Geriausia dieta gali būti be dietos

Pastarąjį dešimtmetį Suomijos mokslininkų komanda stebėjo daugiau nei 4500 vidutinio amžiaus žmonių svorio palaikymo įpročius.[1] Jie nustatė, kad vidutiniškai maždaug ketvirtadalis tyrime dalyvavusių jaunų vyrų ir moterų išlaikė savo svorį per 10 metų. Kur kas mažesnė dalis (3,8 proc. Vyrų, 7,5 moterų) iš tikrųjų numetė svorio. Tiems, kurie numetė ar išlaikė kūno svorį, buvo bendri du dalykai: jie nepraleido valgio ir neturėjo dietos.

Geriausia dieta gali būti be dietos

Ir atvirkščiai, dažniausi moterų svorio padidėjimo veiksniai buvo dviejų ar daugiau vaikų gimimas, saldžių gėrimų vartojimas, valgio praleidimas, dietos istorija ir nepasitenkinimas savo gyvenimu. Jauni vyrai, priaugę svorio, taip pat praleido maistą ir turėjo dietų, taip pat rūkė.

Kaip sveikai maitintis nesilaikant dietos

Viena iš vis labiau populiarėjančių įprastų dietų alternatyvų yra „lankstus dietos“ metodas, vadinamas „jei jis tinka jūsų makrokomandoms“, dar žinomas kaip IIFYM. Šio požiūrio idėja yra valgyti maistą, kuris padėtų jums pasiekti kasdienius mitybos tikslus, tačiau įvairiais būdais, kad jūsų maistas nebūtų labai ribojamas ir nesijaustumėte, kaip laikotės dietos.

Geriausia dieta gali būti be dietos

Jei reguliarus valgymas yra iššūkis jums, tai gali padėti suprasti, kas vadinama jūsų maisto asmenybe. Ar jūs esate „atsitiktinis lengvai besilankantis“, „nepasotinamas valgytojas“ ar „profesionalus ganytojas“? Kuo daugiau žinosite apie tai, kaip esate linkęs valgyti, tuo geriau galėsite suderinti savo kasdienius patiekalus su savo maisto asmenybe ir vis tiek suvartoti reikalingas kalorijas ir maistą.

Gaukite pagrindinių faktų ir keletą skanių receptų

Bet kurio sėkmingo valgymo plano pagrindas yra supratimas, kiek kalorijų jums reikia kasdien, ir idealus makroelementų riebalų, baltymų ir angliavandenių santykis. Apsilankykite mūsų skaičiuoklės puslapyje, kad sužinotumėte kelis iš šių pagrindinių skaičių, ir peržiūrėkite daugiau nei 900 sveikų pusryčių, pietų, vakarienės, užkandžių ir desertų receptų duomenų bazę!

Nuorodos
  1. Kärkkäinen, U., Mustelin, L., Raevuori, A., Kaprio, J., & Keski-Rahkonen, A. (2018). Sėkmingi jaunų suaugusiųjų svorio palaikytojai – dešimties metų perspektyvinis gyventojų tyrimas. Valgymo elgesys.