Saldūs tinginiai koldūnai

Norėčiau pasidalyti gardžių tinginių koldūnų receptu. Juos patiekiame su saldžiu cukraus ir smulkintų džiūvėsėlių trupiniu. Kai buvau labai maža, mama man juos gamindavo būtent taip. Ji gamindavo sūrią trupinių versiją. Trupiniais galima apibarstyti ne tik koldūnus, bet ir makaronus. Saldūs tinginiai koldūnai ruošiami labai paprastai, patiekalas gaunasi labai skanus ir gražus.

Sudedamosios dalys

Saldiems tinginiams koldūnams paruošti (2 porcijoms) reikia:

 • 250 g varškės;
 • 80 gr miltų;
 • 1 kiaušinis;
 • 1/2 šaukštelio cukraus;
 • 1/2 šaukštelio druskos.
 • Cukraus trupiniams:
 • 30 g sviesto;
 • 3 šaukštai džiūvėsėlių arba smulkintos duonos;
 • 1 valgomasis šaukštas cukraus.

Maisto gaminimo procedūra

 1. Sumaišykite varškę su kiaušiniu.
 2. Varškę sumaišykite su kiaušiniu, suberkite cukrų, druską ir miltus.
 3. Suberkite cukrų, druską, miltus ir išminkykite minkštą tešlą. Tinginių koldūnų tešla bus šiek tiek lipni prie rankų. Stenkitės į tešlą neįdėti per daug miltų, jei reikia, naudokite nedidelį kiekį, kad suformuotumėte koldūnus.
 4. Užminkykite minkštą tešlą. Tinginių koldūnų tešla bus šiek tiek lipni prie rankų. Nedėkite į tešlą per daug miltų, jei reikia, naudokite nedidelį kiekį, kad suformuotumėte koldūnus.
 5. Padalykite tešlą į 2 dalis. Kiekvieną tešlos dalį iškočiokite ant lengvai miltais pabarstyto stalo ir suformuokite dešrą. Varškės tešlą supjaustykite porcijomis.
 6. Padalykite tešlą į 2 dalis. Ant lengvai miltais pabarstyto paviršiaus iškočiokite kiekvieną tešlos gabalėlį ir suformuokite dešrelę. Varškės tešlą supjaustykite porcijomis.
 7. Į verdantį vandenį sudėkite tešlos gabalėlius. Užvirinkite vandenį, virkite dar 1-2 minutes, tada išimkite koldūnus ir nuvarvinkite į sietelį, kad nutekėtų skysčio perteklius.
 8. Į verdantį vandenį sudėkite tešlos gabalėlius. Užvirinkite vandenį, pavirkite dar 1-2 minutes, tada išimkite koldūnus ir nuvarvinkite į sietelį, kad nutekėtų skysčio perteklius.
 9. Trupinių įdarui keptuvėje ant vidutinės ugnies ištirpinkite sviestą, suberkite džiūvėsėlius (aš naudojau baltą duoną, susmulkintą blenderiu), cukrų ir maišydami kepkite, kol lengvai paruduos.
 10. Cukraus trupiniams keptuvėje ant vidutinės ugnies ištirpinkite sviestą, suberkite džiūvėsėlius (aš naudojau blenderiu susmulkintą baltą duoną), cukrų ir maišydami kepkite, kol lengvai paruduos. Į keptuvę su cukraus trupiniais sudėkite karštus virtus tinginius, išmaišykite arba pabarstykite cinamonu ar vaniliniu cukrumi.
 11. Į keptuvę su trupiniu cukrumi sudėkite karštus išvirtus koldūnus, išmaišykite arba pabarstykite cinamonu ar vaniliniu cukrumi.
 12. Galite patiekti skanius, nuostabiai saldžius koldūnus.
 13. Šiuos skanius, nuostabiai saldžius koldūnus galite patiekti ant stalo.