„Bendrosios“ celiakijos ligos gydymo galimybės rodo pažadą

Šis „Dr. Ax“ turinys yra mediciniškai peržiūrimas arba tikrinamas, kad būtų užtikrinta tiksli informacija.

Laikydamiesi griežtų redakcijos šaltinių gairių, mes susiejame tik su akademinių tyrimų institucijomis, gerbiamomis žiniasklaidos svetainėmis ir, kai yra mokslinių tyrimų, medicininiu požiūriu recenzuojamais tyrimais. Atkreipkite dėmesį, kad skliaustuose esantys skaičiai (1, 2 ir kt.) Yra nuorodos į šiuos tyrimus.

Mūsų straipsniuose pateikta informacija NETURI pakeisti asmeninių santykių su kvalifikuotu sveikatos priežiūros specialistu ir nėra skirta medicinos patarimams.

Šis straipsnis yra pagrįstas moksliniais įrodymais, kuriuos parašė ekspertai ir kuriuos patikrino mūsų apmokyti redakcijos darbuotojai. Atkreipkite dėmesį, kad skliaustuose esantys skaičiai (1, 2 ir t. T.) Yra nuorodos, į kurias galima spustelėti mediciniškai peržiūrėtus tyrimus.

Mūsų komandoje yra licencijuoti dietologai ir dietologai, sertifikuoti sveikatos mokymo specialistai, taip pat sertifikuoti jėgos ir kondicionavimo specialistai, asmeniniai treneriai ir korekcinės mankštos specialistai. Mūsų komanda siekia būti ne tik kruopšti atliekant tyrimus, bet ir objektyvi bei nešališka.

Mūsų straipsniuose pateikta informacija NETURI pakeisti asmeninių santykių su kvalifikuotu sveikatos priežiūros specialistu ir nėra skirta medicinos patarimams.

Iki

Celiakijos gydymas - daktaras Axas

Kadangi frazė „be glitimo“ maisto meniu tapo visur paplitusi ir kai kuriais atvejais netgi madinga, lengva pamiršti, kad tai ne tik maisto žodis ar naujasis „it“ ingredientas (sveiki, kopūstai ir sutrintas avokadas). Tiems žmonėms, kurie gyvena celiakijos simptomai, be glitimo yra vienintelis būdas išgyventi. Tačiau pastarieji proveržiai reiškia, kad galime būti kai kurių naujų celiakijos gydymo būdų viršūnėje. Kai kurios iš šių intervencijų iš pirmo žvilgsnio gali atrodyti šiek tiek grubios.


Dabartinis celiakijos gydymas: gyvenimo būdas be glitimo

Taigi koks reikalas su glitimu ir šiaip celiakija? Autoimuninis sutrikimas kyla dėl alergijos glitimui ir to, kaip organizmas į tai reaguoja. Šio baltymo yra kviečių, miežių ir rugių grūduose – kitaip tariant, viskuo, pradedant duonomis ir miltais, baigiant alumi ir makaronais. Kai kurie žmonės gali susitvarkyti su glitimu be problemų. Bet kai celiakija sergantys žmonės valgo šiuos grūdus, jų imuninė sistema pradeda ataką, kad organizmas atsikratytų glitimo. (1)

Priepuoliai pradedami plonojoje žarnoje ir proceso metu pažeidžiamos gaurelės – organo dalys, padedančios organizmui įsisavinti maistines medžiagas. Deja, kadangi ši kova su glitimu dažnai vyksta nesąmoningai, žmogus gali pajusti celiakijos simptomus to net nesuprasdamas, įskaitant mėšlungį ir pilvo skausmus, svorio svyravimus, išsipūtęs skrandis, viduriavimas ar vidurių užkietėjimas, lėtiniai galvos skausmai ir lėtinis nuovargis.

Kadangi nėra tikro „testo“, leidžiančio nustatyti, ar kas nors serga celiakija, o simptomai yra bendri tarp kitų sutrikimų, kelias norint sužinoti, kad kas nors serga celiakija, gali būti ilgas ir varginantis.

Gydytojai dažnai neteisingai diagnozuoja ligą, o žmonės išmoksta kovoti su šiurkščiais simptomais, patys to nesuprasdami gali iš tikrųjų jaustis geriau. Net ir kartą glitimas yra įtariamas kaltininkas, an pašalinimo dieta paprastai reikia atmesti kitus klausimus.

Laikytis griežtos dietos be glitimo buvo efektyviausias būdas sergantiems celiakija kovoti su sutrikimu, tačiau ją išlaikyti yra gana sunku, ypač valgant su maistu. Tai yra, kol neseniai paskelbtas tyrimas Amerikos fiziologijos žurnalas – virškinimo trakto ir kepenų fiziologija buvo paskelbtas. (2)


Celiakijos gydymo proveržiai

Tyrimo tikslas buvo nukreipti glitime esančius junginius, kurie priverčia imuninę sistemą per daug vairuoti, nustatydami fermentus, kurie gali suskaidyti glitime esančius baltymus prieš patekdami į plonąsias žarnas, kur kenkia kūnui.

Bostono universiteto mokslininkų grupė nustatė, kad tam tikros rūšies bakterijos, paprastai randamos burnoje, – Rothia bakterijos, iš tikrųjų skaido glitimo junginius, kurie sukelia imuninį atsaką. Iš šių bakterijų mokslininkų komanda sugebėjo išskirti visiškai naują fermentų klasę, kuri, prieš pasiekdama plonąją žarną, gali skaidyti glitimą.

Įdomu tai, kad šie fermentai yra toje pačioje klasėje kaip Bacillus fermentai arba B. subtilisis, kurie randami natto. Aš jau esu didelis fermentuoto japoniško sojos supermaisto mėgėjas, tačiau atrodo, kad šis maistas gali turėti platesnių padarinių, nei mokslas iš pradžių tikėjosi. Natto egzistuoja šimtmečius ir turi mažai neigiamų padarinių. Nors tai buvo tik vienas tyrimas, jis atveria naujas galimybes tyrėjams, kai jie tiria kitus celiakijos gydymo būdus ir glitimo netoleravimo simptomai.

Šis naujas celiakijos gydymo būdų vystymasis susijęs su bakterijų naudojimu mūsų naudai ir yra tikrai įdomus. Tačiau yra ištirti dar du netradiciniai gydymo būdai.

Atrodo, kad kraupios būtybės, kurios dažnai mus užgauna, iš tikrųjų taip pat gali sušvelninti celiakijos simptomus. Taikant helmintinę terapiją, pacientai sąmoningai yra užkrėsti parazitinėmis kirmėlėmis. (Ne tokia, kokia tau duos kaspinuočių simptomai, o veikiau kita rūšis, naudojama naudingesniu būdu.) Ir skirtingai nuo XIX amžiaus gydymo, kai dėlės buvo paleidžiamos žmonėms, kad būtų lengviau sustabdyti kraujavimą, atrodo, kad šie parazitai iš tikrųjų gali veikti. (3)

Mažame tyrime, kuris vyko metus, dalyvavo 12 pacientų, užsikrėtusių kirmėlėmis. Nors keturi pacientai pasitraukė iš tyrimo iki metų pabaigos, likę aštuoni dalyviai parodė didelę ir nuolatinę naudą iš kabliukų. (4)

Kai pacientai valgė maistą su palaipsniui didėjančiomis glitimo dozėmis, kiekvienas iš jų valgiais mėgavosi be blogo poveikio. Tiesą sakant, tyrimo pabaigoje aštuoniems pacientams buvo suteikta galimybė vartoti vaistus, kad būtų pašalinti kabliai – visi aštuoni pasirinko parazitus. Tyrėjai mano, kad kabliukuose randamas baltymas sugeba vidutiniškai sumažinti žmogaus imuninį atsaką, o esant glitimui atsiranda mažiau simptomų.

Kaip ir mums skiriamos vakcinos nuo hepatito ir vėjaraupių, taip pat yra vakcina nuo celiakijos. (5) Vakcinos tikslas yra pacientų jautrumas glitimo turintiems junginiams, sukeliantiems neigiamą imuninę reakciją. Vakcina vis dar yra antrame bandymų etape, ir aš visada pirmiausia rekomenduoju natūralius variantus, tačiau tyrimai tęsiami.

Pirmajame etape dalyvavo 150 Australijos pacientų, tačiau daugiausia dėmesio buvo skiriama toleruojamos glitimo dozės nustatymui, o ne celiakijos užkariavimo užbaigimui. Antrasis tyrimų etapas patikrina idėją, kad vakcina bus veiksmingesnė, jei ji bus vartojama ilgesnį dozavimo grafiką. (6)


Paskutinės mintys apie celiakijos gydymo proveržius

Nors bakterijos, kirminai ir vakcinos gali būti netinkamas sprendimas visiems padėti kontroliuoti ir netgi pašalinti celiakiją, turėdami daugiau galimybių pacientams reiškia, kad žmonės gali priimti pagrįstus, apgalvotus sprendimus, kas geriausiai tinka jų gyvenimo būdui ir sveikatai.

Skaityti toliau: Nr. 1 moliūgų prieskonių latte ingredientas, siekiant išvengti šio kritimo