Kodėl vištienos oda yra geltona? Dvi priežastys nepanikuoti

Atrodo, kad vištiena yra daugelio žmonių pasirinkta mėsa. Jis lengvas, lyginant su jautiena, patinka daugeliui žmonių ir iš jos gaminama geriausia prakeikta sriuba. Dažniausiai jūs gaunate vištienos mėsą su jau pašalintais kaulais ir oda, ypač jei tai vištienos krūtinėlė.

Tačiau kartais perkate visą vištieną arba vištieną su oda. Ir tokiais atvejais kartais galima rasti geltonos odeles vištienos. Kartais riebalai ir mėsa taip pat būna geltoni. Kodėl vištienos oda geltona? Mes kalbame apie bendrą odą ir vištienos kelio bei kojos odą.

vištienos geltona

Turinys

Rodyti

Kodėl vištienos oda geltona?

Vištienos oda gali būti geltona dėl dviejų svarbių veiksnių – jos genetinės sudėties ir maisto, kurį ji gauna kiekvieną dieną. Viščiukų, turinčių genų iš pilkųjų džiunglių vištų, oda visada bus gelsva, o kartais ir pati mėsa.

O vištos, šeriamos kukurūzais, medetkomis, paprika ir panašiu daug karotino turinčiu maistu, ilgainiui įneš tą pigmentą į savo odą.

Aišku viena: geltona oda nėra blogas ženklas vištienos mėsai, jei tik ji nekvepia pūvančia mėsa ar per daug kraujo. Dabar atidžiau pažvelkime į tuos du veiksnius, kurie nusprendžia, ar vištienos oda bus geltona.

1. Vištienos pašare gali būti kukurūzų ir žolės

Didžiausias veiksnys yra maistas, kurį vištiena gauna kasdien. Daugelis viščiukų šeriami kukurūzais, žuvies miltais ir grūdais. Tai suteikia jiems daug baltymų, angliavandenių, skaidulų ir mineralų, kad jie galėtų augti sveiki ir dėti sveikus kiaušinius.

Vienas iš kukurūzų efektų, be viščiukų penėjimo, yra geltono pigmento įnešimas į kiaušinio trynį. Kuo geltonesnis trynys, tuo geriau kiaušinį vertina klientai. Kai kurie netgi prideda šiek tiek paprikos, kad jų tryniai būtų arčiau oranžinės spalvos.

Taip pat skaitykite: Cobbler VS Pie

Kalbant apie odą, kukurūzų gausi dieta gali paveikti vištienos odos spalvą ir net šiek tiek mėsą. Kuo daugiau kukurūzų viščiukas valgys, tuo didesnė tikimybė, kad jos oda bus geltona. Vien tik kukurūzais (arba daugiausia kukurūzais) šeriamų viščiukų odelė yra daugiausia geltona.

Paprastai ant vištienos pakelio turėtumėte rasti etiketę, nurodant, ar tai kukurūzais šerta vištiena, ar ne. Geltonas atspalvis netgi gali paveikti riebalus, todėl atrodo nerimą keliantis geltonas atspalvis. Jei jūsų vištienos oda yra ryškiai geltonos spalvos, nesijaudinkite dėl to. Jis keps ar keps taip pat, kaip ir bet kuri kita vištiena.

Kodėl vištiena šeriama kukurūzais

Kalbant apie tai, kodėl viščiukai šeriami kukurūzais, tai susiję su vartotojų lūkesčiais ir praktiškumu. Vėliau šiame įraše apžvelgsime vartotojų lūkesčius, pirmiausia aptarsime, kodėl kukurūzai yra patogūs.

Kukurūzų pramonė, bent jau Amerikoje, yra subsidijuojama vyriausybės. Tai labai pigu ūkininkams, norintiems šerti savo gyvulius, įskaitant viščiukus. Viščiukai dažniausiai gauna kukurūzų branduolius, o galvijams – stiebus ir lukštus. Taigi, jį pigu šerti ir jis atlieka savo darbą. Dabar pažvelkime į antrąją priežastį, kodėl jūsų vištienos oda gali būti geltona.

vištiena valgo kukurūzus

2. Genai iš pilkųjų džiunglių paukščių

Visos vištos yra kilusios iš džiunglių paukščių. Taip, laukinės vištos yra tikras dalykas ir yra keletas skirtingų veislių, iš kurių dauguma viščiukų gali atsekti savo paveldą. Dvi yra ryškiausios, pavyzdžiui, raudonosios džiunglių vištos, kilusios iš Pietryčių Azijos, ir pilkosios džiunglių paukščiai, kurių gimtinė yra būtent Indija.

Šie du paukščiai sudaro didžiąją dalį dabartinės vištų populiacijos genetinės istorijos. O pilkasis džiunglių paukščiukas po visomis tomis plunksnomis ryškiai geltonas, ypač ant kojų.

Kiekviena šiuo metu turima viščiukų veislė turi daugiau ar mažiau pilkojo geno. Tie, kurie turi šią vištą kaip protėvį, turės didesnę galimybę susirgti geltona oda.

Sujunkite tai su dieta, kurioje yra daug kukurūzų, ir gausite ypač geltoną viščiuką. Spalvos po plunksnomis nepastebėsite, bet skerdžiant viščiuką ji aiškiai pastebima.

Ūkyje auginamų sveikų viščiukų oda buvo geltona

Dabar pasiekiame vartotojų lūkesčius. Anksčiau viščiukai buvo ūkiniai gyvūnai, kurie klajodavo sodyboje ir valgydavo viską, ką rasdavo. Kukurūzai, žolė, vabzdžiai, kirminai, ką jūs turite. Tai buvo viščiukas, kuris turėjo daug pratimų ir matė saulę bei dangų. Ir visada buvo geltonos spalvos.

Dabar nesame visiškai tikri, ar tai buvo tiesa, ar ne. Tiesa, kad ūkyje auginamų viščiukų oda dažniausiai būna gelsva, tačiau tiesa, kad jos skerdžiamos ne tokios jaunos, kaip komerciniame ūkyje.

Tačiau žmonėms geltona oda viščiukas asocijuojasi su ūkiu, geru pašaru ir viščiukų mankšta. Ne visi tai daro, bet pakankamai daug žmonių daro, kad mintis vis dar egzistuoja. Jums gali kilti klausimas, kodėl tada ne visi visą laiką šeria vištieną kukurūzais.

Na, tai labai priklauso nuo to, ką kiekvienas gamintojas laiko verta vargo. Tiesą sakant, kukurūzų pašarai yra gana pigūs, bet dar svarbiau, kad jie greitai nupenina viščiukus. Jie auga greičiau ir, be abejo, geresni vartotojų požiūriu. Ne visi gamintojai sutinka su šia idėja, ir ne visi kukurūzai yra pigūs.

Geltoną odą ant kelių galima lengvai pašalinti

Mes aptarėme visą tą geltoną odą, nepaliesdami konkrečios problemos: geltona oda ant vištienos kojų ar kelių, nepaisant to, kad oda yra balta. Taip atsitinka kartais, nes skerdykla ne visada tiksliai išpjauna vištieną. Taigi kartais kelio gabalėliai lieka vištienos būgnų gale.

Tą geltoną odą galima lengvai nuimti pirštais. Po šiuo sluoksniu oda turi būti maždaug tokios pat spalvos kaip ir likusios vištienos. Paprastai, jei pastebite geltoną odą ant kelių, galite rasti ir mažų plunksnų likučių, todėl būtinai nuimkite ir jas.

Ir tai beveik viskas apie geltonas viščiukų odas. Tai ne visos vištos, ir net jei tai randate, tai nėra kenksminga. TAD nesijaudinkite ir ruoškite maistą kaip įprastai.