Keptuvėje kepta baravykė

Kiršlys – skani ir sveika jūros žuvis. Muliažuvėje gausu vitaminų, mikro- ir makroelementų, todėl šią žuvį reikėtų įtraukti į šeimos mitybos racioną. Čia pateikiamas keptuvėje kepto baravykėlio receptas. Žuvis gaunasi traški, traški išorėje ir labai sultinga, skani viduje. Išbandykite pagal šį receptą pagamintą keptą baravyką, manau, kad patiekalas jums labai patiks!

Sudedamosios dalys

Kad paruoštumėte keptuvėje keptą baravyką, jums reikės:

 • karšis – 1 vnt. (žuvies svoris 1,4 kg);
 • druskos, maltų juodųjų pipirų, prieskonių – pagal skonį;
 • 1/2 citrinos sulčių;
 • miltai – 100 g;
 • augalinis aliejus – 3-4 šaukštai.

gaminimo procesas

 1. Pirmiausia žuvį nuplauname šaltu vandeniu ir nuvalome nuo žvynų. Išvalykite karosą, peiliu braukdami nuo uodegos iki galvos. Išvalytą žuvį nuplaukite, kad nusiplautų visi žvyneliai.
 2. Nupjaukite galvą, uodegą ir pelekus. Žuvį išdarinėkite ir dar kartą nuplaukite po šaltu vandeniu. Nusausinkite žuvies skerdeną popieriniais rankšluosčiais.
 3. Tada supjaustykite žuvį porcijomis (kaip jums patinka). Pjaustau maždaug 3-4 cm pločio griežinėliais.
 4. Sudėkite baravykų gabalėlius į dubenį, pagal skonį pasūdykite ir papipirinkite, pabarstykite mėgstamais prieskoniais (aš naudojau Adygėjos prieskonius). Žuvį apšlakstykite citrinos sultimis. Paliekame žuvį sūdyti ir marinuoti citrinos sultyse ir prieskoniuose, apie 40-50 minučių.
 5. Kai laikas baigsis, miltus supilkite į lėkštę. Kiekvieną žuvies gabalėlį iš visų pusių apvoliokite miltuose.
 6. Įkaitinkite keptuvę ant vidutinės ugnies, įpilkite augalinio aliejaus. Kai tik aliejus įšyla, sudėkite į keptuvę baravykų gabalėlius.
 7. Tuomet kepkite ant vidutinės ugnies, retkarčiais apversdami, kol iš visų pusių apskrus (apie 15 minučių). Kepimo laikas gali skirtis, priklausomai nuo gabalėlių storio ir žuvies dydžio.
 8. Kai žuvis bus paruošta, išimkite ją iš keptuvės ir sudėkite ant lėkštės. Keptą baravyką patiekite su virtomis bulvėmis, ryžiais, bulvių koše arba keptomis daržovėmis. Žuvis gaunasi su rausva, traškia, apetitą žadinančia plutele ir sultingu vidumi – labai skanu, išbandykite!
 9. Gero apetito, draugai!