Ar pasibaigus galiojimo laikui mano vitaminai ir maisto priedai yra saugūs? 2022

Galiojimo pabaigos datos

Tai gali jus nustebinti, kai sužinojote, kad JAV maisto ir vaistų administracija (FDA), atsakinga už maisto papildų reguliavimą, iš tikrųjų nereikalauja galiojimo datos (arba „tinkamumo vartoti termino“ arba „geriausia, jei naudojamos iki“ datos). būti įtrauktas į jūsų perkamus papildus. Priežastis, dėl kurios FDA padarė tokią išvadą, buvo ta, kad tuo metu nebuvo mokslinio sutarimo – ir vis dar nėra…

 

Papildymo galiojimo laikas

Kitaip tariant, jums, kaip vartotojui, turėtų būti užtikrinta, kad:

 • Kas yra etiketėje, iš tikrųjų yra gaminyje.
 • Produkte nėra jokių kitų ingredientų, kurie nėra nurodyti etiketėje.
 • Aktyvūs komponentai, išvardyti etiketėje arba parduodami bendrovės, yra kiekvienoje produkto porcijoje, nurodant 100 proc. Etiketės teiginio (kai kuriomis aplinkybėmis taikoma 80 proc. Išimtis).
 • Produktą yra saugu vartoti, kai produktas yra įsigytas prieš jo galiojimo laiką arba bet kuriuo metu, jei tokio galiojimo termino nepateikiama.

Atrodo akivaizdu, kad įmonei naudinga investuoti į savo produktų tinkamumo laiko bandymus, jei tik tai būtų būdas apriboti tos įmonės ilgalaikę teisinę atsakomybę, tiesa? Deja, mano patirtis, susijusi su sportine mityba, tik apie 10 procentų bendrovių užsiima tokiomis analitinėmis investicijomis.

Saugumas, palyginti su stiprumu

Visų maisto produktų galiojimo laikas baigiasi ir gali būti nesaugu juos vartoti. Tai apima ne tik tradiciškai apibrėžtus maisto produktus ir gėrimus, bet ir visus įvairius poklasius, įskaitant maisto papildus, mišinius kūdikiams ir medicininius maisto produktus, kuriuose yra tam tikrų mikrobiologinių organizmų; tokiame produkte nėra jokių bakterijų.

Bet ar ne bakterijos dabar yra klubas? Ne tokios rūšies. Probiotikai yra „gerųjų“ bakterijų (mikrobiologinių medžiagų) pavyzdžiai. E. coli, Staph, Salmonella ir Listeria yra tik keletas mikroschemų, kurių nenorite turėti vartojamuose maisto produktuose (ir milteliuose, skysčiuose ir tabletėse).

Saugumas vs. Potencija

Atsižvelgiant į unikalias produkto fizines savybes ir laikymo sąlygas, laikui bėgant saugus bendras plokštelių skaičius, mielės ir pelėsiai, visos koliforminės bakterijos ar kiti mikrobai ir mikotoksinai gali išaugti ir išaugti į kenksmingą lygį. Be nustatymo, kada produktą gali būti nesaugu vartoti dėl mikrobiologinio augimo, laikui bėgant jie taip pat gali prarasti savo stiprumą (veiksmingumą ir stiprumą).

Štai keletas rekomendacijų dėl konkrečių produktų:

Baltymų juostelės: Kai kurie produktai, ypač tie, kurių vandens aktyvumas ir drėgmė yra didesni, labiau tikėtina, kad jie bus nesaugūs, tuo vyresni. Dėl šios priežasties baltyminius batonėlius tikrai turėtumėte vartoti iki jų pateikimo į rinką arba anksčiau.

Vitaminai: Tai yra atvejis, kai rizika nėra tiek sugadinta, kiek sumažėja potencija. Pavyzdžiui, vitaminas C yra antioksidantas. Jei kas nors ruoštų produktą, kuriame yra vitamino C, kuriame yra tik 100 procentų etiketėje nurodyto vitamino C kiekio, mokslas rodo, kad faktinė vitamino C dozė iš karto po pagaminimo būtų žymiai didesnė už aktyvaus vitamino C kiekį 12, 24, 36 mėn. ir pan. Tą patį paprastai galima pasakyti apie visus jūsų vitaminus ir daugelį augalinės kilmės bioaktyvių papildų.

Žuvies taukai: Riebalų rūgštims oksidacija yra ypač problemiška, todėl tiek daug žuvų taukų papildų į formulę įtraukia vitamino E arba kitų natūralių antioksidantų, tokių kaip rozmarino ekstraktas, kad pailgėtų pagrindinės veikliosios medžiagos – nepakeičiamųjų riebalų rūgščių – galiojimo laikas. Negalima nustumti šių datų.

Papildymo galiojimo laikas

Mineralai: Mineraliniai papildai, tokie kaip cinkas ar magnis, mūsų gyvenimo metu nesumažės. Potencija pasibaigus jiems mažiau rūpi – jei tik tai grynai mineralų pagrindu pagamintas papildas. Kuo daugiau kitų ingredientų yra mineralų turinčiame priede, tuo mažiau tai tiesa.

Turėkite omenyje, kad tik tos „veikliosios medžiagos“ ir kiekiai, išvardyti „Papildų (arba mitybos) faktų“ skydelyje arba parduodami kitoje etiketėje ar įmonės produktų rinkodaroje, yra tie kiekiai, kurių reikalauja FDA, sudarant 100 proc. teiginys etiketėje. Pavyzdžiui, jei ingredientas yra įtrauktas tik į „Kitų ingredientų“ sąrašą, pavyzdžiui, kai rozmarino ekstraktas padeda prailginti esminių riebalų rūgščių galiojimo laiką, bendrovė laikui bėgant nereiškia pretenzijų į konkretaus ingrediento stiprumą. .

Ką daryti, jei jūsų priedas yra pasibaigęs

Baltymai čia kelia savo diskusijas, nes jie yra tokie populiarūs – ir kas gi iš mūsų nerado kažkur namuose pasibaigusio baltymų baliono, kurio galiojimo laikas yra pasibaigęs, ir tuo susimąstėte?

Nors yra išimčių įmonei, kuriai reikia išbandyti kiekvieną naują produktą, galima manyti, kad įmonės, kurios savo produktus laiko geriausiai pagal datą, turi dokumentus, patvirtinančius šio papildo stabilumą bent iki tos dienos. Arba, jei nėra nurodoma galiojimo data, įmonė taip pat turi turėti mokslinį pagrindimą, kad patikrintų, ar jų produktas atitinka visus etiketėje nurodytus potencingumo reikalavimus ir ar yra bent jau saugus vartoti, nesvarbu, kada galiausiai produktas bus perkamas ir suvartojamas.

Bet ką turėtumėte daryti, jei turite papildų ar baltymų miltelių, kurių galiojimo laikas yra pasibaigęs, arba kurių turėjote ilgiau nei galite prisiminti?

Pirma, dauguma potencijos garantijų išeina pro langą, jei pakuotė ar butelis jau buvo atidaryti ir jei jam metų. Kaip taisyklė, nėra jokios priežasties, kad ką tik įsigytas ir protingai suformuotas miltelių ar tablečių pavidalo priedas (dviejų dalių kietos kriauklės, minkšti geliai ir tabletės) neturėtų likti stiprus ir saugus vartoti mažiausiai 90 dienų. pirmą kartą atidarius.

Ką darote, jei pasibaigė jūsų priedo galiojimo laikas?

Bet yra įspėjimas. Jis turėtų būti stiprus ir saugus tol, kol:

 • Laikykite klimato kontroliuojamoje, sausoje, vėsioje vietoje arba šaldytuve.
 • Visada naudokite gaminį kruopščiai nuplautomis ir švariomis arba apsaugotomis rankomis. Net kai naudojate samtelį, jums reikia švarių rankų, žmonių!
 • Nepalikite gaminio tiesioginių saulės spindulių, karščio ar drėgmės.
 • Tinkamai uždarykite / uždarykite talpyklę iškart po kiekvieno naudojimo.
 • Nepalikite gaminio veikiamo kryžminio teršalo ar kenksmingų dalelių.

Tas paskutinis nusipelno ypatingo paaiškinimo. Neauginkite baltymų po to, kai ką tik tvarkėte žalią vištieną. Nelaikykite savo priedų šalia tualeto, šiukšlių ar ten, kur purškiamos ar laikomos toksinės cheminės medžiagos. Duh.

Jei pastebite, kad vis dar turite neatidarytą papildą ar baltymų miltelius ir pasibaigęs jo galiojimo laikas, arba nėra geriausio pasimatymo ir nesate tikri, kiek jam metų, štai ką daryti:

Susisiekite su įmone. Tai atrodo kaip užpakalio skausmas, bet padaryk! Paprašykite įmonės pateikti raštišką produkto stiprumo ir saugumo garantiją, maksimalų metų skaičių, kurį palaiko įmonės duomenys. Įsitikinkite, kad produkto partijos numerį patogu pateikti klientų aptarnavimo agentui. Vargu ar įmonė jums atsiųs savo analizės sertifikatų (COA) kopijas, išbandydama laiko tašką, tačiau jei jie įsitikinę savo produkto galiojimo laiku ir saugumu, nėra jokios priežasties, kodėl jie neturėtų laimingai ir greitai jums pateikti rašytinė tokių garantija.

Nenustebkite, jei jūsų raštiškos garantijos smulkmenoje yra numatytos tinkamos laikymo ir tvarkymo sąlygos, panašios į anksčiau nurodytas.

Papildymo galiojimo laikas

Jei įmonė nepateiks jums rašytinės garantijos, paprašykite grąžinti pinigus ir išmeskite arba grąžinkite tai, ką turite. Taip pat per FDA elektroninio pranešimo portalą „MedWatch“ pateikite nepageidaujamų reiškinių ataskaitą (AER). Produktai, dėl kokių nors priežasčių neatitinkantys etiketėje pateikto teiginio apie stiprumą ar saugumą, kelia kokybę ir yra susiję su daugeliu priežasčių, dėl kurių reikia pateikti AER.

Pernelyg sudėtinga? Tada vadovaukitės šiuo sprendimų medžiu.

Papildyti sprendimo galiojimo pabaigos galiojimo medį

Kad būtų aišku, visa tai daroma prielaida, kad priedas nebuvo atidarytas. Jei taip yra, tada viskas yra „jūsų pačių rizika“.

 • Ar praėjo geriausia pagal datą? Jei ne, tada produktas turėtų būti saugus vartoti. Jei taip, tada vartokite savo rizika. Jei nėra datos, atidarykite gaminį ir patikrinkite.
 • Ar produktas atrodo (pvz., Spalvos, laisvai tekantis ir pan.) Taip, kaip tikitės, ar patinka naujas pavyzdys? Jei ne, vartokite savo rizika. Jei taip, tada užpilkite dalį produkto ant švaraus, balto arba nerūdijančio plieno paviršiaus (prireikus atidarykite kapsulę) ir patikrinkite jo tekstūrą.
 • Ar produkto tekstūra / konsistencija yra tokia, kokią norėtumėte …