Kontinentiniai VS amerikietiški ir angliški pusryčiai – pagrindiniai skirtumai

Žvelgiate į pusryčių meniu ir negalite apsispręsti? Dažnai daugumos meniu pavadinimai nėra labai apibūdinantys, todėl reikia žiūrėti į mažą šriftą. Tiesiog kai kuriose įstaigose nėra tokio mažo šrifto, ypač kai kalbama apie pusryčius.

Taigi ką reiškia šie trys viešbučio pusryčių tipai? Kuo skiriasi lengvieji ir angliški pusryčiai? Ar vienas pigesnis už kitą? Ar kuris nors iš jų yra nemokamas? Pažiūrėkime.


kontinentiniai angliški amerikietiški pusryčiai (1)

Turinys

Rodyti

Lengvi prieš amerikietišką ir anglišką pusryčiai

Pagrindiniai trijų viešbučių pusryčių tipų skirtumai yra tai, kad kontinentiniuose paprastai nėra virto maisto ir jie yra lengvesni. Amerikietiškuose ir angliškuose pusryčiuose yra virti kiaušiniai ir tam tikra mėsa, o iš ten jie skiriasi į įvairias duonos rūšis, šonus ir gėrimus.

Lengvi pusryčiai yra lengvi, švediško stalo, dažniausiai šalti arba kambario temperatūros. Amerikietiški ir angliški pusryčiai patiekiami savitarnos arba iš anksto paruoštų patiekalų pavidalu.

Ir galiausiai angliški ir amerikietiški pusryčiai yra sunkesni, sotesni, kaloringesni. Lengvi pusryčiai yra labai įvairūs ir gali būti nuo lengvų iki lėkštės.

Daugumoje viešbučių standartiškai siūlomi lengvieji pusryčiai, o angliškai pasirenkami pusryčiai. Dabar paaiškinkime visa tai, kad visiems būtų aišku, ko tikėtis, kai viešbutis pareiškia, kad turi tą ar kitą stilių.

Kas yra kontinentiniai pusryčiai?

Lengvi pusryčiai yra lengvi savitarnos pusryčiai, kuriuos sudaro:

  • duona, pavyzdžiui, skrebučiai, bandelės, raguoliai, pyragaičiai
  • kumpis, saliamis, prosciutto
  • šviežios daržovės, supjaustytos
  • švieži vaisiai, sveiki
  • pieno produktai, supjaustyti arba supakuoti į mažas pakuotes
  • uogienės ir medaus nedideliais pakeliais
  • musli ir dribsniai
  • sultys, arbata, kava, pienas, vanduo

Paprastai patiekiate patys ir galite rinktis iš daugybės maisto produktų. Kiek plotis priklauso nuo viešbučio ir nuo to, kiek jis brangus ir gerai valdomas. Jei kada nors yra nemokami pusryčiai, dažniausiai jie būna lengvi, nes reikalauja minimalių virtuvės darbuotojų pastangų ir yra gana pigūs.

lengvi pusryčiai

Lengviausi yra lengvi pusryčiai

Šis pusryčių tipas yra lengviausias, todėl jei ieškote gausių pusryčių, jie gali būti ne tokie, kokių ieškote. Europiečiai dažniausiai pusryčiauja nedidelius, todėl tai atspindi ir lengvieji pusryčiai. Galite sukrauti savo lėkštę daugiau daiktų, bet tai nebus tas pats, kas virti kiaušiniai ir kumpis su blynais ant šono.

Labiausiai tikėtina to priežastis – Viduramžių Europa, kai pusryčiai buvo laikomi rijimo ženklu arba vargšo, dirbančio lauką, ženklu (reikėjo papildomos energijos). Bajorai to neturėjo, todėl niekada nepusryčiavo. Suprantate, tai buvo maždaug XV amžiuje. Taigi, net kai pusryčiai tapo įprasti, jie visada buvo maži. Iš dalies dėl tradicijų, o iš dalies dėl to, kad žmonės paprasčiausiai priima tai, kaip yra: mažą patiekalą.

Taip pat skaitykite: Ar lengvi pusryčiai nemokami?

Lengviau patiekiami lengvieji pusryčiai

Svarbi pastaba apie šio tipo pusryčius: juos pagaminti ir patiekti nepaprastai paprasta. Virtuvėje nereikia nieko, išskyrus porą darbuotojų, galinčių valdyti orkaitę (iškepti jau paruoštus raguolius).

Pieno ir delikatesų mėsa dažnai būna iš anksto supakuota arba supjaustoma elektriniu peiliuku. Taip pat ir daržovės. Gėrimai gali stovėti šaldytuve tol, kol juos reikės išimti. O espreso aparatą galima ištraukti ratuku, kad svečiai galėtų patiekti.

Tai labai patogus, lengvai supakuojamas ir lengvai išpakuojamas sandoris. Ir tai pigu, palyginti su angliškais ar amerikietiškais pusryčiais, kuriuos turi palaikyti šilti ir papildyti virtuvės darbuotojai. Lengviems pusryčiams reikia, kad vienas darbuotojas kartkartėmis patikrintų valgomojo formą ir įsitikintų, ar viskas gerai. Gal du žmonės, jei kambarys labai didelis.

Kas yra angliški pusryčiai?

Angliški pusryčiai visiškai skiriasi nuo kontinentinių. Jį sudaro kepti kiaušiniai, dešrelės, pupelės, kepti pomidorai, šoninė arba kumpis, juodasis pudingas, skrebučiai ir kepti grybai. Įprastas gėrimas yra puodelis stiprios juodosios arbatos, bet vietoj to galite gauti juodos kavos arba sulčių.

Angliški pusryčiai

Saldumynai paprastai nėra angliškų pusryčių dalis, tačiau juos tikrai galima užsisakyti iš virtuvės kaip priedą.

Kai kuriose įstaigose gali trūkti kai kurių prekių, pavyzdžiui, juodojo pudingo ar dešrelių, o gal jose yra pomidorų, bet nėra grybų, o gal įdėta sūrio.

Pagrindiniai produktai yra: kiaušiniai, pupelės, dešra. Visa kita įvairiose įstaigose labai skiriasi.

Angliški pusryčiai taip pat žinomi kaip sotieji pusryčiai

Angliški pusryčiai taip pat gali būti užrašyti kaip „pilnūs pusryčiai“ arba „visi angliški“. Jie iš esmės reiškia tą patį dalyką ir turi tą patį stilių, su viena svarbia pastaba. Tai didelė lėkštė, kurioje yra kuo daugiau minėtų maisto produktų, atitinkančių „pilną“ dalį.

Jei ieškote didelių, sočių ir sočių pusryčių, tai yra geras pasirinkimas. Priklausomai nuo jūsų gomurio, pupelės ir dešrelės jums gali patikti arba ne. Pupelės dažniausiai patiekiamos saldžių pomidorų arba saldžių čili padažų, o dešrelės – Cumberland dešrelės. Jei nesate susipažinę su jais, jie pagaminti iš stambiai maltos kiaulienos, pipirų, čiobrelių, šalavijų, muskato riešuto ir kajeno.

Angliški pusryčiai vis dar patiekiami buvusiose kolonijose

Daugumoje Europos kartais patiekiami angliški pusryčiai kartu su lengvaisiais pusryčiais. Dažniausios vietos jį rasti yra buvusios britų kolonijos, tokios kaip Malta ir Kipras.

Jį rasite ir šalyse, kuriose yra daug britų turistų, kurios dažniausiai yra Viduržemio jūros šalys.

Taip pat skaitykite: Kodėl mano blynai yra sausi?

Kas yra amerikietiški pusryčiai?

Amerikietiškus pusryčius šiek tiek sunkiau suskirstyti į vieną apibrėžimą, pavyzdžiui, anglų kalba. Jame paprastai yra kiaušinių, tam tikros mėsos, pavyzdžiui, dešros, kumpio ar šoninės, ir skrebučio. Blynai yra įprastas bruožas, bet kaip garnyras ar desertas. Taip pat galima duoti grūdų.

Amerikietiški pusryčiai

Tikslus kiaušinių gamybos būdas skiriasi. Dažniausiai kepti kiaušiniai arba saulėta puse į viršų, tačiau galite juos rasti ir plaktų arba kaip omletą. Gėrimai dažniausiai yra kava (nemokamai pildoma), sultys arba pienas.

Amerikietiški ir angliški pusryčiai yra sotūs ir jų tikrai užteks iki pietų, o gal ir daugiau. Neigiama yra ta, kad jei nesate Šiaurės Amerikoje arba toje vietoje, į kurią dažnai atvyksta amerikiečių turistai, jums bus sunku jį rasti meniu.

Ir apie tai kalbant apie įvairius pusryčių tipus, kuriuos galite rasti viešbutyje. Dažniausiai tai bus lengvi pusryčiai, o daugumoje viešbučių pusryčiai yra nemokami.