Kaip kepti karšius keptuvėje

Žuvis yra universalus produktas, kurį mėgsta daugelis žmonių. Ir tai yra pelnyta, nes žuvis yra skani ir labai sveika. Iš jo galima paruošti daugybę patiekalų. Šiandien siūlau pasigaminti karšį – populiariausią gėlavandenę žuvį. Šios žuvies mėsa labai skani, sultinga, tačiau joje yra daug smulkių kaulų. Papasakosiu, kaip kepti karšius keptuvėje, kad mažų kaulų būtų mažiau, o žuvis būtų sultinga ir skani. Ši žuvis visada patiekiama su žalumynais ir keptais svogūnais. Pabandykite!

Sudedamosios dalys

Karšiams kepti keptuvėje reikės:

 • Karšis – 3 vnt;
 • druskos, pipirų, citrinos sulčių – pagal skonį;
 • Kvietiniai miltai (galite pakeisti kukurūzų miltais, manų kruopomis arba džiūvėsėliais);
 • kepimui skirto aliejaus.
 • Patiekti:
 • svogūnai – 2 vnt;
 • žalumynai (krapai, petražolės) – 2-3 šakelės.

Maisto gaminimo procesas

 1. Kepamiems karšiams ruošti visada naudoju šviežią žuvį.
 2. Iš žuvies pašalinkite žvynus ir vidurius, nuo galvos nuimkite žiaunas.
 3. Gerai nuplaukite tarakonus po tekančiu vandeniu, pašalinkite juodą plėvelę iš vidaus. Jei žuvis didelė, galite ją supjaustyti gabaliukais. Žuvies paviršiuje (iš abiejų pusių) peiliu padarykite aštrias įpjovas skersai nuo nugaros iki pilvo (ne per giliai, kaip nuotraukoje), kad kepant nesimatytų smulkių kaulų.
 4. Tada žuvies vidų ir išorę pasūdykite, apšlakstykite pipirų ir citrinos sulčių mišiniu ir palikite marinuotis 15-20 minučių.
 5. Duonai kepti naudojau kvietinius miltus. Apvoliokite karas iš abiejų pusių miltuose.
 6. Įkaitinkite keptuvę, įpilkite į ją apie 2-3 šaukštus augalinio aliejaus ir sudėkite į miltus apvoliotus karšius.
 7. Kepkite karas ant vidutinės ugnies po 4-5 minutes iš kiekvienos pusės, neuždengdami keptuvės dangčiu (kol gražiai apskrus).
 8. Iškeptus karšius iš keptuvės perkelkite ant popierinio rankšluosčio. Norėdami patiekti, kitoje keptuvėje augaliniame aliejuje apkepkite susmulkintus svogūnus, kol taps auksinės spalvos. Skanią ir sultingą skerdeną apibarstykite kepintais svogūnais ir smulkiai pjaustytomis žolelėmis ir patiekite.
 9. Gero apetito!