Sterilizavimas ir dezinfekavimas grožio salonuose ir spa

Sterilizacija, dezinfekavimas, sanitarija… ką tiksliai jie visi reiškia? Ir kaip turėtumėte juos praktikuoti savo kirpykloje, grožio salone ar nagų SPA centre?

Apskritai, taip pat ir jūsų salono sanitarijos praktika yra itin svarbi jūsų kirpyklai ar grožio salonui. Pagrindinė rizika yra kryžminė tarša – nuo savęs arba tarp klientų. Taigi, ką turite daryti, kad visi jūsų įrankiai būtų tinkamai dezinfekuoti, o salone būtų užtikrinta higiena? Ar pakanka juos pamerkti į mėlynos spalvos dezinfekavimo priemonės indelį?

Specialisto teigimu, iš tikrųjų reikia atlikti tris paprastus veiksmus: valyti, dezinfekuoti, džiovinti.

Įprasta klaidinga nuomonė, kad norint įrankius tik įmesti į stiklainį su mėlyna dezinfekcine priemone arba barikada, tereikia juos išvalyti. Iš tikrųjų tai tik vienas iš proceso etapų. Ne mažiau svarbu kruopščiai nuplauti įrankius švariame muiluotame vandenyje. Ne mažiau svarbus ir visiškas išdžiovinimas, nes taip užkertamas kelias bakterijų atsinaujinimui – tam tereikia švarios šluostės ir rankšluosčio.

Pradėkime nuo jų suskirstymo…

Sanitarija

Tai daugiau bendras terminas, kuris reiškia švarios, saugios ir sveikos aplinkos palaikymo procesus.
Jūsų salone tai reiškia, kad reikia užtikrinti, jog plaukų ir nagų atplaišos visada būtų sumetamos į šiukšliadėžę, nepalikti įrankių, dažnai plauti rankas, užtikrinti, kad salono drabužiai būtų švarūs ir pan.
Kai reikia tinkamai išvalyti salono įrankius, sanitarija reiškia, kad juos reikia reguliariai plauti šiltu vandeniu ir muilu, šepetėliu pašalinant visus matomus nešvarumus ir produktų sankaupas, o tada pereiti prie dezinfekavimo. Jei salone nesilaikysite tinkamos sanitarijos praktikos, tikėtina, kad jūsų dezinfekavimo priemonės bus mažiau veiksmingos, o bakterijos ir virusai gali daug greičiau daugintis.

Dezinfekcija

Dezinfekcija sunaikina daugumą, bet ne visas bakterijas ir grybelius, esančius ant įrankių paviršiaus.
Ne visos dezinfekcinės priemonės yra vienodai veiksmingos ir jos negalės sunaikinti labai atsparių bakterijų sporų ar virusų.
Be to, kad dezinfekcinės priemonės atliktų savo darbą kruopščiai, jas reikia naudoti tinkamai.

Salono dezinfekcija yra labai svarbi visų tipų salonams

Priemonės visada turėtų būti dezinfekuojamos ir dezinfekuojamos tarp kiekvieno kliento, kad būtų išvengta bakterijų plitimo.
Daugelis salonų įrankiams dezinfekuoti renkasi barikadų tirpalą. Tačiau vien to nepakanka.
Prieš dezinfekuojant įrankius, juos reikėtų reguliariai dezinfekuoti karštu muiluotu vandeniu. Tada juos reikėtų kruopščiai išdžiovinti ir laikyti švarioje vietoje.

Sterilizacija

Tai stipriausia valymo forma. Sterilizuojant pašalinamos visų formų bakterijos, grybeliai ir virusai, įskaitant jų sporas.
Tai svarbiausia įrankiams, kurie buvo naudojami pažeidus odos barjerą, pavyzdžiui, medicinos įstaigose.

Daugumai kirpyklų ir nagų salonų sterilizacija nėra būtina kasdien. Tačiau, jei dėl kokių nors priežasčių jūsų įrankiai vis dėlto liečiasi su žaizdomis, krauju ar infekuotu odos plotu, norėtumėte visiškai sterilizuoti susijusius įrankius galite naudodami sterilizavimo vokus