3 priežastys, kodėl jūsų dieta neveikia

Niekas nėra labiau apmaudus, kaip trankyti užpakaliuką sporto salėje ir rinktis sveikesnį maistą, bet vis tiek nemesti svorio. Patikėk manimi, aš žinau; tai vienas didžiausių skundų, kuriuos girdžiu iš naujų klientų. Dauguma jų labai nori rezultatų ir jaučiasi išbandę kiekvieną dietą, kiekvieną treniruočių planą, kiekvieną rinkoje esantį neriebų maistą.

Šioje keblioje situacijoje yra dvi bendros žmonių kategorijos: žmonės, kurie, atrodo, tiesiog negali mesti svorio, ir žmonės, kurie kurį laiką gali numesti svorį, bet visa tai vėl priauga – ir tada kai kurie. Kad ir kuriai kategorijai priklausytumėte, pasitikėkite: yra sprendimas. Galite manyti, kad yra keletas sudėtingų hormoninių problemų, trukdančių jums mesti svorį, tačiau 99 proc. Laiko tai yra viena iš žemiau nurodytų priežasčių.

Turėkite omenyje, kad bet kokio požiūrio į lieknėjimą turite derinti su nuosekliais, energingais pratimais. Atlikite abu veiksmus, o jūsų šansai pasiekti svorio metimo tikslą padidėja astronomiškai!

1. Jūs nesilaikote dietos pakankamai ilgai

Kelias savaites bandote „Diet X“ ir iš pradžių numetate porą kilogramų. Tačiau kitą savaitę jūs neprarandate nė uncijos – net ir po visų jūsų aukų. Taigi nusprendėte, kad dieta X jums netinka, ir pereikite prie kito plano. Ir taip toliau. Visą laiką jūsų svoris išlieka beveik nepakitęs.

Laikas tikrovės tikrinimui. Problema nėra jūsų pasirinkti dietų planai. Tai tu! Tai gali skambėti šiurkščiai, tačiau faktas yra tas, kad nėra stebuklingos dietos, dėl kurios visas svoris staiga galėtų ištirpti ir likti. Riebalų netekimas gali būti lėtas, kartais skausmingas procesas. Jei norite ilgalaikių rezultatų, turite kažkam įsipareigoti ilgiau nei kelias savaites. Juk ne visas svoris priaugai per naktį, todėl nesitikėk, kad numes per naktį.

Kodėl jūs laikotės dietos, neveikia

Sprendimas: Jūsų užduotis yra pasirinkti planą, kuris atrodo realus jūsų gyvenimo būdui, ir jo laikytis. Tai taip paprasta. Nustokite abejoti, ar yra geresnė programa, ir įsipareigokite atlikti užduotį. Svarbiausia norint pasiekti svorio metimą. Tai gali būti ne tas seksualus atsakymas, kurio tikėjotės, bet tai tiesa.

2. Jūs nevartojate pakankamai kalorijų

Ši kita nesėkmingos dietos priežastis yra šiek tiek priešinga. Daugelis žmonių mano, kad jei jie nemeta svorio, tai yra todėl, kad jie valgo per daug. Taigi jie valgo mažiau. Kai kuriais atvejais tai gali būti tinkamas būdas, tačiau drastiškas kalorijų sumažinimas ilgainiui neveikia.

Sumažinę kalorijas, galite pradėti prarasti raumenis ir riebalus. Taip pat galite perkelti savo kūną į išgyvenimo režimą, prisitaikydami prie mažiau kalorijų, sulėtindami medžiagų apykaitą.

Sprendimas: Užuot badavę save, pirmiausia laikykite išsamų ir tikslų maisto žurnalą mažiausiai 1-2 savaites. Atsiras aiškus vaizdas, ką valgote kasdien. Tada šiek tiek pakoreguokite savo maisto pasirinkimą, kad pradėtumėte mesti svorį, bet neprarandate raumenų. Pradėkite siekdami numesti ne daugiau kaip 0,5–1,0 procento dabartinio kūno svorio per savaitę, kad maksimaliai išlaikytumėte raumenis.[1] Jei sveriate 130 svarų, pabandykite numesti 0,6–1,3 svaro per savaitę. Jei sveriate 160 svarų, šaudykite už 0,8–1,6 svaro.

3. Jūs laikotės dietos per ilgai

Ar prisimenate, kada paskutinį kartą nesilaikėte dietos ar nedarėte kažko, kad bandytumėte numesti svorį? Jei nesate tikras, tikriausiai per ilgai susitelkėte ties riebalų nuostoliais. Dauguma žmonių, kuriems nesiseka mesti svorio, paprastai laikosi dietos ištisus metus. Paprastai jie išgyvena laikotarpius, kai „būna geri“ ir pasiekia rezultatų, bet paskui sunkiai nukrenta nuo vagono.

Daugelis žmonių mano, kad jei jie nemeta svorio, tai yra todėl, kad jie valgo per daug.  Taigi jie valgo mažiau.

Šis atitikties / svorio metimo ir nesilaikymo / svorio padidėjimo ciklas tampa modeliu, kurį gali būti sunku nutraukti. Taip yra todėl, kad jūsų kūnas turi natūralų „nustatytą tašką“, tam tikrą kūno svorį ar kūno riebalų lygį, kurį jis išlaikys.

Pagalvokite apie tai kaip apie savo namo termostatą. Kai ilgą laiką negaunate visų reikalingų kalorijų, jūsų kūnas pats reguliuojasi, sumažindamas medžiagų apykaitą, kaip ir termostatas, jei jūsų namuose būtų per karšta. Tai reguliuojama sistema, skirta išlaikyti jūsų medžiagų apykaitą pagal dienos kalorijų normą.[2,3]

Sprendimas: Duokite savo kūnui pertrauką! Jei nuolat laikotės dietų daugiau nei tris mėnesius arba praleidžiate per daug laiko fantazuodami apie konditerijos parduotuvę gatvėje, pailsėkite nuo dietos. Kaip bebūtų keista, dietos nutraukimas kartais gali lengviau numesti svorį. Kurį laiką įprasta valgyti gali padėti numalšinti. Tai gali palengvinti sveikesnio maisto pasirinkimą, sau tinkamesnį porcijos dydį ir numesti svorį.

Nuorodos

  1. Helmsas, ER, Aragonas, AA ir Fitschenas, PJ (2014). Įrodymais pagrįstos natūralaus kultūrizmo varžybų pasirengimo rekomendacijos: mityba ir papildai. Tarptautinės sportinės mitybos draugijos leidinys, 11(1), 20.
  2. Nustatytų taškų atsiskaitymo taškai ir kūno svorio reguliavimo 1 dalis. Gauta iš http://www.bodyrecomposition.com/fat-loss/set-points-settling-points-and-bodyweight-regulation-part-1.html/
  3. Rosenbaumas, M., Hirschas, J., Gallagheris, DA ir Leibelis, RL (2008). Asmenims, kuriems išlaikytas sumažėjęs kūno svoris, ilgalaikis adaptacinės termogenezės išlikimas. „American Journal of Clinical Nutrition“, 88(4), 906–912.