„Bupleurum“ privalumai: padidinkite kepenų sveikatą ir kovokite su vėžiu

Bupleurum - daktaras Axas

Jei norite išvalyti kepenis ir pagerinti bendrą sveikatos būklę, yra viena žolė, išsiskirianti virš kitų. Aš kalbu apie bupleurumą, gerbiamą natūralų tradicinės kinų medicinos (TCM) vaistą, labai vertinamą dėl detoksikacijos gebėjimų daugiau nei 2000 metų.

Pagal TCM sveikatos ir ligų modelį laisvas qi ir kraujo tekėjimas yra sveikatos reikalavimas, o trukdomas qi ir kraujo tekėjimas – arba qi trūkumas – yra ligos priežastis. Sakoma, kad ši senovinė žolė išsklaido qi ir valo šilumą iš kepenų sistemos.

Be to, jo žolė savo šaknyse turi stiprių priešuždegiminių savybių ir istoriškai buvo naudojama visų rūšių kepenų sutrikimams, pavyzdžiui, cirozei, gydyti. Nustatyta, kad vaistažolių mišiniai, tokie kaip Xiao Chai Hu Tang („Sho-saiko-to“), kurių sudėtyje yra bupleurumo (tiksliausiai 16 proc.), Yra veiksmingi gydant hepatitą ir kepenų vėžį.

Jei tai nėra pakankamai įspūdinga, in vitro tyrimai taip pat parodė, kad ši žolė turi antivirusinių, hepatoprotekcinių, priešuždegiminių, antiproliferacinių (gali sustabdyti vėžinių ląstelių plitimą) ir chemoprevencinių (stabdo arba neleidžia vėžiui vystytis) savybių. (1)

Tai gali būti ne taip gerai žinoma kaip daugelis kitų žolelių, tačiau bupleurem tikrai turi įspūdingą istoriją ir tyrimus, patvirtinančius jo naudojimą. Skaitykite toliau, kad sužinotumėte viską apie šį dinamišką vaistažolių preparatą.

Kas yra Bupleurum?

Bupleurum (Bupleurum chinense, Bupleurum americanum arba Bupleurum falcatum) yra Apiaceae šeima. Tai dekoratyvinis augalas su subtiliais žalsvai geltonais žiedais ir pjautuvo formos lapais, panašiais į krapus ar pankolius. Po mažų žalsvai geltonų žiedų sankaupų, puošiančių augalą žydėjimo sezonu, seka maži, cilindro formos vaisiai.

Šio daugiamečio augalo šaknys yra ryškiai geltonos ir karčios, o šaknys dažniausiai naudojamos kaip vaistas.

Amerikos rūšys (Bupleurum americanum) galima rasti Pietvakarių Montanoje ir Šiaurės Vakarų Aidahe Bupleurum chinense yra žolė, kilusi iš Rytų Azijos ir Vidurio Europos.

Kai kurie įprasti šios žolelės pavadinimai yra chai hu, kiškio ausies šaknis, krūtinės vaško šaknis ir saiko. Veikliosios bupleurum šaknies sudedamosios dalys yra saponinai ir augaliniai steroliai.

Nauda sveikatai

1. Pagerina bendrą kepenų funkciją ir detoksikaciją

Kepenys yra didžiausias vidaus organas mūsų kūnuose ir yra atsakingas už daugybę gyvybiškai svarbių užduočių, įskaitant visų rūšių toksinų atsikratymą ir neutralizavimą. Kepenys taip pat gamina tulžį, kuri padeda organizmui įsisavinti ir tinkamai panaudoti riebalus ir riebaluose tirpius vitaminus.

Kepenų darbo palaikymas taip, kaip turėtų, yra kiekvieno žmogaus ir kiekvieno asmens sveikatos raktas. Yra daug įpročių ir aplinkos veiksnių, kurie kenkia kepenims, įskaitant alkoholio vartojimą, perdirbto maisto vartojimą, tam tikrų vaistų vartojimą ir taršą. Ši žolė geriausiai žinoma dėl savo sugebėjimo detoksikuoti kepenis ir pagerinti bendrą kepenų sveikatą. Tai neabejotinai yra viena iš geriausių vaistažolių vaistų kepenų funkcija, kuris apima tinkamą maistinių medžiagų konversiją ir pavojingų toksinų pašalinimą.

2. Apsaugo nuo cirozės ir kepenų vėžio ir gydo jį

Cirozė yra lėtai progresuojanti kepenų liga, kai sveikas kepenų audinys pakeičiamas randiniu audiniu, kuris blokuoja kraujo ir tulžies tekėjimą per kepenis ir neleidžia tinkamai veikti. Dažniausios cirozės priežastys yra per didelis alkoholio vartojimas, taip pat lėtinė hepatito C viruso infekcija. Jei liga yra pakankamai sunki, ji gali būti mirtina.

„Sho-saiko-to“ arba „Xiao Chai Hu Tang“ yra japonų vaistas, apimantis bupleurumą. Japonijos Osakos miesto universiteto medicinos mokykloje atlikti laboratoriniai ir gyvūnų tyrimai rodo, kad Sho-saiko-to turi apsauginį poveikį kepenims.

Vienas tyrimas parodė, kad ši vaistažolių formulė padėjo užkirsti kelią kepenų ląstelių karcinomų (kepenų vėžio) vystymuisi pacientams, kurie jau serga ciroze. (2) Tai yra milžiniška, jei manote, kad kepenų vėžiu sergantiesiems ciroze yra ypač daug.

3. Padidina antinksčių funkciją

Bupleurum buvo naudojamas kartu su saldymedžiu ir panaxu ženšenis padėti ir skatinti antinksčių veiklą. Tai buvo ypač naudinga tiems pacientams, kurie anksčiau vartojo kortikosteroidus ilgai, o tai labai kenkia antinksčių sveikatai. (3) Padėdamas antinksčiams, bupleurum gali padėti harmonizuoti kūną ir pagerinti energijos lygį kovojant su antinksčių nepakankamumu.

Ką reikia žinoti apie bupleurum - daktaras Axas

4. Palengvina epilepsijos epizodus

Kitas stebinantis, tačiau nuostabus atradimas yra „Bupleurum“ potencialas padėti sergantiems epilepsija. Epilepsija yra sutrikimas, kai sutrinka nervų ląstelių veikla smegenyse, sukelia traukulius. Bupleurum yra įtrauktas į dvi panašias kinų žolelių formules – Sho-saiko-to ir Saiko-keishi-to, kuriose yra tos pačios žolelės, bet skirtingu santykiu. Kiti šių dviejų formulių ingredientai yra kasijos žievė, imbiero šaknis, bijūno šaknis, pinelijos šaknis, jujube vaisiai, Azijos ženšenio šaknis, Azijos kaukolės šaknis ir saldymedžio šaknis.

Preliminarūs tyrimai parodė, kad abu vaistažolių mišiniai gali palengvinti epilepsija sergančius pacientus. Tyrimai taip pat parodė, kad nebuvo jokių neigiamų sąveikų su įvairiais prieštraukuliniais vaistais, kuriuos tiriamieji jau vartojo tyrimo metu. (4)

5. Kovoja su kiaušidžių vėžiu

Vieno 2015 m. Kinijos Pekino karinės ligoninės Kinijos tradicinės kinų medicinos departamento Kinijoje atlikto tyrimo tikslas buvo įvertinti priešvėžines, apoptozines ir antioksidacines savybes Bupleurum chinense šaknies ekstraktas prieš žmogaus epitelio kiaušidžių vėžio ląsteles in vitro. Rezultatai parodė, kad ekstraktas sugebėjo sukelti įspūdingai stiprų ir nuo dozės priklausantį vėžį naikinantį poveikį kiaušidžių vėžio ląstelėms. Ekstraktas taip pat parodė jo gebėjimą skatinti vėžinių ląstelių susitraukimą.

Apskritai ekstrakto priešvėžinis poveikis buvo siejamas su jo gebėjimu skatinti užprogramuotą vėžinių ląstelių žūtį, DNR fragmentaciją (apoptozės ar užprogramuotos ląstelių mirties savybę) ir vėžinių ląstelių energijos apykaitos sutrikimą. (5) Atsižvelgiant į jo rezultatus kovojant su kiaušidžių ir kepenų vėžiu, ši žolė gali būti nepaprastai natūralus vėžio gydymas.

6. Gydo depresiją dėl PMS ar menopauzės

Šiandien daugelis žmonių vartoja nuotaiką stabilizuojančius vaistus dėl savo nerimo ar depresijos. Dauguma jų yra selektyvus serotonino reabsorbcijos inhibitorius. Šie vaistai nėra be jų pačių labai šalutinių poveikių, todėl visada verta pasidomėti natūralių vaistų galimybe.

Tradicinė kinų medicina mano, kad kepenų qi sąstingis yra pagrindinė depresijos priežastis. TCM praktikai dažnai rekomenduoja Chai hu shu gan san – vaistažolių mišinį, kuriame yra bupleurum – kepenų qi (kūne tekančios energijos) sąstingiui. Nustatyta, kad Chai hu shu gan san yra ypač veiksmingas, kai jis vartojamas depresijai, kuri dažnai gali pasireikšti priešmenstruacinio sindromo (PMS), taip pat menopauzės metu, gydyti. (6)

Įdomūs faktai

 • „Bupleurum“ yra tradicinės kinų medicinos (TCM) pagrindinė dalis daugiau nei 2000 metų.
 • Tradicinės kinų medicinos tekstuose tai vadinama „chai hu“.
 • Kiniškas jo pavadinimas chai hu reiškia „barbarų uždegimas“. Šio vardo kilmė neaiški.
 • Jis naudojamas padėti tinkamai qi srautui visame kūne, greičiausiai, prieš rašytinius įrašus.
 • Augalai primena krapus ir pankolius.
 • Augalų šaknys naudojamos vaistažolių medicinoje.
 • Bupleurum yra pagrindinis Kinijos patentinio vaisto, vadinamo „Xia Yao San“ arba „Xia Yao Wan“, komponentas. Kitas šios formulės pavadinimas yra „Laisvas ir lengvas klajūnas“, nuoroda į daosistinę sampratą apie galimybę „eiti su srautu“.
 • Bupleurum taip pat yra pagrindinė japonų „Kampo“ medicinos priemonė, ypač formulėje „Sho-saiko-to“, kuri daugiausia naudojama kepenų problemoms spręsti. Japonijos „Kampo“ medicina remiasi tradicine kinų medicina, tačiau pritaikyta japonų kultūrai.
 • „Bupleurum“ sudaro 16 proc. „Sho-saiko-to“ formulės.
 • Chai hu shu gan wan yra dar viena TCM vaistažolių formulė, apimanti bupleurumą ir naudojama tokioms problemoms gydyti kaip PMS, emocinis stresas ir depresija, kurios yra susijusios su kepenų qi stagnacija TCM.
 • Gėlininkai dažniausiai gėles naudoja vestuvių puokštėms.

Kaip rasti ir naudoti

Vietinėje sveikatos parduotuvėje arba internete galite rasti papildomų bupleurum formų tablečių ar skysčių pavidalu. Mažiau paplitęs ir šiek tiek brangus – tačiau vis tiek pasirinkimas – galite nusipirkti bupleurum kaip arbatą. Arbata natūraliai neturi kofeino. Kai kuriose Azijos rinkose taip pat parduodama džiovintų bupleurum šaknų, iš kurių galite gaminti arbatą. Paprasčiausiai sumaišykite vieną arbatinį šaukštelį bupleurum su puodeliu verdančio vandens ir leiskite jam užvirti 10 minučių prieš geriant.

Bupleurum taip pat yra daugelio kepenų mišinių, tokių kaip Bupleurum Liver Cleanse, dalis, kurioje, be kitų žolelių, yra bupleurum, taip pat pieno rogių sėklų ir kiaulpienių šaknų.

Bupleurum yra pagrindinis TCM priemonės, vadinamos „Xia Yao San“ arba „Xia Yao Wan“, komponentas. „Bupleurum“ taip pat yra pagrindinė japonų „Kampo“ medicinos priemonė, ypač formulėje „Sho-saiko-to“, naudojama kelioms lėtinėms kepenų ligoms, įskaitant hepatitą, gydyti. Japonijos „Kampo“ medicina remiasi TCM, tačiau pritaikyta japonų kultūrai. Jis taip pat naudojamas Chai hu shu gan wan, kitoje gerai gerbiamoje ir dažniausiai naudojamoje TCM vaistažolių formulėje, kuri dažnai naudojama depresijos gydymui dėl PMS ar menopauzės.

Standartinės bupleurum dozės nėra. Tinkama dozė priklauso nuo jūsų pasirinkto bupleurum ir visos jūsų sveikatos. Jei nesate tikri dėl dozavimo, kreipkitės į sveikatos priežiūros paslaugų teikėją.

Rizika ir šalutinis poveikis

Kol kas nėra galutinės ataskaitos apie galimą šalutinį poveikį ir kontraindikacijas, susijusias su bupleurum vartojimu. Kai kurie pranešti šalutiniai poveikiai yra padidėjęs tuštinimasis, žarnyno dujos ir mieguistumas. Vartojant kartu su kitomis žolelėmis, kai kuriems vartotojams tai sukėlė rimtų plaučių ir kvėpavimo problemų.

Venkite šios žolės, jei esate nėščia ar slaugote. Tai taip pat nerekomenduojama, jei turite kraujavimo sutrikimą, diabetą ar autoimuninę ligą.

Mažiausiai dvi savaites prieš operaciją nustokite vartoti šią žolę, nes tai gali padidinti kraujavimo riziką.

Kadangi bupleurum gali padidinti imuninės sistemos aktyvumą, tai gali sumažinti imunosupresantų veiksmingumą. Pasitarkite su savo gydytoju prieš pradėdami vartoti šią žolę ar bet kurią kitą, jei šiuo metu vartojate imunosupresantą ar bet kokius kitus vaistus arba jei turite kokių nors sveikatos problemų.

Paskutinės mintys

 • Bupleurum yra gerbiama natūrali tradicinės kinų medicinos priemonė, skatinanti laisvą qi ir kraujo tekėjimą.
 • Įrodyta, kad ši žolė pagerina bendrą kepenų funkciją ir detoksikaciją, užkerta kelią cirozei ir kepenų vėžiui bei juos gydo, sustiprina antinksčių veiklą, palengvina epilepsijos epizodus, kovoja su kiaušidžių vėžiu ir gydo depresiją dėl PMS ar menopauzės.
 • Galite nusipirkti bupleurum tabletėmis arba skystu pavidalu, taip pat galite nusipirkti arba pagaminti bupleurum arbatą.