Ar kukurūzų spragėsiai yra sveiki? Mitybos nauda prieš spąstus

Ar kukurūzų spragėsiai yra sveiki?  - daktaras Kirvis

Kai kurie maisto produktai yra daugelio žmonių paslaptis, o spragėsių kukurūzai yra vienas iš geriausių to sąrašo vietų. Įvairūs šaltiniai kukurūzų spragėsius įvardija kaip mažai kaloringus, sveikus užkandžius, o kiti nurodo, kad jie tiesiog nuodingi. Taigi ar kukurūzų spragėsiai yra sveiki?

Atsakymas, kaip ir dauguma dalykų, nėra toks paprastas kaip paprasta etiketė. Kukurūzų rūšis, naudojama kuriant spragėsius, niekada nėra GMO maistas (nuostabus!), Tačiau jis dažnai būna pakrautas pesticidais (ne!). Tam tikrų rūšių spragėsiuose yra visos dienos vertės kalorijų viename kibire (aš žiūriu į tave, kino teatrus), o kitų kalorijų kiekis tokiam įdaru skanėstui yra palyginti mažas.

Taigi ar kukurūzų spragėsiai yra sveiki? Vėlgi, atsakymas nėra toks supjaustytas ir sausas. Išpūstų kukurūzų mityba, tiesą sakant, turi jums kai ko teigiamo, ypač dėl didelio skaidulų ir mangano kiekio, tačiau visi šie privalumai yra griežtai susiję tik su viena specifine spragintų kukurūzų rūšimi, kurią paaiškinu toliau.

Nesijaudinkite – jei esate įsimylėjęs spragėsius, nepaliksite nusivylęs. Tačiau supratę tiesą apie spragėsius, galite pakeisti savo metodus.

Ar kukurūzų spragėsiai yra sveiki? Taip ir ne

Ar kukurūzų spragėsiai yra sveiki? Tai tikrai priklauso nuo to, apie kokį spragėsius mes kalbame.

2009 m. Visuomenės interesų mokslo centras paskelbė žinias apie tikrąjį kino teatro spragėsių kalorijų ir riebalų kiekį. Remdamiesi savo mitybos analize, mokslininkai nustatė, kad vidutiniame kukurūzų spragėsiuose filmuose yra 1200 kalorijų ir 60 gramų riebalų. (1) Tai yra kalorijų ir riebalų kiekis, kurį daugelis žmonių turėtų suvartoti per dieną.

Daugelis ekspertų ėmė rekomenduoti žmonėms atsinešti į mikrobangų krosnelę (t. Y. Kalorijų kontroliuojamą) spragėsius į kino teatrą. Nors tai gali būti geresnis pasirinkimas riebalų ir kalorijų kiekio atžvilgiu, deja, mikrobangų krosnelės spragėsiuose yra chemikalų, kurie gali būti vienodai pavojingi jūsų sveikatai.

Aplinkos apsaugos agentūra (EPA) nustatė, kad maišeliai, naudojami mikrobangų krosnelėje spragintiems kukurūzams, yra padengti chemine medžiaga, suskaidoma į perfluoroktano rūgštį (PFOA), vėžį sukeliančią medžiagą. (2) PFOA, taip pat randamas nefiksuotuose induose, kaitinant išskiria toksinus. Maždaug 95 procentų amerikiečių organizme yra PFOA, ir jis ten išlieka ilgą laiką. PFOA buvo siejamas su toksiškumu kepenyse, prostatoje ir inkstuose ir buvo susijęs su naviko augimu. Tai taip pat gali paveikti vaikų augimą ir vystymąsi bei pakenkti reprodukcinei sistemai. (3)

Taip pat 2009 m. Kelios JAV bendrovės sudarė savanorišką susitarimą su EPS, kad iki 2015 m. Iš jų produktų būtų pašalinti visi PFOA, ką jie dabar ir padarė. Visus duomenis apie šį susitarimą, vadinamą Toksiškų medžiagų kontrolės įstatymu, galima rasti EPA svetainėje. (4)

Taip pat nustatyta, kad netikra sviesto aromatinė medžiaga, esanti spragintuose kukurūzuose, kelia problemų sveikatai. Kvapiosios medžiagos sudėtyje yra cheminės medžiagos, vadinamos diacetilu, kuri, kaip įrodyta, sukelia specifinę kvėpavimo takų ligą, vadinamą kriptogeninę organizuojančią pneumoniją (COP), darbuotojams, kurie dažnai dirba su šia chemine medžiaga. Paprastai diacetilas yra problema tik tada, kai jo įkvepiama dideliais kiekiais, tačiau ekspertai vis dar nėra tikri, ar vartotojai to negali paveikti.

Buvo keli atvejai, kai vartotojams buvo diagnozuota LOPL (anksčiau vadinta obliiteranais bronchiolitu), tačiau paprastai tie žmonės kasdien vartojo (ir įkvėpė) daug spragintų kukurūzų. Vartotojų susirūpinimas paskatino keletą pagrindinių kukurūzų spragėsių gamintojų pašalinti diacetilą iš savo produktų, o šis pašalinimas atsirado dar 2007 m.

Dėl visų šių priežasčių spragėsiai yra mano sveikų maisto produktų, kurių niekada neturėtumėte valgyti, sąraše. Tiek daug jos tikrai kenkia jūsų sveikatai ir jos reikia vengti, iš dalies dėl šių nuodingų spąstų:

Ar spragėsiai sveiki - daktaras Axas

Kaip padaryti, kad spragėsiai būtų sveiki

Sprendžiant iš visos šios informacijos, atsakymas į klausimą, ar kukurūzai yra sveiki, atrodo, kad ne. Daugeliu atvejų tai tiesa, bet ne visada.

Bet jei jus domina išbandyti vieną iš sveikesnių variantų namuose, galite patys leisti orą. Daugumoje sveiko maisto parduotuvių galima įsigyti paprastų, ekologiškų veislių, leidžiančių mėgautis tinkamo kiekio skaidulų ir mangano spragėsių maistu mažai kaloringu užkandžiu – tiesiog įsitikinkite, kad jo nedengėte cukrumi ar pasterizuotu sviestu, arba galite tiesiog atsidurti aikštėje.

Čia pateikiamos kelios instrukcijos, kaip pačiam pasigaminti naminių spragėsių:

  1. Vietinių natūralių maisto produktų parduotuvėje įsigykite paprastų, ekologiškų spragintų kukurūzų branduolių.
  2. Naudokite sveiką aliejų (kokosų aliejus arba ekologiškas sviestas puikiai tinka) ir 3 šaukštus supilkite į sunkią nerūdijančio plieno keptuvę.
  3. Į keptuvę suberkite du branduolius ir palaukite, kol pasirodo vienas, tada į keptuvę supilkite 1/3 puodelio spragėsių ir uždenkite.
  4. Kai jis pasirodo, įsitikinkite, kad purtėte keptuvę, kad garai išeitų ir kad spragėsiai nesudegtų.
  5. Kai sustosite, išimkite iš keptuvės ir pagardinkite, kaip norite. (Kai kurie puikūs priedai yra maistinės mielės, česnako milteliai ir kajeno pipirai.)

Kitas būdas pasakyti „taip“ į klausimą, ar spragėsiai yra sveiki, yra detoksikuoti spragėsius. Tiesiog vykdykite toliau pateiktas instrukcijas:

Ar spragėsiai sveiki - daktaras Axas

Nauda sveikatai

1. Daug antioksidantų kovai su radikalia žala

2012 m. Scrantono universiteto profesorius Joe Vinsonas paskelbė tyrimą apie spragintų kukurūzų maistinę vertę, kurią jis baigė kartu su bakalauro chemijos specialybės specialistu Michaelu G. Coco. Tyrimą paskelbė toli gražu praktiškai kiekviena planetos naujienų agentūra ir mitybos svetainė, antraštė „Popkornas turi daugiau antioksidantų nei vaisiai, sakoma tyrime“. (5)

Vinsonas ir Coco atrado, kad porcijoje kukurūzų spragėsių yra 300 miligramų antioksidantų, vadinamų polifenoliais, ir beveik padvigubina 160 gramų, randamų vienoje daugumos vaisių porcijoje. Jie tai paaiškino įrodydami, kad vaisiuose esantys polifenoliai yra labiau pasiskirstę vaisių vandenyje (kai kuriuose produktuose iki 90 proc.), O spragintuose kukurūzuose yra tik 4 proc. Vandens ir todėl didesnė polifenolių koncentracija.

Tačiau kol kas neišeikvokite vaisių spintelių ir pakeiskite jas spragintais kukurūzais.

Net Vinsonas savo originaliame dokumente nurodė, kad kukurūzų spragėsiai jokiu būdu negali pakeisti vaisių ir daržovių sveika mityba. Net jei yra daug antioksidantų, spragintuose kukurūzuose nėra daug gyvybiškai svarbių mineralų, kuriuos gauname valgydami vaisius ir daržoves.

Tyrime taip pat nebuvo gilinamasi į šių antioksidantų, kurių didžiausias kiekis yra kukurūzų spragėsių korpuse, biologinį prieinamumą – žinote, tą dalį, kurią praleidote kelias dienas, iškasdami dantis, kur jis įstrigo. Kodėl svarbus biologinis prieinamumas? Nes gali būti, kad žmogaus organizme esantys fermentai, atsakingi už maisto skaidymą virškinimo metu ir gerų medžiagų įsisavinimą, iš tikrųjų nesudaro spragintų kukurūzų taip, kad leistų mums gauti visų jame esančių antioksidantų. (6)

Atmetus skepticizmą, tai tikrai gera žinia, kad spragintuose kukurūzuose yra antioksidantų. Polifenoliai yra svarbūs tinkamu kiekiu ir gali apsaugoti organizmą nuo daugybės ligų. (7) Jie gali būti laikomi antinutrientais, kurie trukdo organizmui virškinti maistą, tačiau dažniausiai atradimas yra teigiamas – tiesiog įsitikinkite, kad naudojate tik paprastus, ekologiškus spragėsius, o ne bjaurus maišus.

2. Pateikia didelę skaidulų kiekį

Vienoje spragintų kukurūzų porcijoje yra 16 procentų dienos rekomenduojamo skaidulų kiekio, kuris yra įspūdingas, atsižvelgiant į tai, kad vienoje porcijoje yra tik 93 kalorijos. Nepaprastai svarbu valgyti daug skaidulų turinčią dietą dėl daugelio priežasčių: pluoštas padeda apsaugoti širdį, padeda virškinti ir netgi gali padėti išvengti diabeto.

Šis pluoštas sumažina „neto angliavandenių“ kiekį spragintiems kukurūzams, taigi, nors tai nėra tiksliai patvirtintas užkandis keto dietinių maisto produktų sąraše, jis tikrai nėra toks didelis angliavandenių kiekis kaip traškučiai ar tortilijos traškučiai.

3. Užpildas, sveikas užkandis, kuris gali padėti numesti svorį

Kai galvojate apie greitus ir lengvus užkandžius, kokie galėtų būti pirmieji dalykai, kurie ateina į galvą? Bulvių traškučiai? Slapukai? Krekeriai?

Daugeliui žmonių užkandžiai yra labai kaloringi, per daug perdirbti maisto produktai. Jie dažnai pastebi, kad šie maisto produktai nėra sotūs ir niekada netenkina potraukio, dėl kurio atsirado užkandžiai.

Tai yra viena iš vietų, kur ekologiška, oru spragėsių mityba gali būti naudinga. Remiantis 2012 m. Floridoje atliktu tyrimu, kukurūzų spragėsiai yra daug sotesni užkandžiai nei bulvių traškučiai. Tyrėjai nustatė, kad spragintieji kukurūzai labai padės sumažinti bado potraukį tiems, kurie bando mažiau valgyti svorio metimo kelionėse. (8)

Tiesiog nepamirškite, kad yra keletas būdų, kaip greitai numesti svorį sveikai, todėl nepriklausykite tik nuo apetito suvaldymo.

Pluošto buvimas spragėsiuose taip pat gali padėti numesti svorio. Maistas, turintis daug skaidulų, padeda ne tik jaustis sočiai, bet ir išlaikyti sveiką svorį. Dietos, turinčios daug skaidulų, siejamos su mažesniu kūno svoriu ir sveika mityba. (9)

4. Tai niekada nebuvo pagaminta iš genetiškai modifikuotų kukurūzų (kol kas)

Iki šiol tikriausiai girdėjote genetiškai modifikuotų kukurūzų statistiką. Beveik 90 procentų JAV kukurūzų yra genetiškai modifikuoti. Kadaise tai buvo teigiamas pasirinkimas, dabar suprantama, kad GMO maisto produktai yra susiję su alergijomis, navikais ir net ankstyva mirtimi.

Vis dėlto gera žinia – kukurūzų porūšis, naudojamas kukurūzų spragėsiuose, nėra tas 90 procentų dalis ir iki šiol niekada nėra genetiškai modifikuotas. Pasak Jeffery Smitho iš Atsakingos technologijos instituto, spragėsių sėkla niekada nėra genetiškai modifikuota. (10)

Tačiau kai kurie šaltiniai teigia, kad spragintieji kukurūzai vis dar labai jautrūs pesticidų likučiams, todėl visada turėtumėte pabandyti jų įsigyti sertifikuotos ekologiškos formos.

5. Palaiko sveikų kaulų augimą

Kadangi spragintuose kukurūzuose yra nemažas kiekis mangano, tai yra vienas geras mitybos šaltinis, kuris gali padėti jums sukurti ir išlaikyti tankius, sveikus kaulus. Manganas yra žinoma papildoma maistinė medžiaga, padedanti palaikyti kaulų struktūrą (ypač jautriems silpniems kaulams žmonėms, pavyzdžiui, moterims menopauzėje) ir apsaugoti nuo osteoporozės, artrito ir artrozės.

Įdomūs faktai

Kukurūzai buvo prijaukinti Meksikoje daugiau nei prieš 9000 metų ir toliau išlieka viena iš pirmaujančių daržovių, auginamų kiekvienais metais visame pasaulyje. Pūsti kukurūzai kaip užkandis buvo atrasti Meksikoje archeologinėse vietose, datuojamose 3600 m. Pr. Kr., O nepagrįsti teiginiai teigia, kad pats Squanto mokė Europos gyventojus, kaip auginti Šiaurės Ameriką, kukurūzus.

Spragintų kukurūzų istorija nėra visiškai dokumentuota, tačiau panašu, kad jos populiarumas išaugo JAV pirmiausia Didžiųjų ežerų regione, kur irokėzų žmonės apsigyveno gausiai. Pirmieji patikimi šaltiniai, kurie iš tikrųjų nurodo „spragintus kukurūzus“, yra apie 1820 m., O įrašai nuo 1800-ųjų vidurio vadina spragėsius kaip populiarų šeimos skanėstą. (11)

1890-aisiais kukurūzų kukurūzai paklausą dar labiau padidino saldainių parduotuvės savininko Charleso Cretorso dėka. Bandydamas geriau kepti riešutus, kurie parduodami jo parduotuvėje komerciniais kiekiais, jis sukūrė pirmąjį komercinės kokybės spragėsių spragėsius, vėliau jį demonstravo žirgo ir bagio stiliaus dizainu. Per šį dešimtmetį „Cracker Jack“ buvo pristatytas kaip saldus užkandis, kurio sudėtyje yra – jūs atspėjote – spragėsių.

Tada atėjo 20 amžiaus pradžia, kai …