3 priežastys apsvarstyti Keto

Kai labai riebi ketogeninė dieta labiau traukia kūno rengybos bendruomenę, tikriausiai susimąstėte, ar galėtumėte jos laikytis, ar tariama nauda iš tiesų yra tiesa. Bet tada greitai pagalvoji sau: „Atsisakyk sausainių ir duonos? Ačiū, bet ne ačiū”.

Aš raginu jus apsvarstyti galimybę ir suteikti keto galimybę. Tinkamai atlikus keto dietą, galima palaikyti energijos lygį, svorio netekimą ir ilgaamžiškumą. Ir ar jau minėjau, kad maistas, kurį jūs valgote, yra skanus?

1. Energijos lygiai

Mes visi patyrėme liūdnai pagarsėjusią cukraus katastrofą. To nesuvokdami, žiūrėdami filmą, suariate per visą maišą mėgstamų saldainių. Iš pradžių atsimuši į sienas, pasiruošęs bėgti maratoną. Tačiau praėjus vos pusvalandžiui jaučiate, kad jus partrenkė sunkvežimis ir jums reikia penkių dienų miego.

Pasirinkite netinkamą angliavandenių tipą ir netrukus po to turėsite patirti energijos avariją.

Suvalgius per daug netinkamo tipo angliavandenių, galite kasdien važiuoti šiuo energijos kalneliu. Šie angliavandeniai iš karto padidina cukraus kiekį kraujyje, todėl insulinas dažnai valo netvarką, sumažindamas cukraus kiekį kraujyje iki normalaus lygio. Atsižvelgiant į tai, kad gliukozė yra pagrindinis jūsų smegenų energijos šaltinis, šis atoslūgis pasireiškia kaip dažnas nuovargis ir dėmesio trūkumas. Bet kas, jei jums nereikėtų pasikliauti nuolatiniu angliavandenių antplūdžiu, kad išlaikytumėte energijos lygį?

Laikantis riebios ketogeninės dietos, jūsų energijos lygis yra mažiau linkęs nenuoseklus, nes nėra dramatiškų cukraus kiekio kraujyje pokyčių. Nėra baltų ryžių ar saldainių, kurie staigiai padidėtų ir vėliau sumažėtų lygis, tik begalinis energijos tiekimas riebalų pavidalu (ketoniniai kūnai ir riebalų rūgštys).

2. Svorio netekimas

Kai galvojate apie svorio mažėjimą, greičiausiai galvojate apie „mažai riebalų“. Kodėl gi tu valgysi daugiau riebalų, jei bandai numesti riebalus? Na, pasirodo, buvo įrodyta, kad labai riebios ketogeninės dietos yra labai sėkmingos riebalų netekimo dietos ir gali būti geresnės lieknėjimui nei tradicinės mažai riebalų turinčios dietos.[1]

Vartojant kaip planuojamos keto dietos dalį, suvalgius daugiau riebalų, iš tikrųjų galite numesti svorio.

„Journal of Nutrition and Metabolism“ paskelbtame tyrime tiriamieji buvo suskirstyti į dvi grupes. Kiekvienai grupei buvo nustatytas 500 kalorijų deficitas, tačiau viena grupė laikėsi labai mažai angliavandenių turinčios ketogeninės dietos, o kita – mažai riebalų turinčios (25 proc. Kalorijų) dietos.[2]

Nepaisant to paties energijos deficito, ketogeninę dietą vartojantys asmenys prarado daugiau bendro svorio, kūno riebalų ir pilvo riebalams būdingų riebalų, palyginti su mažai riebalų turinčių dietų grupe.

3. Ilgaamžiškumas ir gyvenimo kokybė

Ketogeninė dieta gali teigiamai paveikti jūsų galimybes susirgti metaboliniu sindromu, rizikos veiksnių grupe, didinančia širdies ir kraujagyslių ligų (CVD) riziką, kuri yra viena didžiausių mirties priežasčių pasaulyje.[3-4] Šie rizikos veiksniai yra pilvo nutukimas (riebalų perteklius skrandyje), aukštas kraujospūdis, didelis trigliceridų kiekis kraujyje, didelis gliukozės kiekis kraujyje nevalgius ir mažas DTL („gerojo“) cholesterolio kiekis.

Ketogeninė dieta gali teigiamai paveikti jūsų sveikatą, nes sumažina įvairių lėtinių ligų riziką.

Bet kuris iš šių rizikos veiksnių padidina ŠKL tikimybę, jau nekalbant apie diabetą ir insultą. Laimei, ketogeninė dieta gali palaikyti širdies sveikatą, žymiai sumažindama tikimybę turėti vieną iš minėtų rizikos veiksnių.[5-10]

Pradžia

Svarbu, kad jūs visiškai suprastumėte ketogeninės dietos ypatybes. Norint įsitikinti, kad esate pasirengęs sėkmei, reikia išspręsti daug klausimų ir smulkmenų, pvz., Baimintis adaptacijos etapą. Bet kai turėsite visas savo antis iš eilės, pasiruoškite išbandyti daugybę keto teikiamų privalumų.

Literatūra
  1. Bueno, NB, de Melo, ISV, de Oliveira, SL, ir da Rocha Ataide, T. (2013). Ketogeninė dieta su mažai angliavandenių turinčia dieta prieš mažai riebalų turinčią dietą ilgalaikiam svorio metimui: atsitiktinių imčių kontroliuojamų tyrimų metaanalizė. „British Journal of Nutrition“, 110(07), 1178-1187.
  2. Volekas, JS, Sharmanas, MJ, Gómezas, AL, Judelsonas, DA, Rubinas, MR, Watsonas, G., … ir Kraemeris, WJ (2004). Riboto energijos kiekio dietų, turinčių mažai angliavandenių ir turinčių mažai riebalų, palyginimas, atsižvelgiant į antsvorį turinčių vyrų ir moterų svorio netekimą ir kūno sudėjimą. Mityba ir medžiagų apykaita, 1(1), 1.
  3. Kas yra metabolinis sindromas? (2015). Nacionalinis širdies, plaučių ir kraujo institutas. Nacionalinis sveikatos institutas. http://www.nhlbi.nih.gov/health/health-topics/topics/ms. Žiūrėta 2016 m. Balandžio 25 d.
  4. Širdies ir kraujagyslių ligos (ŠKL). (2015). Pasaulio sveikatos organizacija. http://www.who.int/mediacentre/factsheets/fs317/en/. Žiūrėta 2016 m. Balandžio 25 d.
  5. Paoli, A., Rubini, A., Volek, JS ir Grimaldi, KA (2013). Be svorio metimo: labai mažai angliavandenių turinčių (ketogeninių) dietų naudojimo apžvalga. Europos klinikinės mitybos žurnalas, 67(8), 789-796.
  6. Paoli, A. (2014). Ketogeninė nutukimo dieta: draugas ar priešas? Tarptautinis aplinkos tyrimų ir visuomenės sveikatos žurnalas, 11(2), 2092–2107.
  7. Feinman, RD, Pogozelski, WK, Astrup, A., Bernstein, RK, Fine, EJ, Westman, EC, … & Nielsen, JV (2015). Dietinių angliavandenių apribojimas kaip pirmasis požiūris į diabeto valdymą: kritinė apžvalga ir įrodymų bazė. Mityba, 31(1), 1–13.
  8. Nordmann, AJ, Nordmann, A., Briel, M., Keller, U., Yancy, WS, Brehm, BJ ir Bucher, HC (2006). Mažai angliavandenių turinčių ir mažai riebalų turinčių dietų poveikis svorio metimui ir širdies ir kraujagyslių rizikos veiksniams: atsitiktinių imčių kontroliuojamų tyrimų metaanalizė. Vidaus ligų archyvas, 166(3), 285-293.
  9. Poffas, AM, Ari, C., Seyfriedas, TN ir D’Agostino, DP (2013). Ketogeninė dieta ir hiperbarinė deguonies terapija prailgina pelių, sergančių sisteminiu metastazavusiu vėžiu, išgyvenamumą. „PloS One“, 8(6), e65522.
  10. Volekas, JS, Phinney, SD, Forsythe, CE, Quannas, EE, Woodas, RJ, Puglisi, MJ, … ir Feinmanas, RD (2009). Angliavandenių apribojimas turi palankesnį poveikį metaboliniam sindromui nei dieta su mažai riebalų. Lipidai, 44 m(4), 297-309.