Kiniškų Shaomai koldūnų su grybais receptas

Yra daug kinų koldūnų receptų. Siūlau išbandyti vieną iš jų – Shaomai. Skanūs, švelnūs ir neįprasti, šie koldūnai nustebins ne tik jūsų šeimą, bet ir svečius!

Sudedamosios dalys

Norėdami pasigaminti Shaomai kiniškų koldūnų, jums reikės:

 • miltų – 1 puodelis;
 • bulvių krakmolo – 1/3 puodelio;
 • grybai – 300 gr;
 • svogūnas – 0,5 vnt;
 • sezamų aliejaus – 30 g;
 • sojų padažas – 2 šaukštai;
 • druskos – pagal skonį;
 • maltų juodųjų pipirų – pagal skonį;
 • cukraus – žiupsnelis;
 • baltojo sauso vyno – 1 valgomasis šaukštas;
 • česnako – 1 skiltelė;
 • imbiero šaknies – nedidelis gabalėlis;
 • petražolių – 0,5 ryšulėlio;
 • morkos – 1 vnt;
 • virti ryžiai – 100 g;
 • vandens (verdančio) – 150-200 ml.

Maisto gaminimo procesas

 1. Grybus ir svogūną supjaustykite nedideliais gabalėliais. Keptuvėje įkaitinkite aliejų, sudėkite imbierą ir česnako skiltelę. Trumpai apkepkite ir išimkite iš keptuvės. Iš karto į aliejų suberkite svogūnus ir grybus. Įpilkite sojų padažo, cukraus, pipirų ir vyno. Troškinkite 10-15 minučių. Susmulkinkite petražoles ir sumaišykite su grybais.
 2. Grybus ir svogūną supjaustykite nedideliais gabalėliais. Keptuvėje įkaitinkite aliejų, įdėkite gabalėlį imbiero ir lengvai sutrintą česnako skiltelę. Trumpai apkepkite ir išimkite iš keptuvės. Iš karto į aliejų suberkite svogūnus ir grybus. Įpilkite sojų padažo, cukraus, pipirų ir vyno. Troškinkite 10-15 minučių. Susmulkinkite petražoles ir sumaišykite su grybais.
 3. Grybus atvėsinkite, sudėkite virtus ryžius, gerai išmaišykite.
 4. Grybus atvėsinkite, sudėkite virtus ryžius, gerai išmaišykite.
 5. Įmaišykite pusę miltų ir krakmolą.  Palaipsniui pilkite verdantį vandenį ir greitai minkykite tešlą (tešla turi būti gana lipni). Miltų ir krakmolo santykis (jei norite gaminti daugiau ar mažiau koldūnų) visada turi būti 3:1.
 6. Sumaišykite pusę miltų ir krakmolą.  Palaipsniui supilkite verdantį vandenį, greitai minkydami tešlą (tešla turi būti gana lipni). Miltų ir krakmolo santykis (jei norite gaminti daugiau ar mažiau koldūnų) visada turėtų būti 3:1.
 7. Šiek tiek aliejumi patepkite darbo paviršių, iškočiokite tešlą ir, palaipsniui berdami likusius miltus, minkykite tešlą, kol ji nebelips prie rankų. Tuo pat metu tešla turi išlikti minkšta ir elastinga. Iškart uždenkite tešlą maistine plėvele (ji greitai džiūsta).
 8. Šiek tiek aliejumi patepkite darbinį paviršių, paskleiskite tešlą ir, palaipsniui berdami likusius miltus, minkykite tešlą, kol ji nebelips prie rankų. Tuo pat metu tešla turi išlikti minkšta ir elastinga. Iškart uždenkite tešlą maistine plėvele (ji greitai džiūsta).
 9. Padalykite tešlą į 3-4 dalis. Kiekvieną jų susukite į dešrelę. Nupjaukite mažus gabalėlius. Išlyginkite rankomis.
 10. Padalykite tešlą į 3-4 dalis. Kiekvieną jų susukite į dešrelę. Nupjaukite mažus gabalėlius. Išlyginkite rankomis.
 11. Kiekvieną tešlos gabalėlį iškočiokite kočėlu (tešlos gabalėlis turi būti plonas). Į kiekvieną jų dėkite po 1 valgomąjį šaukštą įdaro. Formuokite koldūnus, pakeldami kraštus į viršų ir suspausdami. Koldūnai turi sudaryti tarsi maišelį.
 12. Kiekvieną koldūną iškočiokite kočėlu (koldūnai turi būti ploni). Ant kiekvieno jų dėkite po 1 šaukštą maltos mėsos. Formuokite koldūnus, pakeldami koldūnų kraštus ir juos suspausdami. Koldūnai turi sudaryti tarsi maišelį.
 13. Morkas nulupkite ir supjaustykite vidutinio storio apskritimais. Užvirinkite vandenį garų puode. Kiekvieną Shaomai kinietišką koldūną uždėkite ant morkų apskritimo ir įdėkite į garintuvą. Morkos neleis koldūnams prilipti prie paviršiaus, o patiekiamas patiekalas atrodys gražiai. Kepkite Shaomai koldūnus 6-8 minutes garintuve. Patiekite su mėgstamu padažu.
 14. Morkas nulupkite ir supjaustykite vidutinio storio apskritimais. Užvirinkite vandenį garų puode. Kiekvieną Shaomai kinietišką koldūną uždėkite ant morkų apskritimo ir įdėkite į garintuvą. Morkos neleis koldūnams prilipti prie paviršiaus, o patiekiamas patiekalas atrodys gražiai. Kepkite Shaomai koldūnus 6-8 minutes garintuve. Patiekite su mėgstamu padažu.
 15. Gero apetito!