Jūsų sveikatos patikrinimas: ar keto dieta jums tinka?

Savaitinis naujienas

Geriausias iš Šeštadienio vakaro paštas į savo pašto dėžutę!

„Jūsų sveikatos patikrinimas“ yra mūsų internetinė rubrika, kurią parašė dr. Douglasas Zipesas, tarptautiniu mastu pripažintas kardiologas, profesorius, autorius, išradėjas ir autoritetas širdies ritmo ir elektrofiziologijos srityje. Dr. Zipesas taip pat prisideda Šeštadienio vakaro paštas spausdinimo žurnalas. Prenumeruoti gauti apgalvotų straipsnių, naujos grožinės literatūros, sveikatos ir sveikatingumo patarimų bei brangakmenių iš mūsų archyvo.

Užsisakykite naują daktaro Zipeso knygą, Lokio pažadas.

Paskutinėje skiltyje rašiau apie pertraukiamo pasninko, pakeitusio organizmo metabolizmą, deginant ketonus, o ne gliukozę, naudą. Pakartotinis nevalgymas lėmė ne tik svorio mažėjimą, bet ir ilgalaikius prisitaikymo atsakus, kurie padėjo kovoti su diabetu, atsparumu insulinui, atminties praradimu ir net vėžiu. Tada kyla natūralus klausimas, ar valgant dietą, kurioje gausu ketonų, gaunama panaši nauda.

Ketogeninė mityba yra riebi, mažai angliavandenių turinti mityba, priverčianti organizmą deginti riebalus, o ne angliavandenius. Iš pradžių ketogeninė mityba buvo naudojama vaikų atspariai epilepsijai gydyti, todėl svorio metimas buvo palaikomas ketogenine mityba, makaronus, duoną ir cukrų pakeičiant mėsa, vištiena, žuvimi, vėžiagyviais, kiaušiniais, sūriu ir riešutais. Tačiau, išskyrus svorio netekimą dėl kalorijų apribojimo ir galbūt tam tikrą naudą diabetu sergantiems pacientams, nėra nuoseklių mokslinių įrodymų, kad ši mityba turėtų kokių nors kitų privalumų. Tiesą sakant, ketogeninė mityba gali padidinti mažo tankio lipoproteinų (blogojo) cholesterolio kiekį, o tai yra nepageidaujamas rezultatas.

Svarbesnė už kiekį gali būti suvartojamų angliavandenių ar riebalų kokybė. Mitybos analizės metu, kuriame dalyvavo daugiau nei 37 000 žmonių, tyrėjai nustatė, kad nesveikos mažai angliavandenių turinčios ir mažai riebalų turinčios dietos buvo susijusios su didesniu bendru mirtingumu, o sveikos mažai angliavandenių ir neriebios dietos buvo susijusios su mažesniu bendru mirtingumu.

Pavyzdžiui, kaskart padidėjus 20 procentilių nesveiko dietos, kurioje yra mažai angliavandenių ar mažai riebalų, bendras mirtingumas padidėjo 6–7 procentais. Kiekvienas sveikos dietos, kurioje yra mažai angliavandenių ar mažai riebalų, padidėjimas 20 procentilių, bendras mirtingumas sumažėjo 9–11 procentų. Sveika mityba, susijusi su geresniu išgyvenimu, turėjo daug augalinių baltymų ir nesočiųjų riebalų bei mažai angliavandenių iš rafinuotų grūdų, pridėto cukraus ir krakmolingų daržovių.

Be dietos, sveiki įpročiai gali lemti gyvenimo trukmę be didelių lėtinių ligų. Sveiki įpročiai yra nerūkymas, svorio kontrolė (kūno masės indeksas 18,5–24,9 kg / m2), intensyvus fizinis aktyvumas ir saikingas alkoholio vartojimas. Moterys, kurios 50 metų amžiaus praktikavo keturis ar penkis iš šių sveikų įpročių, vidutiniškai gyveno 34,4 metų daugiau be diabeto, širdies ir kraujagyslių ligų ir vėžio, palyginti su 23,7 sveikais metais tarp moterų, kurios nesinaudojo nė vienu iš šių sveikų įpročių. Vyrai, praktikuojantys keturis ar penkis sveikus įpročius, būdami 50 metų, gyveno 31,1 metų be lėtinių ligų, palyginti su 23,5 metų tarp vyrų, kurie nepraktikavo nė vieno.

Kiti sveiki įpročiai

Be šių penkių, norėčiau pridėti dar keletą tokių pavyzdžių:

1) gauti svarbių skiepų nuo gripo, tymų ir kitų ligų

2) vengti garų

3) vengti vadinamųjų nuodingųjų sulčių, nes jos neturi įrodytos naudos ir perdirbimo metu iš tikrųjų praranda skaidulas, kurios yra sveikiausia vaisių ar daržovių dalis

4) gerti sveiką vandentiekio vandenį, o ne vandenį, papildytą įvairiais ingredientais, teigiančiais naudą sveikatai, nes nėra įrodymų, kad jie pagerina sveikatą, yra brangūs (vandentiekio vanduo kainuoja apie 50 centų per metus; vanduo buteliuose – apie 1400 USD per metus), plastikas teršia aplinka, o kai kurie patenka į mūsų kūnus.

Galėčiau dar išplėsti sąrašą, bet esu tikras, kad jūs gaunate pranešimą. Atsižvelgdami į aukščiau aptartą informaciją ir imdamiesi veiksmų, galite padaryti didelę įtaką savo sveikatai – be brangios medicinos pagalbos.

Būkite savo gydytoju ir kontroliuokite savo sveikatą.

Paveikslėlis: „Shutterstock“

Tapkite „Saturday Evening Post“ nariu ir mėgaukitės neribota prieiga.
Prenumeruokite Dabar