Ar Keto dieta yra saugi? Ne per ilgą laiką, tarkim, gydytojai

OPriežastis, kad beveik bet kuri mityba iš pradžių veikia, yra ta, kad pakeitus mitybos įpročius, bus parodyti tam tikri rezultatai. Nesvarbu, ar tai yra riebi mityba, mažai riebalų turinti mityba, Atkinso mityba, Viduržemio jūros mityba, greipfrutų mityba, kopūstų mityba, ar kūdikių maistas, bet kokia mados mityba, kurią jūs iškirpote perdirbta maisto produktų, padidinkite savo aktyvumo lygį ir sumažinsite suvartojamų kalorijų skaičių – tai padės jums numesti svorį, bent jau pradžioje. Ir viena populiariausių dietų pastaruoju metu yra ketogeninė mityba. Bet ar keto mityba yra saugi ir ar ji ilgainiui yra sveika?

Štai dalykas. Dėl mažai angliavandenių turinčios keto dietos svoris sumažėja, todėl techniškai, jei tik to ir ieškote, tai veikia. Bet jei ieškote bendro savo sveikatos pokyčio, naujas žvilgsnis į tyrimus rodo, kad ilgalaikis atsakymas į klausimą „ar keto mityba yra saugi ir sveika“ tikriausiai daugumai žmonių nėra.

Trumpai tariant, ketogeninė mityba yra itin mažai angliavandenių turinti mityba, verčianti kūną energijai naudoti sukauptus riebalus, o ne cukraus kiekį kraujyje. Jei cukraus kiekis kraujyje yra pakankamai mažas, jūsų kūnas patenka į procesą, vadinamą ketoze, kai iš sukauptų riebalų gaminate ketoninius kūnus ir naudojate energijai. Kadangi jūs naudojate tuos sukauptus riebalus, jūs natūraliai prarandate svorį.

Keto gerbėjai nurodo kitą naudą sveikatai, pavyzdžiui, aukštesnį energijos lygį ir geresnę smegenų funkciją, kaip priežastį, kodėl jie laikosi dietos. Tačiau svorio metimas yra pagrindinė priežastis, kurią nurodo dauguma pasekėjų, ir, pasak buvusio Amerikos kardiologijos koledžo prezidento dr. Kim Williamso, svorio metimas per trumpą laiką neturėtų būti svarbesnis už bendrą jūsų sveikatą. Ir studijos per pastaruosius kelerius metus rodo, kad keto mityba nėra naudinga jūsų bendrajai ilgalaikei sveikatai.

Kalbėdamas su Augalinės naujienos, Williamsas sakė: „Jei viskas, ko norėjote, buvo trumpalaikis svorio metimas, o trumpalaikis gali būti metai ar dveji, jei tik to ir ieškote, puiku”. Bet riebi, daug mėsos vartojanti mityba sukėlė kitus ilgalaikius padarinius, ypač žmonėms, turintiems papildomų rizikos veiksnių, tokių kaip širdies ligos.

„Po kelerių metų paskelbtame„ Journal of the American Heart Association “buvo vienas (tyrimas), kuris izoliavo žmones, kuriems praeityje buvo širdies priepuolis, kardiologinę populiaciją, kurią matėme, ir jie vykdė ketogeninę dietą. Tai buvo 53 procentais padidėjęs mirtingumas. Niekas neturėtų to daryti„, – sakė Williamsas.

Kitas tyrimas paskelbta leidinyje „The Lancet“, kuriame buvo apžvelgta daugiau nei 15 000 suaugusiųjų, turint duomenis apie devintąjį dešimtmetį, nustatyta, kad dietos, dėl kurių dažniausiai būna labai daug angliavandenių (daug ar mažai), lemia didesnį mirtingumą. Kitaip tariant, žmonėms, kurie laikėsi daug angliavandenių turinčių ar mažai angliavandenių turinčių dietų, buvo didesnė rizika mirti nei žmonėms, kurie laikėsi dietos, kurioje buvo apie 50 procentų angliavandenių.

Kai kuriems žmonėms, turintiems tam tikrų sveikatos sutrikimų, tinka ketogeninė mityba. Pagal Harvardo sveikatos tinklaraštis, ketogeninė mityba sumažina vaikų traukulius. Tai taip pat turi pastebimą trumpalaikį poveikį žmonėms, sergantiems 2 tipo cukriniu diabetu. Šiais atvejais ketogeninė mityba yra gydymo forma, paprastai prižiūrima medicinos specialisto. Jei gydytojas liepia specialiai naudoti keto dietą gydant turimą sveikatos būklę, tai nėra nesveika.

Taip pat svarbu, kaip jūs įgyvendinate keto dietą. Per daug žmonių girdi keto ir mano, kad visa tai yra sviestas ir kepsniai su šoninės ir sviesto užsakymu. Yra sveikas ir subalansuotas būdas eiti keto, jei jums to reikia, tačiau tai turėtumėte padaryti tik pasitarę su medicinos specialistu ir parengę veiksmingą planą, kurio galite laikytis.

Keto pasekėjai mėgsta grįžti į naujus tyrimus, kuriuose teigiama, kad riebaus maisto valgymas mums iš tikrųjų nėra blogas, nes praeities tyrimai baigėsi ir kad valgant maistą su dideliu cholesterolio kiekiu (pvz., Kiaušiniais), nebūtinai pasireiškia padidėjęs cholesterolio kiekis. mūsų kūnuose. Nors tai tiesa, yra skirtumas, ar kasdien valgyti vieną sveiką pilno riebumo sūrio porciją, kiaušinį ar du ir keletą jogurtų kartu su retkarčiais mėsainiu ar kepsniu, ir valgyti raudoną mėsą, sūrį ir kiaušinius. kiekvieną valgį.

Ir kiek svorio metimas ir padidėjęs energijos kiekis, atsirandantis dėl keto dietos, kitos dietos (taip pat žinomos kaip sveikų, subalansuotų valgių valgymas su mažu cukraus kiekiu ir nedaug perdirbtų maisto produktų) suteikia žmonėms tuos pačius rezultatus be apribojimų visam maistui.

Subalansuota yra pagrindinė bet kurio dietos frazė. Jei mityba nurodo išpjauti visą maisto grupę, tai nėra sveika.

kraunama …

adsense skelbimas