Kokia dieta tinkama jūsų kūno tipui

Jei aplink kūną atsirado riebalų perteklius ir jaučiate, kad jūsų kraujospūdis visada aukštas, laikas įvertinti savo kasdienę mitybą. Ar esate girdėję apie kūno tipo dietas? Remiantis šia mitybos programa, kiekvienas žmogus turi unikalią kūno formą.

Kai kurie asmenys turi papildomų riebalų aplink klubus, o kiti – riebų pilvą. O dėl hormonų disbalanso yra kūnų, kurie riebalus kaupia daugiau vietų. Matyt, mūsų organizme yra įvairių rūšių hormonų ir kiekvieną jų sukelia skirtingi elementai.

 

Jei norite numesti svorio nebūtinai atimdami iš savęs gerą maistą, būtina sveikai ir maistingai maitintis. Tačiau tuomet ne visos mitybos programos tinka visoms kūno formoms. Jei norite atsikratyti perteklinių kūno kilogramų nepakenkdami savo sveikatai, turite pasirinkti konkrečią dietą pagal savo kūno tipą. Kiekvienam kūno tipui yra unikali mitybos programa, kuri gali patenkinti jūsų kūno poreikius. Prieš pradėdami lieknėti, pirmiausia turite nustatyti savo kūno tipą.

Antinksčių tipas

Šis kūno tipas yra linkęs į stresą ir nuovargį. Akivaizdu, kad stresas išsekina organizmą. Kad susidorotų su energijos netekimu, jis gamina hormoną kortizolį, kuris kaupia riebalus kaip energijos šaltinį. Ištikus kankinantiems įvykiams, organizmas ima energiją iš įvairiose vietose sukauptų riebalų.

Šią kūno formą turintiems žmonėms būdingas riebus pilvas, nuolatinis potraukis sūriam ir saldžiam maistui ir tamsūs ratilai aplink akis. Atsižvelgiant į kūno tipo dietų koncepciją, tinkamiausia mitybos programa antinksčių tipo žmonėms yra maisto produktai, kuriuose gausu kalcio, žalių daržovių ir vitamino C.

Kepenų tipas

Kepenų tipo kūno sudėjimo žmonės linkę kentėti nuo geltos ir pleiskanų. Dažniausiai šie žmonės rytais būna irzlūs. Į idealią mitybos programą kepenų tipo kūno sudėjimo žmonėms turėtų būti įtraukti maisto produktai, kuriuose gausu kalio ir baltymų. Reikia laikytis reguliaraus fizinio krūvio, ypač intensyvių, bet trumpų treniruočių.

Kiaušidžių tipas

Kiaušidės tipo kūnas būdingas tik moterims. Šio tipo kūno sudėjimą turinčios moterys linkusios nešiotis papildomų riebalų aplink klubus ir pilvą. Jos linkusios trokšti pieno produktų, todėl į jų mitybos programą turėtų būti įtraukti kiti maistingi maisto produktai, pavyzdžiui, vaisiai ir žalios lapinės daržovės. Tiksliau, joms reikia kryžmažiedžių daržovių, nes jos yra antiestrogeninės. Šios rūšies maistas neutralizuoja per didelio estrogenų kiekio moterų organizme poveikį. Be to, joms taip pat patariama valgyti daugiau mėsos be hormonų kartu su lengvomis ir intensyviomis treniruotėmis.

Skydliaukės tipas

Skydliaukės tipo kūno sudėjimą turintys žmonės pasižymi tolygiu masės pasiskirstymu visame kūne. Jie linkę trokšti saldaus maisto ir gali sirgti depresija. Be to, šios kūno formos žmonės linkę turėti sausus plaukus ir lūžinėjančius nagus. Skydliaukės kūno tipo atstovai gali veiksmingai numesti svorio laikydamiesi dietos, kurią sudaro daug jodo turinčios daržovės, ir intensyviai treniruodamiesi.