Vegetariška dieta šunims

Šunys yra mėsėdžiai, tačiau tam tikri šunys iš tikrųjų gali gauti naudos iš vegetariškos dietos. Šunys, sergantys lėtinėmis ligomis ir tam tikromis alergijomis, iš tikrųjų gali vegetariškai geriau nei įprastas sausas šunų maistas. Tačiau prieš pradedant šuns vegetarišką mitybą yra daugybė sveikatos priežasčių, todėl prieš taip drastiškai keisdami savo šuns mitybą turite išmokti kuo daugiau. Čia yra svarbūs faktai apie vegetarišką mitybą šunims.

Rūpesčiai dėl veganų ar vegetariškos dietos maitinimo šunims ir katėms 1 DALIS


Rūpesčiai dėl veganų ar vegetariškos dietos maitinimo šunims ir katėms 2 DALIS

Kodėl reikia šerti savo šunį vegetariška mityba

Kai kurie žmonės dėl savo asmeninių įsitikinimų apie mėsos vartojimą gali pasirinkti šunis maitinti vegetariškai. Kiti naminių gyvūnėlių savininkai gali susirūpinti visais blogais šunų maisto produktais, tokiais kaip šalutiniai gyvūniniai produktai, nekokybiška sergančių ar pūvančių gyvūnų mėsa ir maistinėmis ligomis. Daugelis žmonių perims savo šunį prie vegetariškos dietos, kai nustatys, kad jų šuo turi alergiją ar netoleravimą mėsos produktams arba turi lėtinę ligą, pvz., Kepenų ligas, šlapimo pūslės akmenligę ar kitą ligą, trukdančią perdirbti mėsą ar gyvūninius riebalus.

Pirmiausia pasitarkite su savo veterinaru

Kadangi vegetariškos dietos šunims nėra natūralios, svarbu, kad prieš kardinaliai pakeisdami jų mitybą, pirmiausia pasitarkite su veterinaru. Norint tinkamai stebėti jūsų šuns sveikatą, patariama, kad šuo laikytųsi vegetariškos dietos tik prižiūrint veterinarijos gydytojui. Jūs turite įsitikinti, kad bent du kartus per metus atliekate kraujo tyrimus, kad įsitikintumėte, jog jūsų šuo gauna visas tinkamas maistines medžiagas, kad jų mityba nesukeltų blogo šalutinio poveikio.

Vegetariško šunų maisto dietos nauda

Jei gausite veterinarijos gydytojo patvirtinimą, yra keletas vegetariško šunų maisto dietos privalumų. Vegetariškos dietos gali būti naudingos visai jūsų šuns sveikatai, padidinti jų energiją, pagerinti kailį ir netgi padėti jiems gyventi ilgiau. Taip pat vegetariškos dietos gali padėti šunims, turintiems alergiją, blogą virškinimą ir svorio problemų. Pagaliau įrodyta, kad vegetariškos šunų dietos užkerta kelią vėžio, infekcijų, hipotirozės, artrito, diabeto ir kataraktos gydymui. Ši nauda buvo nustatyta šunims laikantis vegetariškos dietos laikantis labai griežtų mitybos rekomendacijų.

Vegetarinės šunų maisto dietos rizika

Taip pat yra keletas pavojų, susijusių su vegetariška šunų mityba. Didžiausią nerimą kelia vitaminų trūkumas. Šunims reikalingas vitaminas D3, kuris yra tik iš gyvūnų šaltinių, kad turėtų sveiką kailį ir odą. Šunims taip pat gali pasireikšti vitamino B, fosforo, jonų ir kalcio trūkumas, jei vegetariška mityba nėra pakankamai šaltinių. Galiausiai šunims reikia aminorūgščių, tokių kaip taurinas, l-karnitinas ir baltymai, kurių vegetarinėje dietoje galima riboti. Be šių pagrindinių maistinių medžiagų šunys gali susirgti įvairiomis ligomis. Taigi didžiausia vegetariškos dietos rizika yra ta, kad mūsų šunims nebus pakankamai tinkamos mitybos.

Daržovės tinka šunims

Nepaisant to, jei šuo laikosi griežtos vegetariškos dietos, racione jie turėtų turėti daržovių. Kaip mėsėdžiai, daržovės šunims nėra būtinos, tačiau jos gali būti naudingesnės nei žalingos. Daugelis daržovių, tokių kaip morkos, moliūgai, šparaginės pupelės ir saldžiosios bulvės, gali būti nepaprastai sveiki šunims, nes jie gali sustiprinti maisto produktus. Taigi galite apsvarstyti galimybę įtraukti daugiau daržovių į savo šuns racioną, net jei jų nepakeisite į visišką vegetarizmą.

Keturi geriausi vegetariško šunų maisto prekių ženklai

Jei jūs ir jūsų veterinaras nusprendžia, kad jūsų šuniui bus naudingas vegetariškas šunų maistas, rinkoje yra keletas puikių šunų maisto variantų. Čia yra keturi geriausi vegetariški sausieji šunų maisto produktai:


„Natural Balance“ vegetariškos formulės šunų maistas

„Natural Balance“ vegetariškas šunų maistas yra veganiškas šunų maistas, gaminamas be gyvūninių ar pieno produktų. Pagrindinis baltymų šaltinis yra avižų, rudųjų ryžių, miežių ir žirnių derinys, kurio žalieji baltymai sudaro 18%. Jis taip pat yra sustiprintas omega-3 riebalų rūgštimis, kad padėtų išlaikyti blizgantį kailį ir odą. Be to, jis papildomas visais vitaminais ir maistinėmis medžiagomis, kurios paprastai gaunamos iš gyvūninės kilmės produktų, tokių kaip B grupės vitaminai ir kalcis.

Skaitykite atsiliepimus apie „Natural Balance“ vegetarišką formulę šunų maistui čia


Gamtos receptas Sveika oda Vegetariškas receptas Suaugusiųjų šunų maistas

„Nature’s Recipe“ sveikos odos vegetaras yra nepaprastai daug baltymų turintis vegetariškas mišinys. Baltymai gaunami iš sojos pupelių ir yra vertinami kaip 22% žalių baltymų. Formulėje taip pat nėra kukurūzų, kviečių ar dirbtinių dažiklių, kvapiųjų medžiagų ar konservantų, todėl tai puiki formulė šunims, turintiems alergiją ar maisto netoleravimą. „Nature’s Recipe“ sveikos odos vegetaras taip pat yra praturtintas omega-3 riebalų rūgštimis ir linolo rūgštimi, kad būtų sveikas blizgus kailis.

Skaitykite atsiliepimus apie gamtos receptą Sveika oda Vegetaras čia!


„Halo“ sausas šunų maistas „Vegan Garden Medley“

Halo sausas šunų maistas veganas gaminamas iš įvairių sveikų vaisių ir daržovių. Jame yra labai daug baltymų iš žirnių ir avinžirnių mišinio, o žalių baltymų reitingas yra 20%. Jame taip pat yra maistinių medžiagų turinčių supermaisto produktų, tokių kaip saldžiosios bulvės, mėlynės ir spanguolės. Halo sausas šunų maistas Veganas taip pat yra praturtintas rapsų, linų sėmenų ir saulėgrąžų aliejaus omega-3 riebalų rūgštimis. Šis maistas puikiai tinka šunims, kurių virškinimas yra jautrus, nes visi ingredientai yra natūralūs ir jame yra daug tirpių skaidulų.

Čia perskaitykite atsiliepimus apie sausą šunų maistą „Halo Vegan Garden Meledy“


„Royal Canin Veterinary Diet“ vegetariškas sausas šunų maistas

„Royal Canin Veterinary Diet Vegetarian“ yra sausas šunų maistas, specialiai sukurtas šunims, turintiems virškinimo problemų. Jis turi daug skaidulų turinčią formulę su lengvai virškinamais ingredientais, tokiais kaip avižos, bulvės ir alaus ryžiai, ir yra praturtintas būtinais vitaminais ir maistinėmis medžiagomis, tokiomis kaip B grupės vitaminai ir būtinas vitaminas D3. „Royal Canin Veterinary Diet Vegetarian“ taip pat padeda spręsti odos ir kailio problemas, atsirandančias dėl maisto jautrumo.

Skaitykite atsiliepimus apie „Royal Canin“ veterinarinį sausą šunų maistą čia!


Papildomas vegetariškas šunų maistas


Vegetarinė mityba gali būti labai naudinga tinkamam šuniui. Šunys, sergantys ligomis, alergijomis ir maisto virškinimo problemomis, gali klestėti laikydamiesi vegetariškos dietos. Tačiau šunys iš prigimties yra mėsėdžiai ir jiems reikia labai specifinių vitaminų ir mineralų iš gyvūninės kilmės produktų. Taigi svarbu, prieš pradėdami vegetarišką mitybą, pasikalbėkite su savo veterinarijos gydytoju, kad įsitikintumėte, jog jūsų šuo gauna geriausią įmanomą mitybą.


Peržiūrėkite šį šunų maisto ieškiklį!