Aviečių koldūnai

Varėniškį myli daugybė žmonių. Jie yra klasikiniai. Įdaras gali būti įvairus, atsižvelgiant į namų ūkio pageidavimus. Mūsų šeimoje skoniai vienodi: ką nori mama, tą valgo visa šeima. Kadangi mama nori įvairovės, ji mus lepina skirtingais skoniais. Štai keletas koldūnų su avietėmis. Vasarą jie sultingi, saldūs ir labai skanūs.

Sudedamosios dalys

Norėdami pagaminti šiuos koldūnus su avietėmis, jums reikės:

 • Tešlai
 • 12 g sausų mielių;
 • 400 ml pieno;
 • 3-4 šaukštai cukraus;
 • žiupsnelis druskos;
 • 800 g miltų;
 • alyvuogių aliejumi (arba augaliniu aliejumi) patepkite rankas ir garų keptuvę.
 • Įdarui:
 • aviečių, cukraus – pagal skonį.

Virimo procedūra

 1. Į šiltą pieną supilkite mieles, druską ir cukrų, išmaišykite ir palaipsniui pradėkite pilti miltus, minkydami tešlą. Minkykite tešlą 5-10 minučių, sudrėkinę rankas alyvuogių aliejumi. Tešla turi būti minkšta ir nelipni prie rankų. Tada tešlą uždenkite servetėle ir palikite 20 minučių pailsėti.
 2. Į šiltą pieną supilkite mieles, druską ir cukrų, išmaišykite ir palaipsniui pradėkite pilti miltus, minkydami tešlą. Minkykite tešlą 5-10 minučių, sudrėkinę rankas alyvuogių aliejumi. Tešla turi būti minkšta ir nelipni prie rankų. Po to tešlą uždenkite servetėle ir palikite 20 minučių pailsėti. Pasibaigus laikui tešlą susukite į dešrą ir supjaustykite vienodais gabalėliais (atminkite! Nuo tešlos gabalėlių dydžio priklausys koldūnų dydis!). Kiekvieną gabalėlį lengvai iškočiokite kočėlu, į vidurį įdėkite kelias avietes ir apibarstykite cukrumi.
 3. Praėjus laikui, tešlą iškočiokite į dešros formą ir supjaustykite vienodais gabalėliais (nepamirškite! Nuo tešlos gabalėlių dydžio priklauso koldūnų dydis!). Kiekvieną gabalėlį lengvai iškočiokite kočėlu, į vidurį įdėkite kelias avietes ir apibarstykite cukrumi.
 4. Kiekvieno tešlos gabalėlio kraštus suspauskite, kad gautųsi koldūnai. Jei norite, galite padaryti garbanotus, banguotus kraštus. Mažus gabalėlius spauskite nykščiu prie rodomojo piršto ir taip toliau per visą siūlės ilgį. Pamirkykite rankas aliejuje arba pamirkykite jas miltuose, kad tešla neliptų tarp pirštų.
 5. Kiekvieno tešlos gabalėlio kraštus suspauskite, kad gautųsi koldūnai. Jei norite, galite padaryti garbanotus, banguotus kraštus. Norėdami tai padaryti, nykščiu prispauskite mažus gabalėlius prie rodomojo piršto, tada paspauskite visą siūlę. Pamirkykite rankas aliejuje arba pamirkykite jas miltuose, kad tešla netrauktų pirštų.
 6. Aviečių koldūnus sudėkite į alyvuogių aliejumi pateptą garintuvo indą. Įjunkite garintuvą 20 minučių.
 7. Sudėkite koldūnus ir avietes į alyvuogių aliejumi pateptą garintuvo padėklą. Įjunkite garintuvą 20 minučių.
 8. Paruoštus karštus aviečių koldūnus sudėkite į lėkštę ir apibarstykite cukrumi arba apšlakstykite aviečių sirupu.
 9. Karštus aviečių koldūnus paskleiskite lėkštėje ir apibarstykite cukrumi arba apšlakstykite aviečių sirupu.
 10. Patiekite labai skanius garuose virtus aviečių koldūnus su namine grietine.
 11. Patiekite su namine grietine. Gero apetito. Gaminkite su meile.Gero apetito! Gaminkite su meile!