Ar šoninės riebalai sugenda? Kiek laiko galite tai palikti?

Šoninės riebalai yra be galo nuostabūs! Galite gaminti maistą jame, galite maišyti su kitais maisto produktais, kad suteiktumėte šoninės skonį, ir jis išsilaiko taip ilgai.

Bet ar lašinių riebalai kada nors sugenda? Kiek laiko jis galioja ir kaip jį laikyti? Jei po gausių šeimos pusryčių liko daug lašinių riebalų, galbūt norėsite to laikytis. Mes taip pat. Taigi štai ką reikia žinoti apie lašinių tepalą.

šoninės riebalai

Turinys

Rodyti

Ar sugenda šoninės riebalai?

Taip, lašinių riebalai gali ir sugenda po kelių mėnesių kambario temperatūroje. Kai šoninės riebalai sugenda, iš tikrųjų tik suyra ir oksiduojasi riebalų molekulės. Šiuo metu riebalai jau nebevalgomi. Tai nėra mirtina, bet gali sukelti skrandžio sutrikimus.

Tepaluose nebus pelėsių ar bakterijų, nes tai nėra palanki aplinka. Jiems reikia drėgmės, o ne riebalų ar aliejaus. Tačiau riebalai laikui bėgant suyra.

Kaip pasakyti, kad nubėgo lašinių riebalai

Pirmas požymis, kad tepalas išnyko, yra kvapas. Jei jis kaip nors kvepia rūgštu ir (arba) muilu, laikas jį išmesti. Jei paragautumėte, gautumėte tikrai keistą skonį, kuris tikrai neprimins lašinių.

Kiek laiko laikosi šoninės riebalai?

Šoninės riebalai gali išsilaikyti iki 6 mėnesių kambario temperatūroje spintelėje arba sandariame inde. Šaldytuve tame pačiame inde galima laikyti iki metų. Jei paliksite keptuvėje kambario temperatūroje, jis vis tiek bus geras net po savaitės.

Tačiau manome, kad jei riebalų yra keptuvėje, jį išnaudosite, kol jis gali sugesti. Trumpai tariant, bekono tepalas gali išsilaikyti savaites ir net mėnesius, jei laikomas atokiau nuo tiesioginių saulės spindulių ir minimalus kontaktas su oru.

Taip pat skaitykite: Kodėl bekonas sūrus?

Bet kokie bet kokio gyvūno riebalai gali išsilaikyti taip ilgai, jei tinkamai juos laikote. Oro poveikis oksiduoja riebalus, o šviesa gali suardyti molekulių struktūrą. Visa tai trunka savaites, todėl nesijaudinkite, jei pamiršote tai per naktį.

Ar galite naudoti bekono tepalą, kuris išdžiūvo?

Taip, bekono tepalas kambario temperatūroje yra saugus, ypač jei jis buvo laikomas sandariame inde ir atokiau nuo saulės spindulių. Jei riebalai yra keptuvėje nuo vakar, tai tikimasi, kad jis buvo uždengtas arba bent jau orkaitėje su uždarytomis durelėmis. Priešingu atveju jums gali tekti pažvejoti uodą ar pasiklydusį plaukų gabalą. Žmonės, visada uždenkite savo keptuves.

Kaip laikyti šoninės riebalus

Šoninės riebalai turi būti laikomi hermetiškame inde ir atokiau nuo tiesioginių saulės spindulių. Jei turite vietos šaldytuve, tai dar geriau, nes tą tepalą galite laikyti iki metų.

Geras indas yra plastikinis arba stiklinis indas, jei jis gerai užsandarinamas. Visada išpilkite tiek, kiek jums reikia, nešildykite viso.

Kitos šoninės riebalų laikymo vietos yra spintelė, sandėliukas, sausas rūsys ir net ant prekystalio, jei galite jį paslėpti nuo saulės spindulių. Visada įsitikinkite, kad talpykla tinkamai uždaryta.

Ar gamindami nusausinate šoninės riebalus?

Šoninės riebalų nusausinimas priklauso nuo jūsų ir nuo jūsų naudojamo recepto. Jei pagal receptą reikia mažai riebalų, išpilkite riebalus į indą. Tada galite pakartotinai naudoti tepalą, kai tik jo prireiks.

Norime leisti, kad šoninė išsiskirtų kuo daugiau riebalų, o tada tuose riebaluose virti likusius ingredientus. Tad nenusunkiame, nebent recepte to konkrečiai prašoma.

Kaip išmesti lašinių riebalus

Jei jums reikia visam laikui pašalinti lašinių riebalus, nemeskite jo į tualetą ar kriauklę. Dabar jis skystas, nes karštas. Bet jis sukietės ir galiausiai užkimš kanalizaciją.

Geriausia tepalus išpilti į indą, kurį galėsite išmesti, arba nunešti į vietinę panaudotos alyvos surinkimo įmonę.

Ar galima virti kiaušinius šoninės riebaluose?

Taip, jūs galite virti kiaušinius šoninės riebaluose, kai baigsite virti šoninę. Viskas gerai, net jei tai yra kitą dieną, kol keptuvė buvo uždengta ir nieko nepateko į riebalus.

kepimas su riebalais

Kepimas šoninės riebaluose yra toks pat pavojingas kaip ir sviestas, kurį daro daugelis žmonių. Kiaušiniai bus ne mažiau geri, jei bus kepti šoninės riebaluose.

O jei gaminate omletą, galite pabandyti į kiaušinius, o ne sviestą suplakti ištirpintus riebalus, jis turėtų elgtis taip pat.

Taip pat skaitykite: Ar šoninėje yra cukraus?

Kodėl šoninės riebalai rūko?

Neabejotinai pastebėjote, kaip jūsų virtuvė tampa dūminė, kai gaminate su šonine. Taip yra dėl to, kad šoninė, kaip ir sviestas, turi žemą rūkymo tašką, o baltymų lieka nedaug.

Kai riebalai pradeda rūkyti, baltymai tiesiog dega. Taigi, ką galite padaryti, tai naudoti žemesnę ugnį, net jei gaminimas užtrunka šiek tiek ilgiau.

Kepdami šoninę naudokite žemą arba vidutinę-žemą ugnį arba tiesiog sutepkite šoninės riebalus. Taip riebalai ištirps ir gamins maistą, nesudegindami.

Šoninė yra jautri mėsa, kad ir kaip būtų skanu. Tinkamai elgiantis su juo reiškia žinoti tinkamą šilumą, o didelis karštis nėra tai, ko ieškote. Taip išsiskirti riebalai gali išsilaikyti dar ilgiau, todėl bekono tepalo galite turėti savo nuožiūra.