų funkciją, padidėjusį svorio kritimą ir dar daugiau.
 • Tačiau yra keletas maisto produktų, kuriuose yra daugiau baltymų nei kiaušiniuose, įskaitant kaulų sultinį, laukinės sugautos lašišos, avinžirnių, vištienos ir tempeh, kartu su daugeliu kitų.
 • Mėgaukitės kiaušiniais kartu su įvairiais kitais daug baltymų turinčiais maisto produktais kaip sveikos, suplanuotos dietos dalimi.