Garuose virti koldūnai su bulvėmis

Varenyky yra vienas iš labiausiai paplitusių ukrainiečių virtuvės patiekalų. Kiekvienam žmogui žodis „varenyky” sukelia ypatingas emocijas. Man asmeniškai jis kelia švelnumo, meilės ir gerumo jausmą. Juk kai buvome maži, šį patiekalą mums patiekdavo mama arba močiutė. Visi laukėme, kol būsime pakviesti prie stalo. Tai visada būdavo didelė šventė, į kurią susirinkdavo visa didelė šeima. Mums tai buvo tarsi šventė, nes klausėmės įdomių ir pamokančių giminaičių pasakojimų ir mėgavomės neįtikėtinu didelių garuose virtų koldūnų su įvairiais įdarais skoniu. Norėčiau pasidalyti garuose virtų koldūnų su bulvėmis receptu, nes man jie labiausiai patiko. Tai labai skanus patiekalas, išbandykite!

Sudedamosios dalys

Paruošti garuose virtų bulvių koldūnų reikės: 

Tešlai: 

 • 2,5 proc. tiršto pieno (arba neriebaus kefyro) – 250 ml;
 • miltai – 500 g;
 • kiaušinis – 1 vnt;
 • sodos – 2/3 šaukštelio;
 • druskos – 2 gr.
 • Įdarui:
 • bulvės – 500 gr;
 • šviežia nesūdyta šoninė – 200 gr;
 • svogūnai – 3 vnt;
 • druskos – 2 gr.

Metodas

 1. Šviežius nesūdytus riebalus supjaustykite nedideliais gabalėliais, sudėkite į įkaitintą keptuvę ir retkarčiais pamaišydami kepkite, kol taps auksinės spalvos (3-4 min.). Į dubenį sudėkite virtus spragėsius ir pusę riebalų.
 2. Šviežius nesūdytus riebalus supjaustykite nedideliais gabalėliais, sudėkite į įkaitintą keptuvę ir retkarčiais pamaišydami kepkite, kol taps auksinės spalvos (tai užtruks 3-4 minutes). Į dubenį supilkite virtus spragėsius ir pusę riebalų.Į keptuvę, kurioje virė spragėsiai, sudėkite nuluptus svogūnus, supjaustytus mažais kubeliais. Maišydami kepkite svogūnus ant vidutinės ugnies, kol taps auksinės spalvos (5-7 minutes). Svogūnus perpjaukite per pusę ir sudėkite į skrebučius.
 3. Į keptuvę, kurioje kepė kruopos, sudėkite nuluptus ir smulkiais kubeliais supjaustytus svogūnus. Maišydami kepkite svogūnus ant vidutinės ugnies, kol taps auksinės spalvos (5-7 minutes). Svogūną perpjaukite per pusę ir sudėkite prie krekenų.
 4. Nulupkite bulves, sudėkite jas į puodą, užpilkite šaltu vandeniu (vanduo turi būti bent 1 cm virš bulvių lygio) ir pastatykite ant ugnies. Užvirus, sumažinkite ugnį iki minimalios ir virkite, kol bulvės visiškai išvirs, neuždengdami. Patikrinkite, ar bulvės iškepusios, naudodami peilį, kuris turėtų lengvai prasiskverbti pro bulves. Kai bulvės išvirs, nusunkite vandenį ir sutrinkite jas iki vientisos tyrės.
 5. Bulves nulupkite, sudėkite į puodą, užpilkite šaltu vandeniu (vanduo turi būti bent 1 cm virš bulvių lygio) ir padėkite ant ugnies. Užvirus, sumažinkite ugnį iki minimalios ir virkite, kol bulvės visiškai išvirs, neuždengdami. Patikrinkite, ar bulvės iškepusios, naudodami peilį, kuris turėtų lengvai prasiskverbti pro bulves. Kai bulvės išvirs, nusunkite vandenį ir sutrinkite jas iki vientisos tyrės.
 6. Į bulvių košę pagal skonį įberkite druskos, tada įmaišykite keptuvėje likusius pakepintus svogūnus.
 7. Paragaukite ir pagardinkite bulvių košę druska bei įmaišykite keptuvėje pakepintus svogūnus.
 8. Nuotraukoje matomas paruoštas bulvių įdaras koldūnams.
 9. Bulvių koldūnų įdaras paruoštas nuotraukoje.
 10. Norėdami paruošti tešlą, į gilų dubenį supilkite kambario temperatūros pieną (arba neriebų kefyrą). Įmaišykite druską, sodą ir kiaušinį.
 11. Į kambario temperatūros dubenį supilkite pieną (arba neriebų kefyrą) ir užmaišykite tešlą. Įmaišykite druską, sodą ir kiaušinį.
 12. Kruopščiai išmaišykite plaktuvu.
 13. Kruopščiai išmaišykite vieliniu plakikliu. Į mišinį dalimis suberkite persijotus miltus. Persijoti miltai praturtinami deguonimi ir daro teigiamą poveikį tešlai.
 14. Į mišinį dalimis suberkite persijotus miltus. Persijojant miltus, jie praturtinami deguonimi ir daro teigiamą poveikį produktams.
 15. Po kiekvieno miltų įmaišymo kruopščiai išmaišykite juos silikonine mentele arba šaukštu, kad neliktų gumuliukų. Šiame etape geriausia neskubėti, o daryti tai lėtai ir švelniai.
 16. Po kiekvieno miltų įmaišymo kruopščiai išmaišykite silikonine mentele arba šaukštu, kad neliktų gumuliukų. Šiame etape geriausia neskubėti, o daryti tai lėtai ir švelniai.
 17. Tešla turi būti minkšta, plastiška ir nelipni prie rankų. Uždenkite skudurėliu ir palikite 10 minučių pailsėti.
 18. Tešla turi būti minkšta, plastiška ir nelipni prie rankų. Uždenkite servetėle ir palikite 10 minučių pailsėti.
 19. Kad būtų lengviau dirbti, iš visos tešlos atkirpkite nedidelį gabalėlį ir iškočiokite ant stalo maždaug 4 mm storio sluoksniu. Formele išpjaukite apskritimus (galite naudoti stiklinę). Apskritimo skersmuo nesvarbus – kuo jis didesnis, tuo didesni bus koldūnai.
 20. Kad būtų lengviau dirbti, atkirpkite nedidelį gabalėlį tešlos ir iškočiokite jį ant stalo maždaug 4 mm storio sluoksniu. Formele išpjaukite apskritimus (galite naudoti stiklinę). Apskritimo skersmuo nesvarbus – kuo jis didesnis, tuo didesni bus koldūnai.
 21. Į kiekvieno apskritimo vidurį įdėkite bulvių įdaro. Įdaro kiekį taip pat galite reguliuoti